John Fuda u ndje i 'sulmuar' në xhirimet e sezonit 14 të RHONJ

Klea

John Fuda u ndje i 'sulmuar' në xhirimet e sezonit 14 të RHONJ

Jemi vetëm një episod në sezonin 14 të Amvise të vërteta të Nju Xhersitdhe kjo tashmë është e qartë Xhon Fuda është në garë për të qenë amvisa e tetë. Ai është përfshirë shumë në dramë këtë vit, por ai pretendon se kjo nuk ishte një zgjedhje që ai bëri. Në vend të kësaj, ai tha se ishte shtyrë në një qoshe nga Teresa Giudice.

Përpara premierës së sezonit 14, John dhe gruaja e tij, Rachel Fuda u ulën në Two Ts in a Pod me Teddi Mellencamp dhe Tamra Judge. Gjatë intervistës së tyre, çifti burrë e grua diskutoi sezonin e ardhshëm të RHONJ dhe gjithë dramën e keqe që ata duruan. John tha se ndjehej sikur po “sulmohej” gjatë xhirimeve dhe nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të duartrokiste dhe të mbrohej.

John mori një kontroll realiteti në sezonin 14

Sipas John, kur ai dhe Rachel ranë dakord për herë të parë të ishin pjesë e RHONJ në sezonin 13, ai nuk po planifikonte të përfshihej në rrëmujë. Ai donte të largohej nga drama dhe ta linte gruan e tij të shkëlqente. Në një farë mënyre, drama thjesht e thithi atë në çfarëdo mënyre.

“Doja të argëtohesha me këtë. Doja të dilja dhe të pija. Dhe kalofshi mirë, “tha Gjoni.

Babai i tre fëmijëve vazhdoi të shpjegoi se si sapo u sulmua nga Tereza, nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të mbrohej. Ai tha se nuk ndihej mirë për mënyrën se si po trajtohej arrestimi i tij në vitin 2008. Kështu, ai nisi ato komente poshtë rripit për Terezën që ishte “fëmija poster për mashtrimin e hipotekave”.

John shpjegoi, “Kur je duke u sulmuar – dhe unë ndjej se jam duke u sulmuar, duhet ta bësh – duhet të mbrohesh. E kaluara juaj ka dalë dhe është sikur ishte 20-disa vite më parë – pse po e bëni këtë? Pse po nxirrni gjëra nga e kaluara ime? Kjo nuk eshte e drejte.”

Mund të mos jetë e drejtë, por për fat të keq, ky është realiteti i Real Housewives të Nju Xhersit. Ata luftojnë fort dhe luftojnë pisët. Gjatë podcast-it, Rachel e përshkroi atë si një “toksicitet” midis aktorëve.

“Ndjehem sikur ka shumë toksicitet në kastin tonë. Në emisionin tonë. Dhe nuk mendoj se ka vend për të, në asnjë mjedis pune,” vuri në dukje Rachel.

Sezoni 14 i Real Housewives of New Jersey transmetohet të dielën në mbrëmje në 8/7c në Bravo.