Karen Huger fajëson përplasjen e BDI-së për nënën e saj të vdekur: 'Grande Dame of Lies'

Klea

Karen Huger fajëson përplasjen e BDI-së për nënën e saj të vdekur: ‘Grande Dame of Lies’

Karen Huger fajëson përplasjen e BDI-së për nënën e saj të vdekur: ‘Grande Dame of Lies’

Amvise të vërteta të Potomac yll Karen Huger ka ngjallur polemika duke fajësuar nënën e saj të ndjerë për aksidentin e saj të fundit të BDI-së.

Karen Huger

Karen Huger60-vjeçarja ka lëshuar një deklaratë për TMZ pas rrëzimit të saj në BDI. Ajo tha për gazetën:

“Faleminderit të gjithëve për lutjet dhe urimet tuaja gjatë kësaj përvoje shumë të frikshme. Unë jam ende i tronditur nga incidenti i mbrëmshme, por jam mirënjohës që jam gjallë sot. Me vdekjen e Nënës sime të Dashur, Hidhërimi vjen e shkon valë-valë, dhe me afrimin e Ditës së Nënës është ndjerë më shumë si një cunami.”

Ajo shtoi, “Mbrëmë takova një të dashur për darkë, biseduam dhe sollëm disa tema shumë të ndjeshme emocionalisht. Po qaja duke u kthyer në shtëpi dhe pashë një makinë që po shkonte drejt meje. U ktheva për të shmangur përplasjen kokë më kokë, godita ndarësin dhe më pas një pemë. Jam i lënduar, i mavijosur pak, por kaq mirënjohës që jam gjallë! Kam marrë citate, një prej të cilave nuk ka lidhje me incidentin, gjë që është e kuptueshme, por ajo që ishte më e habitshme është se makina që për pak më goditi sapo u largua!”

“Do të doja të theksoja, është e rëndësishme të kuptoni gjendjen tuaj emocionale gjatë vozitjes dhe le të jetë kjo një kujtesë për të gjithë që të përdorin rripat e sigurimit, nëna ime mund të jetë engjëlli im mbrojtës, por rripi i sigurimit më shpëtoi jetën,” përfundoi ajo.

Karen Huger

Siç është raportuar, Amvise të vërteta të Potomac ylli po përballet me probleme serioze ligjore pas një përplasjeje me makinë me shpejtësi të lartë mbrëma të martën vonë (19 mars 2024). Sipas të dhënave të Montgomery County, ylli i realitetit është akuzuar zyrtarisht për drejtimin e mjetit nën ndikim (DUI), së bashku me një akuzë për drejtimin e automjetit ndërsa është i dëmtuar nga alkooli. Të dyja akuzat do të kërkojnë paraqitje në gjykatë.

Karen Huger

Përveç këtyre akuzave, Karen Huger i janë lëshuar gjithashtu tetë shkelje të trafikut, duke përfshirë akuzat për drejtim të pakujdesshëm dhe të pakujdesshëm, shpejtësi të madhe, drejtim të mjetit me regjistrim të pezulluar dhe mosinformim të Administratës së Automjeteve Motorike të Maryland për ndryshimin e adresës së saj. Gjobat që lidhen me këto shkelje variojnë nga 50 deri në 510 dollarë dhe gjithashtu do të kërkojnë paraqitje në gjykatë.

Karen Huger

Raportet sugjerojnë se Karen ndau detaje rreth ngjarjeve që çuan në aksident, duke zbuluar se ajo po kthehej në shtëpi nga darka me një mikeshë dhe ishte përfshirë në një bisedë për çështje serioze. Ajo pranoi se kishte qarë gjatë vozitjes dhe pohoi se emocionet e saj të shtuara çuan në aksident. Karen deklaroi se ajo u largua nga një automjet që po afrohej, duke rezultuar në humbjen e kontrollit.

Karen Huger

Aksidenti i rëndë automobilistik ka sjellë humbjen totale të e Karen luksoze Maserati 2017. Përplasja ndodhi kur ajo goditi një tabelë mesatare dhe një vendkalimi në një kryqëzim përpara se të përplasej përfundimisht në një tabelë parkimi.

Karen Huger

Përshkroi një zëdhënës i Departamentit të Policisë së Qarkut Montgomery të Maryland e Karen drejtimi që çoi në përplasje si “agresive”, siç raportohet nga TMZ. Ndërkohë që mbetet e paqartë nëse Karen pësoi lëndime të rënda në aksident, automjeti i saj raportohet se ishte dëmtuar shumë dhe duhej të tërhiqej nga vendi i ngjarjes.

Karen Huger

Fansat e indinjuar nuk humbën kohë duke reaguar ndaj Grande Dame of Potomac duke fajësuar për incidentin e saj të vozitjes në gjendje të dehur nënës së saj të ndjerë. Një person shkroi: “Kjo zonje i pëlqen të devijojë dhe të manipulojë emocionalisht shikuesit. Kam humbur nënën time 4 vjet më parë, por nuk do të pi dhe të ngas.”

Karen Huger

Një tjetër komentoi, “Karen duhet të ndalojë t’i atribuojë gjërat pikëllimit të saj dhe të marrë pronësinë e zgjedhjeve të saj.”

Dikush tjetër tha: “Ajo gjithmonë ka një mënyrë për të hequr veten nga çdo situatë dhe për të fajësuar dikë tjetër! Devijimi dhe mos zotërimi i asaj që bën ajo! Ajo i mban të gjithë të tjerët përgjegjës për atë që bëjnë dhe thonë! Jam i sigurt që kjo i bëri Robyn Dixon një të qeshur. Karen është def a Karen.”

Karen Huger

Një person vuri në dukje, “Karen është madhështorja e gënjeshtrës dhe e hijes.”

“Ajo ishte e dehur dhe ajo u rrëzua.” Një fans ka shkruar.

Një tjetër tha: “Në vitet e fundit, ajo me të vërtetë filloi të besonte në personazhin që ajo shfaq RHOP.”

Karen Huger

Një kritik shkroi: “Uau! Çfarë mënyrë e shkëlqyer për të devijuar BDI-në! Dhe sigurisht edhe më e mahnitshme, që personi tjetër u largua me makinë! E di që ndodh që njerëzit të ikin nga aksidentet, por, kur nuk po merr përgjegjësinë për BDI-në tënde, është pak e dyshimtë! Dhe është e trishtueshme, ajo është vetëm mirënjohëse që nuk u lëndua më shumë, nuk e përmendi kurrë se është e lumtur që nuk lëndoi askënd tjetër. Më shumë si “dreq i madh!”

Uendi Osefo

Kjo nuk është hera e parë Karen është përfshirë me ligjin. Në vitin 2016, ajo u deklarua fajtore për një akuzë DWI (Driving ndërsa e dëmtuar nga alkooli) dhe pranoi një marrëveshje prove për pranimin e fajësisë. Ajo tregoi ngjarjen, duke treguar se u arrestua për drejtimin e makinës në gjendje të dehur pasi kishte një darkë festive dhe ishte kthyer në shtëpinë e saj në Potomac, Maryland.

Karen Huger

Amvisat e vërteta të Potomac transmetohet të dielave në mbrëmje, në orën 20:00 ET, në Bravo.