Karen Huger, Shannon Beador dhe Bravo Stars arrestohen për BDI

Klea

Karen Huger, Shannon Beador dhe Bravo Stars arrestohen për BDI

Që në moshë super të hershme, të rinjtë amerikanë futen në programin DARE. Duhet të na mësojë se sa e keqe është për ne pirja e duhanit dhe pirja. Një nga mësimet më ikonike që mësojmë është të mos pimë kurrë dhe të ngasim makinën. Ose hipni në një automjet me një shofer që është i dehur. Por disa njerëz mendojnë se janë të pathyeshëm ose thjesht nuk kanë gëlltitur alkool të mjaftueshëm për të fryrë një nivel të paligjshëm. Bravo yjet mbahen në të njëjtin standard. Por kur ato ngatërrohen, zakonisht është në një mënyrë të madhe dhe kapet nga kamerat. Dhe ndonjëherë ata ngatërrohen vetë. Karen Huger dhe Shannon Beador kanë hyrë në chat.

Karen Huger

Grand Dame është Bravolebi më i fundit i kapur dhe i akuzuar për ngarje nën ndikim. Në fillim të kësaj jave, u raportua se Karen e kishte gjetur veten në një aksident të rëndë me makinë. Njerëzit raportuan se 60-vjeçarja po ngiste Maserati 2017 kur Departamenti i Policisë së Qarkut Montgomery e ndaloi atë. Më pas ajo u akuzua për drejtimin e një automjeti të dëmtuar nga alkooli dhe drejtimin nën ndikimin e alkoolit.

Që atëherë Karen ka folur për TMZ. Ajo tha: “Faleminderit të gjithëve për lutjet dhe urimet tuaja gjatë kësaj përvoje shumë të frikshme. Unë jam ende i tronditur nga incidenti i mbrëmshëm, por jam mirënjohës që jam gjallë sot. Me vdekjen e Nënës sime të Dashur, Hidhërimi vjen e shkon valë-valë, dhe me afrimin e Ditës së Nënës, është ndjerë më shumë si një cunami.”

Shannon Beador

Ylli i Real Housewives of Orange County, Shannon pati një vit të vështirë, duke përfshirë akuzën për dy kundërvajtje nga Prokurori i Qarkut Orange. Nëna e tre fëmijëve u përball me një akuzë të BDI-së dhe një akuzë për goditje dhe arratisje. Por të dy u pushuan nga puna gjatë një seance. Sipas TMZ, niveli i alkoolit në gjak i Shannon ishte 0,24, që është trefishi i kufirit ligjor kur ishte në makinën e saj.

Videoja e ziles së derës kapi Shannon duke bërë një kthesë të gjerë dhe duke u përplasur me pronën e një fqinji. Përgjatë udhëtimit ishte qeni i saj Archie. Videoja tregoi gjithashtu yllin e Bravo në fillim duke pretenduar se po largonte qenin e saj larg skenës së krimit dhe dyshohet se braktisi makinën e saj në mes të rrugës në shtator të vitit 2023. Ajo tani është dënuar me tre vjet burgim me kusht dhe shërbim në komunitet.

PK Kemsley

Një muaj pas pushtimit të tmerrshëm të gruas së tij në shtëpi, PK Kemsley e gjeti veten në telashe me ligjin pasi u arrestua për një BDI. Ndërsa voziste në 101, policët e tërhoqën PK. Sipas Daily Mail, ai shpërtheu një 0,081 gjatë një testi të Breathalyzer. Më vonë ai u dërgua në shtëpi nga policia pasi kishte fryrë një .073. Në atë kohë, avokati i PK lëshoi ​​një deklaratë përmes People duke thënë: “Ndërsa ishte jashtë me një koleg biznesi, PK konsumoi një gotë verë me darkë. Pas ndalimit të qarkullimit, u konstatua se ai mund të ketë qenë afër kufirit ligjor. Ai i vjen keq për faktin që nuk mori transport alternativ në shtëpi atë mbrëmje.”

Ariana Biermann

Ylli i “Don't Be Tardy” dukej gjithmonë më me këmbë në tokë, por Ariana Biermann dëshmoi se nuk merr gjithmonë vendimin e duhur kur u fut në parafango. Sipas Us Weekly dhe avokatit të saj, Justin Spizman

“Ariana ishte përfshirë në një lakues të vogël parafango. Me të mbërritur në vendngjarje policia, zyrtari hetues ka nisur menjëherë hetimet për BDI-në. Pavarësisht thirrjes së vazhdueshme të Arianës se ishte e mërzitur dhe e shqetësuar nga aksidenti i vogël, oficeri gabimisht arriti në përfundimin se ajo ishte e dëmtuar nga alkooli. Nuk ishte kështu.”

Megjithatë, raporti i policisë tregonte një histori tjetër, pasi oficerja shkroi: “Unë këshillova që të ndjeja erën e një pije alkoolike në frymën e saj. Ajo tha se aroma ishte ndoshta nga rrobat e saj. Ariana deklaroi se një natë më parë kishte pirë një stilolaps THC, por nuk kishte pirë. Ariana u akuzua zyrtarisht me një BDI në gusht 2022.

Zot, më pëlqeu të shikoja Luann de Lesseps të rrëzohej në një shkurre, por nuk ishte për të qeshur kur ajo u arrestua në Palm Springs në vitin 2018 kur ishte e dehur pasi u tha oficerëve: “Unë do t'ju vras ​​të gjithëve”. Bashkë yjet e konteshës, Tinsley Mortimer dhe Sonja Morgan, gjithashtu pati momentin e tyre në slammer. Tinsley u arrestua për shkelje, dhe Sonja u arrestua pasi dyshohet se drejtonte makinën në gjendje të dehur në Southampton në vitin 2010 dhe nuk kishte vendosur rripin e sigurimit.

Gina Kirschenheiter nga Real Housewives of Orange County u arrestua në vitin 2019 për BDI, dhe fqinja e saj në veri, Kim Richards, e cila tani është esëll, një herë u arrestua dhe u akuzua për dehje publike, shkelje të ligjit, rezistencë ndaj një oficeri dhe bateri në një. oficer policie. Eshtë e panevojshme të thuhet se mund të ketë një pandemi në duart tona kur bëhet fjalë për amvisat e vërteta dhe pijen.