Kapiteni Jason Chambers 'I zënë ngushtë' nga vëmendja

Klea

Kapiteni Jason Chambers ‘I zënë ngushtë’ nga vëmendja

Tifozët e dinë Kapiten Jason Chambers për shumë arsye. Kapiteni Jason ishte ylli i të gjithëve Poshtë Deck Down Under. Në sezonin 2, ai ndërmori hapat e duhur në përgjigje të sjelljes së keqe seksuale në bord. Shumë fansa e njohin atë edhe si Kapiten Cutie, zemërthyesin e komunitetit Bravo.

Për më tepër, shikuesit pothuajse me siguri e mbajnë mend kur panë shefin e tij dhe shoqen më të mirë, Aesha Scott, që e ndihmonte me lentet e kontaktit. Sado qesharake të ishte, problemet e shikimit pothuajse e penguan atë të kujdesej për detyrat e nevojshme të kapitenit. Tani, ai nuk ka më asnjë problem falë ofruesit të tij të ri të lenteve.

Kapiteni Jason iu bashkua shkrimtarit Jonah Wardell për një intervistë për të diskutuar të gjitha këto dhe më shumë.

Kapiteni Jason mbi të kaluarën dhe të ardhmen e Below Deck Down Under

Jonah Wardell: A jeni befasuar nga suksesi i Below Deck Down Under? Veçanërisht këtë sezon të fundit?

Jason Chambers: Unë jetoj në Filipine dhe Bali, kështu që do të thosha se interesimi i fansave është më i tronditur kur arrita në Amerikë. Kjo është me të vërtetë anuar në anën argëtuese të gjërave, dhe është krejtësisht ndryshe nga ajo që jam mësuar të punoj thjesht në një varkë. Kur shkoj në Amerikë, jam pak i përulur, pak i turpëruar nga vëmendja, por shijoj anën argëtuese të saj dhe takoj të gjithë dhe pastaj dal dhe shkoj dhe jetoj në distancë në Filipine.

Jonah Wardell: Një nga momentet më të diskutuara të Sezonit 2 ishte skandali i pëlqimit. E para mes Luke Jones dhe Margot Sisson, dhe trajtimi juaj i ngjarjeve. Muaj më pas, a keni ndonjë mendim shtesë për situatën?

Jason Chambers: Unë mendoj se në përgjithësi, nga prodhimi në ekip, ne u përballëm mirë; Jam i lumtur kur shoh që të gjithë të përfshirët janë bërë njerëz më të mirë nga kjo.

Jonah Wardell: Në mënyrë të ngjashme, a keni ndonjë reflektim shtesë mbi sjelljen e keqe nga Laura Bileskalne ndaj Adam Kodrës?

Jason Chambers: Vendimi për të hequr Laurën u bazua kryesisht në heqjen e të gjitha aspekteve të situatës dhe për të ecur përpara me një mendim nga ekuipazhi se ky ishte fundi i kësaj situate në vazhdim – duhej bërë për të vendosur tonin që doja në bord.

Jonah Wardell: A keni ndonjë mendim për të ardhmen e Below Deck Down Under?

Jason Chambers: Nuk kam shumë për të ngacmuar sepse ende nuk kemi filluar xhirimet. Më pëlqen të paraqitem në varkë kur zgjidhet vendndodhja, të takoj ekuipazhin dhe të vazhdoj me të – kështu veprojmë ne.

Çështjet e vizionit që dikur mbanin kapiten Jason

Jonah Wardell: Si e gjetët vendosjen e lenteve tuaja të kontaktit që nga sezoni charter me Aesha?

Jason Chambers: Sigurisht që e kisha ende të vështirë të vendosja kontaktet e mia derisa partneriteti im me Acuvue u realizua. Pasi u futa në lentet më të reja të kontaktit Acuvue, ACUVUE OASYS MAX 1-Day, munda t’i fusja vetë në provën e parë!

Jonah Wardell: Si kanë ndikuar çështjet tuaja të vizionit në jetën dhe rolin tuaj si kapiten? Dhe si ju kanë ndihmuar lentet ACUVUE që kur i keni vënë ato?

Jason Chambers: Pasi nuk pata kurrë probleme me sytë, papritmas e pata veten duke përjetuar më vonë probleme me shikimin dhe m’u dhanë syze. Megjithatë, duke qenë se jam kapiten anijeje, kuptova se po i lija syzet në të gjithë varkën dhe vazhdimisht po i humbja ose i thyeja. Pas shumë palë syzesh të humbura dhe të thyera, më në fund kalova te lentet e kontaktit.

Fatkeqësisht, sapo kalova te lentet e kontaktit, fillova të përjetoj probleme të tjera, të tilla si një përshtatje e pakëndshme, thatësi dhe vështirësi në futjen e tyre. Aq shumë, saqë siç e patë në emision, shpesh mbështetesha te ushqimi im kryesor për të ndihmuar në vendosjen e kontakteve të mia.

Jonah Wardell: Ju thatë se do të dokumentonit udhëtimin tuaj me lente kontakti përmes Instagramit. Si ka shkuar kjo?

Jason Chambers: Po shkon vërtet mirë dhe ka shumë më tepër përmbajtje argëtuese, ndaj sigurohuni që të më ndiqni për të vazhduar me udhëtimin tim!

Statusi i kapitenit Jason, Lala, Brynn, Luann dhe më shumë!

Jonah Wardell: Ju keni komentuar më parë se sa e papritur ishte që fansat të spekulonin për jetën tuaj të dashurisë. A kishit ndonjë ide për të hyrë në BDDU se si do të pritej pamja juaj nga audienca e përgjithshme?

Jason Chambers: Definitivisht jo dhe ka qenë disi zbavitëse dhe ndonjëherë pak e turpshme, por e gjitha është në argëtim të mirë. Le të vrapojmë me të për një vit ose [two] para se të hyjë pleqëria!

Jonah Wardell: Ju keni qenë të lidhur me shumë gra në Bravo. Para se të hyj në detaje, a doni të pastroni ajrin e marrëdhënies tuaj me ndonjë Bravolebritet tjetër?

Jason Chambers: Unë nuk jam duke kërkuar në botën e realitetit televiziv për të gjetur shpirtin tim binjak. Vajza ime është përparësia ime e parë dhe më e rëndësishme, e ndjekur nga karriera ime – dhe është e vështirë të gjej dikë që të përshtatet me stilin tim aktiv të jetës.

Jonah Wardell: Brynn Whitfield tha se planifikonte të rrëshqiste në DM-të tuaja. A u realizua kjo dhe, nëse po, a jeni përgjigjur?

Jason Chambers: Nuk ka ende DM!

Jonah Wardell: Luann de Lesseps gjithashtu komentoi se ju të dy po “flirtonit larg” pas takimit. Dëshironi të komentoni mbi atë pretendim?

Jason Chambers: Jo, nuk kishte flirtim atje. Nëse diçka ishte një hyrje e mirë në BravoCon dhe një bisedë e mirë, kjo është e gjitha.

Jonah Wardell: Tani për të madhin! Lala Kent së fundmi tha se ju të dy mbani ende lidhje, por ajo nuk është në kërkim të një partneri. Cili është reagimi juaj ndaj deklaratës së saj?

Jason Chambers: E takova Lalën personalisht në BravoCon dhe ajo ishte e bukur. Ne kemi mbajtur kontakte shumë herë pas here, por nuk ka shkuar më tej se kaq.

Kapiteni Jason ishte shumë i lumtur që u pajis me lentet e kontaktit ACUVUE OASYS MAX 1-ditore, dhe për të marrë ndihmë nga Dr. Danielle Richardson. Ndiqni përparimin e tij në Instagramin e tij.