Kapiteni Sandy Yawn ndan detaje për dasmën e ardhshme

Klea

Kapiteni Sandy Yawn ndan detaje për dasmën e ardhshme

Kapiten Sandy Yawn’s duke u martuar! Pas fejesës së tyre në shtator 2023, Sandy dhe e fejuara e saj Leah Shafer janë të zënë duke bërë plane për martesën e tyre.

Ndërsa Leah po merret me pjesën më të madhe të planifikimit, ylli i Mesdheut Below Deck është shumë i emocionuar për dasmën e tyre të ardhshme. “Ne kemi një shoqe që po ndërton një varkë të madhe dhe ajo është një sipërmarrëse,” tha Sandy. “Ajo është duke pritur [the wedding] në jahtin e saj të ri, i cili do të jetë një superjaht i çmendur dhe masiv.”

Mjerisht, vendi detar kufizon numrin e pjesëmarrësve, kështu që ajo dhe Lea janë ende duke punuar në listën e tyre të të ftuarve. “Ne mund të kemi vetëm 55 njerëz,” tha Sandy, “kështu që është e vështirë kur duhet t’u thuash njerëzve “Nuk mund të vish”. Është kaq e vështirë.” Kapiteni i jahtit ndau detaje të planeve “të pabesueshme” të saj dhe Leas me Us Weekly.

Disa trima në listën e të ftuarve të dasmës së kapitenit Sandy

Pavarësisht nevojës për të kufizuar listën e të ftuarve, Sandy pranoi se disa nga kolegët e saj Bravo do të jenë të pranishëm. Shefi Dave White nga Sezoni 7 i Below Deck Med do të jetë përgjegjës për përgatitjen e ushqimit.

Një nga ish-bosunët e Sandy-t, Malia White, bëri shaka në nëntor se ajo kishte planifikuar fillimisht të kryente ceremoninë “derisa dikush të vidhte vendin tim”. Kapiteni Kate McCue, kapiteni i parë femër i anijes së lundrimit në Amerikë, ofroi gjithashtu të kryente detyrën. Por në fund, Sandy zgjodhi Nadine Rajabi, prezantuesja dhe producentja ekzekutive e Below Deck Med, e cila ka qenë një pjesë e jetës së saj për tetë vjet.

Sandy premtoi gjithashtu se “disa trima” do të ishin në listën e të ftuarve.

Së bashku pesë vjet

Sandy dhe Leah kanë lidhje për më shumë se pesë vjet. Sandy ka rrëfyer se e dinte se donte të martohej me këngëtaren dhe estetiken e gospel-it prej vitesh, por po priste momentin e duhur. Ajo më në fund ngriti pyetjen në shtator 2023.

Çifti u takua për herë të parë në vitin 2018 kur Leah i dërgoi mesazh Sandy në Facebook. Edhe pse e kemi dëgjuar Sandy të flasë për partnerin e saj për vite me radhë, fansat e Bravo më në fund arritën ta shihnin Leah-n kur dyshja iu bashkua kastit të Sezonit 3 të Winter House për një ditë skish në Steamboat Springs.

Kur intervistuesi e pyeti nëse Sandy kishte ndonjë kërkesë të veçantë për ditën e saj të dasmës, kapiteni veteran i jahteve tha se pjesa më e veçantë e ditës është thjesht të kesh Leah në jetën e saj. “Ka të bëjë me ne, kështu që nuk po e bëj për të gjithë atje,” tha ajo. “Ka të bëjë me të vërtetë për mua dhe atë.”

Kapiteni Sandy vazhdon të drejtojë anijen në Mesdheun Below Deck, të hënën në 9/8c në Bravo.