Teddi Mellencamp

Klea

Kanceri i Teddi Mellencamp përhapet, i detyruar t’i nënshtrohet një operacioni të gjerë

Kanceri i Teddi Mellencamp përhapet, i detyruar Nënshtrohen Kirurgji e gjerë

Teddi Mellencamp është në shërim pasi iu nënshtrua një operacioni të gjerë për të hequr kancerin e lëkurës së saj. Amvisat e vërteta të Beverly Hills alum përditësoi ndjekësit e saj në Instagram të mërkurën pasi pësoi një “melanoma me heqje të gjerë”, e cila përfshinte një “rindërtim të defektit të indeve të buta me rirregullim të indeve ngjitur”.

Teddi Mellencamp

Tedi shpjegoi se kirurgu i saj “i preu” një zonë të gjerë të shpatullës së saj dhe “e zëvendësoi atë me një përplasje lëkure” nga pjesa e poshtme e shpinës. 42-vjeçari shtoi se “dhimbja dhe shqetësimi ia vlen të gjitha”.

Tedi falënderoi mbështetësit e saj për urimet e tyre dhe u kujtoi fansave dhe ndjekësve që të vazhdojnë me kontrollet e tyre të lëkurës.

Teddi Mellencamp

Ajo tha: “Unë premtoj që nuk dëshiron ta kalosh këtë.”

Podkasterja e “Two Ts in a Pod” postoi një foto të saj në një shtrat spitalor, si dhe një imazh të pjesës së sipërme të shpinës para operacionit dhe një video të kapur menjëherë pas procedurës.

“Është shumë e dhimbshme, por jam shumë mirënjohëse që ata bënë një punë kaq të madhe”, tha ajo në video, e cila zbuloi fashat pas qafës dhe shpatullave të saj.

Teddi Mellencamp

Tedi shtoi — “Lëkura ime e shpinës është e ngushtë. Autobusi i luftës. Por unë shpresoj se ata i kanë marrë të gjitha.”

Ish-ylli i Bravo e filmoi përditësimin teksa hante një krisur ndërsa “priste të dilte në institucionin e infermierisë”.

Javën e kaluar, nëna e tre fëmijëve zbuloi se trajtimi i imunoterapisë me krem ​​topikal gati tre-mujor nuk kishte qenë i suksesshëm.

Teddi Mellencamp

Ajo ndau: “Pas operacionit, kur të dëshirojë Zoti kufijtë e mi të jenë të qarta, ne do të vazhdojmë të monitorojmë nga afër trupin tim çdo 3 muaj.”

Teddi Mellencamp

Tedi ka duruar disa procedura për të hequr melanomat e shumta dhe nyjet limfatike që nga shpallja e diagnozës fillestare të fazës 2 të melanomës, në tetor 2022.

“Megjithë ankthin tim, dëgjova mjekët dhe shkova për kontrollin tim 3-mujor të lëkurës javën e kaluar që nga melanoma ime e mëparshme. Ata thanë se kisha një tjetër njollë jonormale afër asaj të fundit, kështu që ata bënë një biopsi. Mora telefonatën sot në mëngjes: melanoma e fazës 2, “tha ajo në atë kohë.

Teddi Mellencamp

Trajneri i llogaridhënies vazhdoi duke thënë se diagnoza e melanomës kishte shërbyer si një thirrje zgjimi.

Ajo u bëri thirrje ndjekësve të saj – “dhe unë shpresoj që të gjithë ju ta doni dhe të mbrojnë lëkurën në të cilën jeni”.

Teddi Mellencamp

Në janar, ajo tregoi se mjekët kishin zbuluar pika të reja që kërkonin biopsi. Përditësimi i saj erdhi një muaj pasi ajo u shpall pa kancer. Ne shtator, Tedi iu nënshtrua një operacioni tjetër, duke u thënë fansave: “As nuk më kujtohet nëse kjo është e 12-ta apo e 13-ta [melanoma].”