Captain Kerry Titheradge

Klea

Kapiteni i Poshtë Deck Kerry Titheradge I EGËZUAR për të zëvendësuar kapitenin Lee

Kapiteni i Poshtë Deck Kerry Titheradge I EGËZUAR për të zëvendësuar kapitenin Lee

Një sezon krejt i ri i Poshtë kuvertës premierë të hënën mbrëma, me Aventurë poshtë kuvertës yll, Kapiteni Kerry Titheradgeduke marrë përsipër Kapiten Lee Rosbachi cili dha dorëheqjen sezonin e kaluar.

Kapiteni Kerry Titheradge

Kapiten Terry foli me Decider për sezonin e ri dhe se si ndihej për mundësinë për të ndjekur Kapiten Lee hapave.

Ai tha: “Ndihem mirënjohës. Lee e bën këtë për 10 vjet. Ai ishte pionier në mënyrën se si ne jemi në gjendje t’i tregojmë botës se çfarë është industria e jahteve dhe të ofrojmë pak dramë dhe argëtim gjatë rrugës. Është një nder të kem mundësinë për të vazhduar Lee’s trashëgimi në shfaqje dhe gjithashtu krijoj timen. Ky është sezoni im i dytë i Poshtë kuvertës. Isha i emocionuar të kthehesha në Karaibe, gjë që kam bërë për pjesën më të madhe të karrierës sime.”

Kapiten Lee

Kur Kapiten Kerri u pyet për pasionin e tij për “ekoturizmin” ai shpjegoi, “Shiko, unë kam qenë në det për një kohë të gjatë. Shumica e njerëzve që janë në oqean kujdesen shumë për mjedisin. Jemi shumë të kujdesshëm. Në Australi, ne jemi mësuar të kujdesemi për vendin tonë të bukur. Ne nuk kemi aq shumë gjurmë karboni sa në Shtetet e Bashkuara, dhe kemi disa sisteme të mahnitshme shkëmbinjsh nënujorë. Unë në fakt punoja për Institutin Australian të Shkencave Detare. Unë drejtova një nga varkat e tyre për një periudhë kohe. Ruajtja e mjedisit ka qenë gjithmonë një pasion i imi.”

Kapiteni Kerry Titheradge

Ai zbuloi se vendosi të tërhiqej nga industria e jahteve pasi e gjeti veten “në prag të divorcit”. Ai shpjegoi se donte të rilidhej emocionalisht me fëmijët e tij pasi arriti “kulmin” e karrierës së tij.

Ai tha: “Unë po drejtoja një jaht 300 këmbë në Maldive, gjë që ishte e pabesueshme. Është vetëm një klub i vogël prej nesh që e ka bërë këtë.”

Kapiteni Kerry Titheradge

Kapiten Kerri ndau — “I hoqa dorë nga të gjitha këto sepse doja të punoja me veten time, në mënyrë që të mund të isha aty për fëmijët e mi ndërsa ata kaluan këtë përvojë traumatike të një divorci. Erdha në shtëpi. Pronari im i vjetër kishte një kompani lyerjeje dhe ai tha:Kerri, ju mund të vini dhe të punoni së bashku me djemtë.” Pra, unë kam marrë për të punuar. Vendosa kufjet dhe vendosa libra për vetëndihmë dhe fillova joga dhe meditim. Provova gjithçka, gjithçka që është e mirë për ty, për të marrë kokën drejt. hoqa dorë nga pirja. Ajo funksionoi sepse lidhja që kam me fëmijët e mi sot është e pabesueshme.”

“Ishte organike,” tha ai për mënyrën se si ai u rikthye në botën e jahteve. “Unë isha ende shumë i lidhur me industrinë. E kuptova që nuk kisha familjen që kisha më parë dhe se nuk mund të isha larg aq sa dikur. Më duhej të isha në shtëpi.”

Ylli i Bravo shpjegoi se ai vendosi të formonte një “kompani të menaxhimit të jahteve butik”, në mënyrë që të ndihmonte pronarët e rinj të varkave gjatë qëndrimit. afër shtëpisë.

Kapiteni Kerry Titheradge

Kur u pyetën se çfarë mund të presin shikuesit në sezonin e ardhshëm, Kapiten Kerri ngacmuar-“Ky sezon do të jetë më shumë një Poshtë kuvertës/ Aventurë poshtë kuvertës hibrid. Ne do të shohim shumë më tepër përfshirje të ekuipazhit dhe të ftuarve së bashku. Do të ketë më shumë ekskursione dhe më shumë plazhe se sa keni parë ndonjëherë më parë. Ka një fabrikë çokollate. Ka ujëvara të mahnitshme. Ka edhe lot [laughs]. Më kërkohet të bëj diçka që mendoja se nuk do ta bëja kurrë, dhe e bëj. Mezi pres që të gjithë ta shohin.”

Poshtë kuvertës transmetohet të hënën në orën 21:00 ET në Bravo.