JoJo Siwa bashkohet kështu që ju mendoni se mund të kërceni

Klea

JoJo Siwa bashkohet kështu që ju mendoni se mund të kërceni

Epo, është zyrtare. Kështu që ju mendoni se mund të kërceni ka gjetur zëvendësimin e saj për Nigel Lythgoe. Për sezonin 18, JoJo Siwa do t’i bashkohet tryezës së gjyqtarit. Në përfundim të panelit për sezonin e ri janë Allison Holker dhe Maksim Chmerkovskiy.

JoJo u shfaq më parë në sezonin 17 si gjyqtare. Pra, kthimi i saj për një raund tjetër të SYTYCD duket si një përshtatje e përsosur. Ajo është e sjellshme, i shërben pamjes dhe padyshim që di të kërcejë. Çfarë mund të dëshironi më shumë nga një gjyqtar?

Kështu që ju mendoni se mund të kërceni: Nigel është jashtë, JoJo është brenda

Lajmi për ndryshimin e madh të SYTYCD vjen mes një vorbull akuzash për sulme seksuale kundër Nigel, i cili krijoi shfaqjen dhe ka shërbyer si gjyqtar dhe producent ekzekutiv që nga fillimi i tij.

Paula Abdul e paditi Nigel në dhjetor 2023, duke pretenduar se ai e ngacmoi dhe e sulmoi seksualisht gjatë kohës që punonin së bashku në American Idol dhe So You Think You Can Dance. Dy konkurrentë nga emisioni i Nigel’s All American Girl gjithashtu bënë një ankesë kundër tij, duke thënë se ai u përpoq t’i puthte me forcë gjatë një feste të mbyllur.

Pasi paditë dhe akuzat filluan të grumbulloheshin, Sony nisi një hetim të brendshëm mbi pretendimet. Më pas, Nigel doli nga emisioni, duke pretenduar se vendosi të largohej me dëshirën e tij.

“Kam informuar producentët … për vendimin tim për t’u tërhequr nga pjesëmarrja në serinë e këtij viti,” ndau Nigel në një deklaratë. “E bëra këtë me zemër të rëndë … sepse ky program i mrekullueshëm ka qenë gjithmonë për kërcimin dhe kërcimtarët… Këtu duhet të mbetet fokusi i tij.”

Sigurisht, kjo nuk është hera e parë që SYTYCD duhet të bëjë një ndryshim në minutën e fundit në përbërjen e tyre të gjyqtarëve. Në sezonin 17, Matthew Morrison u pushua nga shfaqja për dërgimin e DM të papërshtatshme për një konkurrent. Leah Remini u zëvendësua si zëvendësues i tij. Pra, të paktën këtë herë, ne po marrim një zëvendësues që në fakt di të kërcejë. Mirë se erdhe, JoJo!

Sezoni i 18-të i So You Think You Can Dance shfaqet premierë në Fox, të hënën, më 4 mars.