Kaitlyn Bristowe dhe Jason Tartick 'të pikëlluar' për t'i dhënë fund fejesës së tyre

Klea

Kaitlyn Bristowe dhe Jason Tartick ‘të pikëlluar’ për t’i dhënë fund fejesës së tyre

Lajm i trishtë, Kombi Bachelor. Kaitlyn Bristowe dhe Jason Tartick i kanë dhënë fund fejesës, pas katër vitesh bashkë.

Njoftimi u bë të dielën përmes Instagramit. Në një deklaratë të përbashkët, ata thanë se e kishin ndarë lajmin “së pari me familjen dhe miqtë e ngushtë”. Më pas, “duke marrë kohë për ta përpunuar siç duhet vetë”, Kaitlyn dhe Jason thanë se ishin “të pikëlluar me zemër të rëndë për të thënë se ne kemi vendosur t’i japim fund fejesës tonë”. Sigurisht që nuk është diçka që fansat mund ta shihnin që vjen.

Kaitlyn më vonë u kërkoi ndjekësve përmes Story-t të saj në Instagram të “thonin një lloj lutjeje për zemrat tona të dyve”. Më pas ajo tha se do të bënte një pushim nga mediat sociale, pasi “mund të jetë e tmerrshme”. Biografia e saj në Instagram u ndryshua në “BRB. Shërimi.”

Menduam se do të ishin bashkë përgjithmonë

Paraqitja e parë televizive e Kaitlyn ishte në The Bachelor në 2015. Më pas ajo mori rolin kryesor në sezonin 11 të The Bachelorette. Kaitlyn u fejua me Shawn Booth pasi u takuan në shfaqje, por ata u ndanë në 2018. Ndërkohë, Jason ishte një konkurrent në Sezoni 14 i Bachelorette.

Kaitlyn dhe Jason u takuan për herë të parë në vitin 2018, duke e regjistruar podcastin e saj Off the Vine. Ata dolën publikisht me statusin e tyre të takimit në fillim të vitit 2019. Më vonë po atë vit, ata u transferuan së bashku dhe në maj 2021, ata njoftuan fejesën e tyre. Ndërsa ata kishin plane argëtuese për martesë dhe shpresa të mëdha për të krijuar një familje, thjesht nuk ishte menduar të ishte.

Fatmirësisht çifti janë ende në marrëdhënie të mira. Ata do të kujdesen për foshnjat e tyre me gëzof “së bashku” dhe u zotuan të qëndrojnë miq. “Vazhdimi i miqësisë tonë është tepër i rëndësishëm për të dy ne”, konfirmuan ata. “Ndihemi mirënjohës që po e përfundojmë fejesën tonë me dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin. Është zemërthyese dhe e trishtueshme të thuash lamtumirë, por kujdesi dhe admirimi ynë për njëri-tjetrin nuk do të vdesin kurrë.”

A është ky një lot në sy?