Captain Kerry Titheradge for Below Deck Season 11

Klea

Kapiteni Kerry Titheradge për të gjetur dashurinë pas divorcit

Sezoni i ri i Poshtë kuvertës Nisur më 5 shkurt. Ndërsa kapiteni Lee Rosbach doli në pension (jo aq vullnetarisht) pas sezonit 10, ka një kapiten të ri në urë.

Më parë drejtonte ekuipazhin e Below Deck Adventure, Kapiteni Kerry Titheradge është kapiteni i ri në jahtin motorik St. David. Këtë sezon ai, së bashku me anëtarët e rikthimit të ekuipazhit Fraser Olender dhe Ben Willoughby, do të lundrojnë në ujërat tropikale të Grenadës.

Gjatë premierës së sezonit 11, Kerry ndau një histori të vogël rreth jetës së tij personale, duke përfshirë divorcin e tij. Por kapiteni nuk është më në lundrim i vetëm, pasi ka një zonjë të re në jetën e tij.

Një ndryshim jetese për fëmijët e tij

Ndërsa hante në rrëmujën e ekuipazhit, Kerry ndau disa informacione për jetën e tij larg detit me anëtarët e tjerë të ekuipazhit. “Unë isha i martuar dhe më pas kjo përfundoi,” pranoi ai. “Nuk ishte mirë. Unë drejtoja një jaht 300 këmbësh. I dhashë të gjitha për fëmijët e mi.”

Kerry ndan një djalë dhe një vajzë me ish-gruan e tij. Ndërsa ata ishin në procesin e ndarjes, ai ndryshoi krejtësisht stilin e jetës së tij në mënyrë që të kalonte më shumë kohë me fëmijët e tij.

“Unë kalova nga kapiteni i një jahti shumë milionë dollarësh në pikturimin e shtëpive,” tha ai në një intervistë. “Shkova dhe bëra një punë që mund të fokusohesha te vetja – vendosja kufjet e mia, dëgjoja punën e vetëndihmës. [And] Unë isha aty për fëmijët e mi çdo ditë.”

Ai donte të ishte aty si fizikisht ashtu edhe emocionalisht për fëmijët e tij. “Më mësuan, e dini, nëna është atje për të qenë mbështetja emocionale,” tha ai, “[and] Babai është aty për të qenë paratë dhe disiplinuesi. Kur [the divorce] ndodhi, më dha mundësinë të jem aty për ta edhe emocionalisht.”

Një zonjë e re në jetën e kapitenit Kerry pas divorcit

Pas divorcit, Kerry filloi një lidhje të re me të dashurën Ghönül Bihan. Ai publikon shpesh foto të tyre së bashku në faqen e tij në Instagram. Ai foli edhe për të në një intervistë për The Daily Dish.

“Unë mendoj se dëgjimi i saj po përkeqësohet dhe shikimi i saj po bëhet i keq,” tha ai me shaka. “Sepse ajo ende mendon se unë jam e bukur dhe ajo dëshiron të jetë me të [me].”

Pas premierës së sezonit 11, Ghönül ishte edhe në audiencën e Watch What Happens Live me Andy Cohen për të mbështetur dashurinë e saj.

Kur Andy pyeti nëse kishte ndonjë anëtar të kastit të Real Housewives që Kerry u duk tërheqës gjatë BravoCon 2023, vendasja australiane nuk pranoi të përgjigjet. “Të qenit [that the] dashuria e jetës sime është në audiencë, është shumë e vështirë t’i përgjigjem kësaj pyetjeje”, qeshi Kerry.

Below Deck transmetohet të hënën në 9/8c në Bravo.