JoJo Siwa kujton momentin kur ajo 'thye' në forcat speciale

Klea

JoJo Siwa kujton momentin kur ajo ‘thye’ në forcat speciale

JoJo Siwa nuk është dorëheqëse, por Forcat Speciale e bënë të kuptojë se largimi nuk është domosdoshmërisht keq.

Alum Dance Moms ishte ndër 14 personazhet e famshëm që ishin pjesë e sezonit të dytë të Forcat Speciale: Testi më i Vështirë në Botë. Ajo dhe rekrutët e saj shkuan në Zelandën e Re për t’iu nënshtruar sfidave rraskapitëse nga procesi unik i përzgjedhjes së Forcave Speciale.

JoJo, 20 vjeç, ishte një nga rekrutët e fundit të mbetur, por vendosi të largohej ditën e fundit gjatë shtrirjes së fundit të marrjes në pyetje.

JoJo Siwa për Forcat Speciale: Koha për të thënë lamtumirë

Gjatë fazës së fundit të garës, JoJo kërkoi të fliste me gjyqtarin anonim mes temperaturave të ngrira. Duke parë prapa, ajo i tha Page Six se nuk pendohej për vendimin e saj për t’u larguar nga shfaqja kur ishte pothuajse në vijën e finishit.

“Ishte pas marrjes në pyetje të parë,” tha ajo. Thjesht po mendoja, ‘E vetmja gjë që mësova këtu ishte, si fillim, jeta personale.’ E dija që duhej të hiqja zakonet e mia.”

JoJo shkoi përpara dhe me radhë për vendimin në kokën e saj, dhe kjo i pushtoi mendimet e saj, por përfundimisht, ajo vendosi se ishte koha për t’i thënë lamtumirë konkurrencës dhe të shkonte në shtëpi.

Ajo kujtoi se ata i kujtuan se ajo ishte “këtu”, por ajo ndjeu se kishte mësuar tashmë atë që duhej të mësonte nga konkursi, gjë që po ndryshonte mënyrën se si ajo jetonte.

Zhvendosja e prioriteteve

Tani, JoJo po punon për të vënë në plan të parë jetën e saj personale. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ajo do të pushojë së shpejti nga kërcimi, TV dhe performanca.

“Karriera ime është fëmija im,” shpjegoi ajo. “E vetmja gjë që do të vijë përpara karrierës sime një ditë janë fëmijët e mi.”

Ajo sqaroi se tani, ka të bëjë më shumë që ajo të bëjë zgjedhje të vetëdijshme për të kaluar më shumë kohë me familjen dhe miqtë e saj, pavarësisht se nuk është e lehtë të dalësh. Ajo dëshiron të kultivojë më shumë jetën e saj personale dhe të bëjë përpjekje për të forcuar marrëdhëniet e saj.