90 Day: The Last Resort Sezoni 2 - Gjithçka që Dimë Deri tani

Klea

Kastët dhe të dhëna të përfolura të Sezonit 2 të The Last Resort

I fejuari 90-ditor spin-off Happily Ever After? Sezoni 8 është aktualisht në transmetim. Por disa nga çiftet e paraqitur duket se tashmë janë ndarë “në jetën reale”. Rob Warne dhe Sophie Sierra po punojnë për marrëdhënien e tyre në shfaqje. Ata supozohet se e dhanë dorëheqjen menjëherë pas debutimit të sezonit.

Disa shikues u tronditën që Rob dhe Sophie do të ndaheshin kur shfaqja sapo kishte filluar të transmetohej. Ata ishin edhe më të tronditur që TLC do ta lejonte atë njohuri të bëhej publike nga frika e prishjes së historisë së shfaqjes. Të tjerë mendojnë se ndarja e tyre u publikua me qëllim për të nxitur interes 90-Dita: Vendpushimi i fundit Sezoni 2.

Sezoni i parë i 90-Day: The Last Resort paraqiti disa çifte të trazuara të të fejuarve 90-ditorë, si “Big” Ed Brown dhe Liz Woods. Në shfaqje, çiftet kaluan kohë në një vendpushim bregdetar në Florida duke punuar për problemet e tyre me këshilltarët e marrëdhënieve. TLC duket se po xhiron një sezon të dytë. Këtu janë disa të dhëna që kemi që mund të japin një pasqyrë të 90-Day: The Last Resort Sezon 2.

Një thirrje për kasting la të kuptohet se do të xhirohej në Arizona

Sipas InTouch, llogaria zyrtare në Instagram për kastin 90-ditor të të fejuarit ndau një fletushka në fund të nëntorit 2023 në kërkim të trajnerëve të marrëdhënieve që “besojnë në fuqinë e të menduarit jashtë dhomës së terapisë” për t'u paraqitur në “një reality show emocionues”.

Fletushka, e cila që atëherë është fshirë nga llogaria në Instagram, specifikonte se shfaqja do të zhvillohej në Arizona. Megjithëse titulli i shfaqjes nuk u zbulua, InTouch raportoi se fletushka kërkoi që trajnerët e interesuar të dërgonin një email në “[email protected]”. Shumë interesante!

Disa anëtarë të kastit dyshohet se postuan foto nga i njëjti vendpushim në Arizona

Sophie postoi një seri fotografish në Instagramin e saj që tregonin se si modelonte një veshje në atë që dukej të ishte një vendpushim i bukur. Sipas blogerit Shabooty të 90 Day Fiancé në Twitter, Jasmine Pineda ndau një TikTok të marrë në atë që fansat mendonin se ishte i njëjti vend i treguar në fotot e Sophie.

Jasmine dhe partneri i saj Gino Palazzolo kanë pasur probleme njëra pas tjetrës në sezonin aktual të HEA. Prandaj, fansat nuk janë të befasuar që Jasmine dhe Gino mund të luajnë në sezonin 2 të The Last Resort.

Disa anëtarë të Cast 90-ditor u panë në Arizona

Por prisni, ka edhe më shumë! Shabooty gjithashtu postoi një video në X që është marrë nga një tifoz i dyshuar me bazë në Arizona. Në video janë disa anëtarë të njohur të kastit të të fejuarit të 90 Day në një “biçikletë biçikletë” së bashku në Scottsdale, Arizona, duke përfshirë Rob dhe Sophie. Çiftit i bashkohen Brandon Gibbs dhe Julia Trubkina nga sezoni 8 i të fejuarit 90 Day, dhe Stacey Silva dhe Florian Sukaj nga Darcey & Stacey. E di, mendoj se është gjithashtu e rastësishme.

Katër çifte të konfirmuara duke filmuar sezonin 2 deri më tani

Sipas InTouch, vetëm katër çifte janë konfirmuar zyrtarisht se do të xhirojnë The Last Resort: Season 2. Çiftet janë Sophie dhe Rob, Jasmine dhe Gino, Brandon dhe Julia, dhe Ariela Weinberg dhe Biniyam Shibre, të cilët debutuan në 90 Day Fiancé: The Other Way Sezoni 2.

Megjithatë, Shpërthim shkoi në Twitter për të ndarë një koment të postuar nga një fans i cili dyshohet se njeh një “djalë me kamera” që punon në shfaqje. Sipas fansit, Stacey dhe Florian do të luajnë gjithashtu në shfaqje, gjë që ka kuptim duke pasur parasysh faktin se të gjithë morën një biçikletë në Arizona së bashku siç tregohet në video.

Sipas Tweet, çifti i gjashtë dhe i fundit që luan në The Last Resort: Season 2 është Natalie Mordovtseva dhe Josh Weinstein, gjë që na ngatërron. Natalie dhe Josh thanë në një milion pjesë Tell-All for 90 Day: The Single Life Season 4 se ata as nuk po takohen, kështu që ne nuk jemi të sigurt se si erdhën këtu. Sidoqoftë, përfshirja e tyre në sezonin 2 të Last Resort nuk është konfirmuar zyrtarisht, ndaj shikoni këtë hapësirë!

Për ta përmbledhur, kasti i përfolur i 90 Day: The Last Resort Season Two është si më poshtë:

Rob Warne dhe Sophie Sierra

Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda

Ariela Weinberg dhe Biniyam Shibre

Brandon Gibbs dhe Julia Trubkina

Stacey Silva dhe Florian Sukaj

Natalie Mordovtseva dhe Josh Weinstein