Julia Lemigova thotë se Larsa Pippen 'tradhtoi' Guerdy Abraira

Klea

Julia Lemigova thotë se Larsa Pippen ‘tradhtoi’ Guerdy Abraira

Kur yjet e Real Housewives of Miami Larsa Pippen dhe Guerdy Abraira u takuan për drekë, Guerdy mori një vendim të rëndësishëm. Ajo vendosi të ndajë diagnozën e saj të kancerit të gjirit me Larsën. Guerdy e bëri të qartë se ajo i tha kolegut të saj RHOM “në mirëbesim”. Sigurisht, Larsa nuk e ka idenë se çfarë do të thotë kjo.

Menjëherë pas kësaj, Larsa i tha Kiki Barth, Marysol Patton, Lisa Hochstein dhe Alexia Nepola për diagnozën e Guerdy. Larsa jo vetëm që ia theu besimin Guerdy, por edhe e trajtoi atë si thashetheme. Shumë e pakëndshme, Larsa.

Julia Lemigova sulmoi Larsën për zbulimin e sekretit të Guerdy

Foto nga: Clifton Prescod/Peacock

Julia Lemigova ishte i zemëruar me Larsa për ndarjen e diagnozës së kancerit të Guerdy. “Edhe pse flas pesë gjuhë dhe ndonjëherë i ngatërroj ato, ‘in proof’ në anglisht do të thotë në besim. Dhe Larsa nuk e respektoi këtë”, tha Julia për Page Six. “Pra, ajo bëri një rrëmujë dhe nuk është në rregull.”

“Gerdy ishte shumë i qartë. Ajo ishte shumë, shumë e qartë.” Julia vazhdoi, “Ajo tha, ‘Ti je personi i katërt në grup që i thashë.’ Ajo vodhi momentin e Guerdy-t për t’ia thënë miqve të saj, për t’ia treguar botës. Kjo nuk është në rregull.” Jam plotësisht dakord me Julian.

Guerdy më parë ndau diagnozën e saj të kancerit të gjirit me Julia, Dr. Nicole Martin dhe Adriana de Moura. Por ajo nuk ua kishte thënë pjesës tjetër të yjeve të saj.

Reagimi i fortë i Julia-s ndaj sjelljes së Larsës mund të jetë pjesërisht nga beteja e fundit me kancerin e gruas së saj. Superylli i tenisit Martina Navratilova u diagnostikua me kancer gjiri dhe kancer të fytit në fazën 1 në vitin 2022. Ajo njoftoi në qershor 2023 se ishte pa kancer.

“Martina, kur u diagnostikua me kancer, shumë pak njerëz e dinin. Njerëzit me të cilët ajo e ndau nuk e tradhtuan kurrë”, tha Julia. “Ndjej se Larsa e tradhtoi Guerdy.”

Pastaj Julia e krahasoi Larsën me Elvisin, dhinë e saj. “Ajo më kujton dhinë time,” tha Julia. “Ajo bie kudo dhe pastaj ikën sikur është në rregull, apo jo? Dhitë e mia supozohet ta bëjnë këtë, por kjo nuk është në rregull ajo që bën Larsa.” Unë jam i sigurt se Larsa thjesht po e lëkund krahasimin.

Larsa mbrohet

Larsa shpjegoi anën e saj të historisë javën e kaluar në rrjetet sociale. Bravotalktoomuch postoi një klip të Larsës duke derdhur fasulet dhe e quajti atë “të ndezur”.

Natyrisht, Larsa u dëgjua në komente. “I telefonova dhe i dërgova mesazh Guerdy-t pasi ajo më quajti false në shtyp. Ajo nuk u përgjigj kurrë. Ne debatuam përpara dhe mbrapa, gjë që nuk u shfaq, atëherë ajo më tha se ishte diagnostikuar me gji [cancer]”, ka shkruar Larsa. “Isha i shokuar dhe doja të mblidhja vajzat për ta mbështetur. Unë nuk kam qenë gjë tjetër veçse një mik i mirë për të.”

Fatkeqësisht, Larsa dukej më shumë për përhapjen e thashethemeve sesa për të marrë ndihmë për Guerdy. Fatmirësisht, Guerdy ndau në BravoCon se është pa kancer.

Real Housewives of Miami vazhdon të mërkurën në orën 21:00 ET në Bravo.