Julia Lemigova Hurt nga Lisa Hochstein

Klea

Julia Lemigova Hurt nga Lisa Hochstein

Sezoni 6 i The Real Housewives of Miami ka arritur një pikë vlimi. Gjatë një drekë fatkeqe të Ditës së Nënës, Julia Lemigova dhe Lisa Hochstein ishin përfshirë në një mosmarrëveshje të ashpër. Julia ishte e shqetësuar që Lisa i la fëmijët e saj në shtëpi për të marrë pjesë në një ngjarje pasi policia bëri një vizitë në pronë. Lisa mendonte se meqenëse fëmijët ishin në shtrat, nuk kishte asnjë problem.

“Ke tre baballarë, mirë?” Lisa i bërtiti Julias. Julia ka dy vajza, Victoria dhe Emma, ​​nga marrëdhëniet e mëparshme. Në vitin 1999, ajo kishte një djalë të quajtur Maximilien me Edouard Stern. Mjerisht, ai ndërroi jetë si foshnjë, ndërsa dyshohet se ishte nën kujdesin e një dadoje. Dado thuhet se ishte punësuar nga Edouard.

Julia nuk e kuptoi vërejtjen e Lizës në atë kohë. Një llogari fansash @rhom.bravo ndau detajet me Julia. “Wow – Faleminderit që ma sollët këtë në vëmendje. U befasova aq shumë nga inati i Lizës sa nuk i dëgjova as fjalët e saj të urrejtjes”, ka shkruar Julia në komente.

Më pas, Julia ndau mendimet e saj në një Instagram Story. Ajo shkroi: “Përpjekja për të përfytyruar mënyrën se si erdhën fëmijët e mi në këtë botë si çdo gjë tjetër veç bekime të gëzueshme, është e neveritshme dhe e palejueshme. Egërsia e papërshkrueshme e thirrjes së kujtimit të djalit tim të ndjerë në përpjekje për të më sulmuar është thjesht e pafalshme.”

Lisa u përgjigj me një koment në Instagram. Ajo pretendoi se i kërkoi falje Julias. “Në fundin tuaj, u llogarit sepse javën e ardhshme ne kemi regjistruar ribashkimin,” shkroi Lisa. “Unë ju kërkova të hiqni postimin pasi thatë se nuk doje që kjo të përshkallëzohej më tej, por tani është postuar dhe besoj se ky është qëllimi juaj.”

Larsa Pippen dhe Lisa Hochstein në ribashkimin e sezonit 5 të RHOM

Megjithatë, Julia nuk mund t’i kapërcejë vërejtjet e ashpra të Lizës. “Si mund të jemi miq që ecim përpara?” Julia deklaroi në Page Six. “Përpjekjet lënduese të Lizës për të keqkarakterizuar emocionet e mia janë plotësisht të pavërteta ndaj dhimbjes që po përjetoj.” Julia nuk do të luante kurrë për kamerat Bravo.

Një person i brendshëm i afërt me Julia shtoi: “Lisa me sa duket e keqkuptoi që Julia po vinte nga një vend shqetësimi. [when she asked] si po kalonin fëmijët e Lizës kur ajo mbërriti në festën “F*ck Cancer”. Burimi vazhdoi: “Julia i ka kërkuar Lizës që t’i japë asaj pak hapësirë ​​dhe kohë për të përpunuar emocionet e saj. Në vend të kësaj, Lisa hyri në mediat sociale, duke ia shtuar dhimbjen Julia-s… Gjithçka ndihet si një përpjekje e dëshpëruar e Lizës për të shpëtuar reputacionin e saj, duke zvogëluar dhimbjen e vërtetë të Julia-s.”

Kjo është një rrëmujë e vërtetë, dhe unë jam Ekipi Julia. Le të shpresojmë që Lisa të tërhiqet dhe t’i japë Julias pak hapësirë ​​për t’u shëruar. Ndoshta atëherë ata mund të ecin përpara.

“The Real Housewives of Miami” transmetohet të mërkurën në 9/8c në Bravo.