Ka kuptim që Amanda të distancohet nga Loverboy

Klea

Ka kuptim që Amanda të distancohet nga Loverboy

Që nga sezoni 1 i Summer House, Kyle Cooke i ka kthyer këmbët në kokë për të provuar të gjejë produktin e përsosur për të fiksuar palltot e tij. Një moment eureka e goditi atë kur mendoi Loverboy. Grupi i miqve gjithmonë filmohej duke pirë produkte të çajit të fortë të ftohtë, kështu që OG mendoi se ai duhej të fillonte linjën e tij. Që nga ai moment fatal, fansat kanë parë vetëm kanaçe dhe kuti Loverboy në të gjithë shtëpinë. Pas Kyle dhe Amanda Batula zyrtarizoi dashurinë e tyre, biznesmeni donte që gruaja e tij t'i bashkohej biznesit të përditshëm.

Amanda u detyrua, por vuri re se zemra e saj nuk ishte më në të diku gjatë rrugës. Edhe pse ka krijuar disa dizajne grafike të mahnitshme, mamaja e qenit dëshiron diçka për veten e saj. Fansat nuk mund të fajësojnë vendasin e Nju Xhersit që dëshiron të distancohet, sepse edhe ajo meriton një “projekt pasioni” të sajin.

Nuk ka ndarje

Në më shumë se një rast, Amanda tregoi para kamerave se nuk i pëlqen të punojë në Loverboy. Fansat kanë parë sesi një Kyle i stresuar ia nxjerr bezdisjen gruas së tij. Ndërsa Kyle është një punëtor, Amanda pëlqen të dekompresojë. Dizajneri i lartë dhe drejtori kreativ shpesh do të kapeshin nga kamerat duke u përpjekur të pushonin nga puna. Por Kyle ishte gjithmonë duke ecur me avull të plotë përpara. Presioni i drejtimit të biznesit tuaj ndikoi në aftësinë e Kyle për të ndarë punën dhe jetën në shtëpi. Ndërsa Amanda ishte e zënë duke menduar për të ardhmen e tyre, Kyle ishte ende në gjendje komandimi. Dallimet në etikën e tyre të punës dukej se po dëmtonin jetën e tyre të përditshme.

Amanda foli në rrëfimin e saj, duke thënë: “Në fillim, isha shumë në mëdyshje të lija punën time dhe të punoja me kohë të plotë për Loverboy. Por këtë donte Kyle. Ndoshta kemi gabuar.”

Loverboy pothuajse pretendoi martesën e tyre

Në një intervistë me Us Weekly, Amanda zbuloi se kompania e pijeve shpesh vinte para martesës së saj me Kyle. Pas pesë vitesh me Loverboy, Amanda zbuloi se ajo zgjodhi të zinte vendin e dytë, duke shtuar, “Unë kam bërë një hap të vogël prapa për hir të marrëdhënies sonë”. Siç e dinë shikuesit e Shtëpisë Verore, Amanda la punën e saj me kohë të plotë për të ndihmuar në përmbushjen e ëndrrave të burrit të saj. Dashamirësi i modës vazhdoi duke thënë: “Mendoj se ishim në një vend ku do të isha i frustruar për diçka që më ndodhte në fund, dhe ai do ta merrte atë shumë personalisht, ose do të ankohej për diçka që unë e miratova, dhe unë mora një vendim dhe do ta merrja personalisht. Kështu që nuk ishte mirë për marrëdhënien tonë.”

Ndërsa Amanda është ende shumë e përfshirë me kompaninë, ajo thjesht nuk është në një kapacitet të përditshëm. Amanda, e cila është e martuar prej dy vitesh e gjysmë, shtoi: “Mendoj se tani për tani na duhej pak nga ajo ndarje. Nëse kishim çështjet e marrëdhënieve tona dhe kishim problemet tona të punës, atëherë ishte shumë. Kështu që kjo duket se po funksionon për ne tani.”

Amanda ka nevojë për gjënë e saj

Amanda e bëri të qartë qëndrimin e saj në intervistë, duke vënë në dukje: “Nuk dua që ne të përfundojmë me inat me njëri-tjetrin për shkak të një pune. Ti më kupton se ku e kam fjalën? Unë jam tipi i njeriut që punon për të jetuar, jo jeton për të punuar, kështu që do të urreja që kjo gjë e bukur që po ndërtojmë të jetë arsyeja që ne potencialisht u ndamë ose u ndamë.”

Fansat e Shtëpisë së Verës u befasuan kur mësuan gjatë sezonit të ri se Amanda kishte dashur gjithmonë të krijonte linjën e saj të rrobave të banjës. Ajo ndau me Paige DeSorbo dhe Ciara Miller se, si një grua me busti, ishte e vështirë të gjeje majat që përshtateshin siç duhet. Amanda u ndez ndërsa ndau: “Kur isha më e re, kisha ëndrra të mëdha për të qenë një stiliste. Në shkollën e mesme, mora një 'lësë të dizajnit të modës', por paaftësia ime për të qepur i mbylli ato shpresa dhe ëndrra. Por unë mund të dizajnoj dhe e di se çfarë më pëlqen, kështu që thjesht duket se është koha që unë të krijoj mbase gjënë time.”

Amanda pranoi se shpesh ndihet e mbingarkuar dhe nuk di nga t'ia fillojë. Por miqtë e saj po e nxisin që të shfrytëzojë një shans. Për fansat, është mirë të shohësh Amanda duke dalë jashtë hijes së Kyle gjithashtu. Amanda vazhdon të distancohet nga Loverboy dhe do të ndjekë vetëm ëndrrat e saj tani, dhe kjo është shumë e mrekullueshme.