Kapiteni Sandy nuk do të punonte me Ruan Irving 'në një milion vjet'

Klea

Kapiteni Sandy nuk do të punonte me Ruan Irving ‘në një milion vjet’

Poshtë kuvertës shefi i Mesdheut Kapiten Sandy Yawn ka mësuar mësimin e saj në thembrat e te Ruan Irving Dramë me dokumente të falsifikuara në hitin Bravo show.

Gjatë një episodi të fundit të Watch What Happens Live with Andy Cohen, kapiteni u pyet nëse do të punonte sërish me Ruan, për të cilën ajo tha kategorikisht jo.

“Nuk kam folur me të,” i tha ajo një fansi, duke shtuar, “Jo, nuk do të punoja me të. Jo në një milion vjet. Jo, më fal.”

Letrat e falsifikuara

Sandy zbuloi në shfaqje se ajo ndjeu se Ruan e dinte se dokumentet e tij nuk ishin autentike kur ai hipi në jaht.

Filloi me vështirësi sezoni 8 kur asaj iu tha se dokumentet e bosun mund të ishin të falsifikuara. Në atë kohë, Ruan pranoi se kishte sjellë kopje të licencës së tij mjekësore dhe iu tha të merrte origjinalin.

Më vonë gjatë premierës, kapiteni mori një mesazh nga Autoriteti Portual sepse dokumentet e Yachtmasters të Ruan zbuluan foton e dikujt tjetër të bashkangjitur kur u skanua në internet.

“Kjo është e rëndësishme,” tha Sandy. “Ky është një nivel krejt tjetër. Nuk është në rregull. E gjithë anija mund të arrestohej për shkak të një anëtari të ekuipazhit.”

Nga ana e tij, Ruani mohoi të kishte dijeni për një falsifikim dhe u shfaq i shokuar, duke thënë se ai “ka qenë në varka për tre vjet dhe betohem në Zot gjëja e fundit që më shkon në mendje është se bileta ishte false”.

Ai fillimisht tha se do të rregullonte dokumentet dhe do të kthehej, por më në fund e thirri Sandy-n për të thënë se nuk do të kthehej.

Faji i kapitenit?

Ndërsa Ruan duhet të ishte përgjegjës për letrat e tij, ylli i “Blow Deck”, kapiteni Lee Rosbach pyeti pse Sandy nuk bëri kujdesin e saj të duhur.

Në podkastin e tij, Salty with Captain Lee, ai tha se kapiteni është i vetmi person përgjegjës për atë që ndodh në një anije. “Autoriteti Shtetëror i Portit nuk jep një sh*t nëse jeni duke bërë një shfaqje,” shtoi ai. “Atyre nuk u intereson.”

Ai tha se megjithëse nuk besonte se gabimi ishte i qëllimshëm, ai nuk e dinte pse Sandy nuk e kapi gabimin kur shikonte letrat kredenciale të Ruan, duke shpjeguar se kur dikush hyn në një nga varkat e tij, ai është i kujdesshëm për të shqyrtuar çdo detaj. .

“Për mua, do të ishte shumë e turpshme të dorëzoja dokumentet që nuk i kisha ekzaminuar më parë,” tha ai. “A mendoj se ajo po përpiqej të tërhiqte një të lëmuar? Jo. Por nuk ka ndryshim sepse ajo është ende përgjegjëse. Mësimi i mësuar mirë. Beso por verifiko.”

Në të vërtetë, ky është një mësim që kapiteni Sandy nuk do ta harrojë shpejt.

Below Deck Mediterranean vazhdon të hënën në 9/8c në Bravo.