John Fuda

Klea

John Fuda merr masa të dëshpëruara pasi Teresa Giudice e etiketoi atë “tregtarin më të madh të drogës”

John Fuda merr masa të dëshpëruara pasi Teresa Giudice e etiketoi atë “tregtarin më të madh të drogës”

Tifozët e Bravo presin me padurim rikthimin e Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit u shërbyen një dozë të madhe tensioni të dielën mbrëma, teksa drama u shpalos që nga fillimi.

Teresa Giudice dhe Rachel Fuda nuk humbi kohë duke u zhytur me kokë në kaos, duke e bërë të qartë se asnjë marrëdhënie nuk është jashtë kufijve kur bëhet fjalë për transmetimin e ankesave në televizionin kombëtar.

Teresa Giudice

Me Tereza në dukje duke mbyllur derën për çdo dukje të një marrëdhënieje me kunatën e saj, Melissa Gorga, dhe vëllai Joe, është e qartë se lidhjet familjare kanë pak rëndësi kur bëhet fjalë për konfrontimet e nxehta në botën e realitetit televiziv. Mblidheni, sepse ky sezon premton të jetë një udhëtim me dramë, aleanca dhe momente mahnitëse.

Në një shkëmbim të nxehtë gjatë mbrojtjes së burrave të tyre pas pasojave nga ribashkimi shpërthyes i sezonit të kaluar, Tereza hodhi një akuzë bombë kundër Rachel: “Burri juaj është tregtari më i madh i drogës në Bergen County. Pra, mos ejani për burrin tim, sepse unë do të vij për burrin tuaj.”

Rachel Fuda

Transmetimi publik i ankesave shkaktoi një përgjigje të menjëhershme nga Gjonii cili shkoi në Instagram për t'iu drejtuar “RHONJ Përpjekja e Castmates për të nënçmuar karakterin e tij.” Duke ndarë një deklaratë zyrtare, Gjoni pranoi të kaluarën e tij, por theksoi përkushtimin e tij ndaj integritetit, ndershmërisë dhe rritjes personale.

Xhon Fuda

Në deklaratë, Gjoni pranoi se megjithëse nuk është krenar për çdo aspekt të historisë së tij, ai ka punuar pa u lodhur për të kapërcyer sfidat dhe për të luftuar për një të ardhme më të mirë. Ai e bëri të qartë se nuk pranon të përkufizohet nga gabimet e tij të së shkuarës, duke pohuar vendosmërinë e tij për të ecur përpara me integritet dhe pozitivitet.

“Jam mirënjohës për mbështetjen e miqve, familjes dhe fansave të mi që më shohin për këtë që jam sot – një person i përkushtuar ndaj rritjes, mirësisë dhe autenticitetit”, vazhdoi ai. “Unë do të vazhdoj të ngrihem mbi negativitetin dhe të qëndroj besnike ndaj vetes.”

Deklarata thekson më tej rëndësinë e lejimit të individëve mundësinë që të “evoluojnë dhe të ecin përpara nga e kaluara e tyre, pa gjykim dhe dënim”. Megjithatë, reagimi i fansave në rrjetet sociale theksoi tensionin e vazhdueshëm përreth te Terezes e kaluara e saj, me një koment kryesor që i kujtonte asaj kohën e saj në burg: “A e kujton Theresa se ajo shkoi në burg? Ne bejme.”

Xhon Fuda

Tensioni ndërmjet Tereza dhe pjesa tjetër e kastit arriti një pikë vlimi gjatë ribashkimit, kryesisht për shkak të veprimeve të diskutueshme të bashkëshortit të saj Luis Ruelas. Kjo përfshinte, siç thuhet, punësimin e një hetuesi privat për të gërmuar në të Fudas dhe jetën e anëtarëve të tjerë të kastit, si dhe dyshohet se kanë kërcënuar Margaret Josephs' djali në vendin e tij të punës, duke kaluar kufijtë dhe duke shkaktuar përçarje të mëtejshme brenda grupit.

Xhon Fuda

Në mes të premierës, Tereza hyri i bindur për një komplot kundër saj dhe Luisit në ribashkim. Dëshmia e saj? Një përrallë e ndërlikuar nga Danielle Cabral që pretendon se Jen Fessler kishte thënë fjalë të mallkuara për keqpërdorimin e supozuar të një plani.

Por le ta zbërthejmë: kjo inteligjencë ishte në thelb një lojë telefonike, me informacion që kalonte nëpër shtresa të shumta thashetheme përpara se të arrinte te Terezes veshët. Megjithatë, Dolores Katania nxitur Tereza për ta trajtuar atë kokë më kokë me gratë e tjera.

Xhon Fuda

Ndërkohë, Rachel po organizonte një festë surprizë për Jen Fessler, duke shpresuar të përballet me Luisin në lidhje me debatin e PI. Ndërsa tensionet ziheshin, Luis shprehu hezitimin për ta trajtuar çështjen publikisht, duke preferuar një bisedë private me të Gjoni. Megjithatë, kur erdhi koha për festën, Luis mungonte dukshëm, duke përmendur angazhimet e biznesit. Ah, drama vazhdon të shpaloset në Garden State.

Xhon Fuda

Tensioni në festë arriti në ethe si Gjoni shprehu skepticizëm për mungesën e Luis, duke dyshuar se ishte thjesht një justifikim për të shmangur adresimin e polemikave të PI. Pali u përpoq të mbronte vendimin e Luis, duke argumentuar se një parti nuk ishte mjedisi i duhur për diskutime të tilla, por Gjoni e interpretoi këtë si Pali duke mbajtur anën kundër tij.

Dolores ndërhyri, duke e tërhequr Palin për të zbutur konfliktin në përshkallëzim. Megjithatë, tensioni vazhdoi të rritet Tereza shfrytëzoi rastin për t'u përballur Rachel për të kaluarën e burrit të saj. Tereza fillimisht pretendoi se nuk donte ta diskutonte, vetëm për të nisur akuzat kundër e Rakelës bashkëshortin, duke e akuzuar për tentativë për të njollosur e Luisit reputacionin.

Paulie i dashuri i Dolores Catania

Racheljo një për t'u tërhequr, qëlluan përsëri me një vërejtje thumbuese duke pyetur te Terezes të kuptuarit e asaj që përbën një zotëri. Ky shkëmbim ofroi Tereza me justifikimin që i duhej të nxirrte një breshëri akuzash që ajo kishte mbajtur, pasi kishte diskutuar thashethemet në internet për e Gjonit përfshirja në aktivitete të paligjshme me Jennifer Aydin gjatë rrugës për në festë. Me tensione në pikën e vlimit, dukej sikur askush nuk po largohej i padëmtuar nga festa.

Tensioni në festë arriti në kulm si Tereza lëshoi ​​një breshëri akuzash kundër Rachel dhe Gjoni, duke e përshkallëzuar përballjen në lartësi të reja. Me emocione të larta, Tereza nuk u përmbajt, duke pretenduar se kishte dëgjuar thashetheme për të e Gjonit përfshirja në aktivitete të paligjshme, duke përfshirë të qenit “tregtari më i madh i drogës në Bergen County”.

Teresa Giudice

Ne pergjigje, Gjoni mohuar me forcë te Terezes pretendimet, duke hedhur poshtë akuzat e saj dhe duke e paralajmëruar atë që të mos ndjekë këtë linjë diskutimi. Shkëmbimi i nxehtë kulmoi me Gjoni duke dhënë një vërejtje prerëse për Tereza ndërsa ajo doli nga festa, duke u larguar nga dhoma me një ndjenjë konflikti të pazgjidhur që qëndronte në ajër.

Xhon Fuda

Në një kthesë të fundit, Gjoni lëshoi ​​një deklaratë duke adresuar akuzat, as duke konfirmuar e as mohuar vlefshmërinë e tyre, por duke theksuar angazhimin e tij për të ecur përpara nga e kaluara e tij. Me tensionet që ende ziejnë, duket se kjo grindje nuk ka përfunduar, duke i lënë shikuesit të presin me padurim kapitullin tjetër në dramën e Amvise të vërteta të Nju Xhersit.

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit sjell dramën çdo të diel në orën 20:00 ET në Bravo.