Karen Huger

Klea

Karen Huger akuzohet zyrtarisht për drejtimin e dehur në një aksident automobilistik afër vdekjes…Përballë 8 citimeve!

Karen Huger akuzohet zyrtarisht për drejtimin e dehur në një aksident automobilistik afër vdekjes…Përballë 8 citimeve!

Amvisat e vërteta të Potomac yll Karen Huger është akuzuar zyrtarisht për drejtimin e mjetit nën ndikim pas përplasjes së saj me makinë me shpejtësi të lartë mbrëma të martën vonë.

Sipas të dhënave të Montgomery County, përveç akuzës së BDI-së, ylli i realitetit po përballet edhe me akuzën e drejtimit të automjetit ndërsa është i dëmtuar nga alkooli, të cilat të dyja kërkojnë paraqitje në gjykatë.

Karen Huger

Për më tepër, Karen Huger60 vjeçe, i janë shqiptuar 8 shkelje trafiku që rrjedhin nga akuzat për drejtim të pakujdesshëm dhe të pakujdesshëm, shpejtësi tej normave të lejuara, drejtimin e mjetit me regjistrim të pezulluar dhe mos informim të Administratës së Automjeteve Motorike të Maryland për ndryshimin e adresës së saj.

Karen Huger

Gjobat e lidhura me akuzat e lartpërmendura variojnë nga 50 në 510 dollarë dhe do të kërkojnë paraqitje në gjykatë.

Karen thuhet se ndau detaje rreth ngjarjeve që çuan në përplasjen e saj, duke deklaruar se ajo po kthehej në shtëpi nga darka me një mik dhe ishte përfshirë në një bisedë për çështje serioze.

Karen Huger

Sipas raportimeve, Karen pranoi se kishte qarë gjatë vozitjes dhe pohoi se emocionet e saj të shtuara çuan në aksident. Ajo pretendon se është larguar nga një automjet që po afrohej, duke rezultuar në humbjen e kontrollit.

Pas aksidentit, nuk duket se Karen iu nënshtrua arrestit.

Karen Huger

Karen u përfshi në një aksident të rëndë automobilistik mbrëmjen e 19 marsit, me pasojë humbjen totale të Maseratit të saj luksoz 2017. Përplasja ndodhi kur ajo goditi një tabelë mesatare dhe një vendkalimi në një kryqëzim përpara se të përplasej përfundimisht në një tabelë parkimi.

Sipas një zëdhënësi të Departamentit të Policisë së Qarkut Montgomery të Maryland, Karen ishte duke vozitur në një “mënyrë agresive”, duke çuar në aksident, siç raportohet nga TMZ.

Karen Huger

Mbetet e pasigurt nëse Karen, pronari i La’ Dame By KH, pësoi lëndime të rënda në aksident. Megjithatë, raportohet se automjeti i saj ishte dëmtuar aq shumë saqë duhej të tërhiqej larg vendit të ngjarjes.

Karen ka qenë një figurë e shquar në Amvise të vërteta të Potomac që nga sezoni debutues i shfaqjes në 2016.

Përveç karrierës së saj televizive, ajo është një sipërmarrëse në sektorët e shtëpisë, bukurisë dhe mirëqenies. Karen është gjithashtu e njohur për punën e saj avokuese dhe shërben si ambasadore për Promovimin e Fuqizimit të Ndërgjegjësimit të Viktimave (PAVE) dhe Shoqatës së Alzheimerit.

Karen Huger

Kjo nuk është e Karen’s përfshirja e parë me ligjin. Në një raport të vitit 2016, Karen u deklarua fajtor për një akuzë DWI (Driving while Paired by Alcohol) dhe pranoi një marrëveshje prove për pranimin e fajësisë.

Në një intervistë, ajo ka treguar se ngjarja ka ndodhur teksa ajo po kthehej në shtëpi. Karen pranoi fajin e saj dhe më pas u dënua me kusht.

Karen Huger

Karen kujtoi incidentin, duke zbuluar se ajo u arrestua për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur pasi kishte një darkë festive dhe ishte kthyer në shtëpinë e saj në Potomac, Maryland.

“Unë u tërhoqa,” zbuloi ekskluzivisht nëna e dy fëmijëve për BOSSIP. “Teknikisht nuk isha duke vozitur, më tërhoqën në një zonë të parkuar ku nuk duhet të parkosh. Fika makinën dhe thirra burrin tim. Mirëpo, të parët më gjetën policët dhe u akuzova nga BDI”.

Amvisat e vërteta të Potomac transmetohet të dielave në mbrëmje, në orën 20:00 ET, në Bravo.