Si i fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?  Sezoni 8 ka dështuar

Klea

Ka lëvizur Big Ed-i i të fejuarit 90-ditor nga Liz Woods?

Ed Brown është një nga figurat më famëkeqe nga I fejuari 90 ditor ekskluzivitet. Ed filloi udhëtimin e tij në 90 Day Fancé: Before The 90 Days, ku ai fluturoi në Filipine për të takuar Rosemarie Vega. Marrëdhënia e ish-çiftit u prish shpejt, kryesisht për shkak të veprimeve të Edit. Ed e ofendoi Rozën dhe i tha se i kishte këmbët me qime dhe se fryma i vinte erë.

Më vonë, gjatë 90 Day: The Single Life Season 1, Ed u takua Liz Woods. Ed ishte i dashuruar me Lizin dhe të dy filluan një marrëdhënie të vështirë. Dyshja u ndanë dhe u bashkuan shumë herë, gjë që e bëri lidhjen e tyre rraskapitëse për t’u parë. Pas paraqitjes në 90 Day Fancé: Happily Ever After? Në sezonin 7, Ed dhe Liz filluan të planifikonin të martoheshin.

Dyshja bënë paraqitjen e tyre të radhës në 90 Day: The Last Resort, ku morën pjesë në terapinë e çifteve. Pavarësisht se kanë bërë përparim në The Last Resort, marrëdhënia e tyre ra me shpejtësi kur ata u kthyen për Happily Ever After? Sezoni 8. Pas anulimit të papritur të dasmës së tyre, duket se Ed tashmë është larguar nga Liz. A vazhdoi vërtet kaq shpejt famëkeqi Ed Brown? Apo lidhja e tij e re është vetëm për ndikim?

Ed verboi Liz-in gjatë Happily Ever After? Sezoni 8

Ed dhe Liz ishin të lumtur në fillimin e Happily Ever After? Sezoni 8, dhe ndarja e tyre erdhi pothuajse nga hiçi. Pasi u transferuan së bashku në Arkansas, Liz mendoi se marrëdhënia e saj me Edin më në fund ishte në rrugën e duhur. Vajza e Liz, Ryleigh, po qëndronte me ta gjatë verës, e cila supozohej të përfundonte me dasmën e tyre.

Megjithatë, pas një zënke të madhe për makaronat taco, gjithçka mori fund të papritur. Liz e thirri Edin që i kishte thënë Ryleigh-it të “mos së qeni fëmijë”, gjë që ai nuk e pranoi mirë. Menjëherë pas kësaj, Ed thirri zyrtarin e tyre dhe anuloi dasmën. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Liz nuk i mësoi gjërat derisa oficeri e thirri për të kërkuar falje.

Historia e sezonit 8 të Ed dhe Liz-it përfundoi kur Liz dhe nëna e saj shkuan të shpërngulnin gjërat e saj. Si zakonisht, Ed veproi i papjekur dhe madje pretendoi se nëna e Liz-it “e kishte braktisur”. Kjo shkaktoi një sherr të fundit mes Edit dhe Lizit, gjë që bëri që kjo e fundit të largohej e përlotur.

Ed kohët e fundit filloi një marrëdhënie të re

Ed i habiti fansat kur postoi një video me një grua misterioze në faqen e tij në Instagram në fillim të këtij muaji. Videoja përbëhej nga disa foto si dhe videoklipe të shkurtra të Edit duke u shoqëruar me gruan në New York City. Ndërsa gruaja nuk duket aq e re sa Liz, ajo ende duket të jetë dukshëm më e re se Ed. Kjo nuk është një surprizë, duke pasur parasysh faktin se ai tenton të gravitojë drejt grave më të reja.

Edhe pse Ed nuk ka deklaruar zyrtarisht se do të takohet me këtë grua të re, duket mjaft e qartë se ata janë çift. Ed po përqafon gruan në disa prej fotove, gjë që nënkupton një marrëdhënie romantike mes të dyve. Për më tepër, Ed ka bërë disa postime që të gjitha përfshijnë video të kësaj gruaje të re misterioze.

Liz gjithashtu ka një të dashur të ri

Menjëherë pasi Ed postoi foto me zonjën e tij të re, Liz gjithashtu shkoi në Instagram për të treguar boot e saj të re. Disa foto të Liz-it dhe të dashurit të saj të ri kishin rrjedhur më parë, por kjo ishte hera e parë që ajo e postonte atë. Burri i ri i Liz-it është dukshëm më i afërt në moshë me të dhe duket se po e bën atë shumë të lumtur. Një seri fotosh e treguan gjithashtu atë duke buzëqeshur përkrah Ryleigh, si dhe nënën dhe gjyshërit e Liz-it.

Ironikisht, Ed dhe Liz të dy filluan marrëdhëniet e tyre të reja brenda disa ditësh nga njëri-tjetri. Ndoshta kjo mund të jetë për shkak të mbylljes së historisë së tyre të sezonit 8, e cila konfirmoi se nuk kishte të ardhme të mëtejshme për ta si çift.

Pavarësisht se marrëdhënia e tyre po i vjen fundi, do të jetë interesante të shohim se çfarë kanë për të thënë Ed dhe Liz në Sezonin 8 Tell All. Është e qartë se nuk ka asnjë shans që gjërat të ringjallen mes tyre, por ata mund të zbulojnë më shumë rreth asaj që çoi në ndarjen e tyre. Në fund të fundit, historia duhet të ketë më shumë sesa makaronat e pamend me taco!