Joe Giudice ribashkohet me ish-bashkëshorten Tereza dhe fëmijët

Klea

Joe Giudice ribashkohet me ish-bashkëshorten Tereza dhe fëmijët

Familja e parë e The Real Housewives of New Jersey është ribashkuar! Joe Giudice solli Vitin e Ri me ish-gruan e tij, Teresa Giudicesi dhe katër fëmijët e tyre.

Joe ndau foto të ribashkimit në Instagram dhe duhet ta pranoni, është shumë e ëmbël t’i shohësh sërish bashkë. Edhe pas gjithë katrahurave që kanë kaluar – dhe emrave të tmerrshëm që Joe i quajti Tre në televizionin kombëtar.

Shikoni vetë fotot më poshtë.

Një bashkim i madh familjar i lumtur

Sigurisht, Joe u deportua nga Shtetet e Bashkuara pasi kreu një dënim me tre vjet burg për mashtrim. Pasi kaloi pak kohë në vendin e tij të lindjes në Itali, ai u zhvendos në Bahamas në vitin 2021, duke i bërë shumë më të lehta vizitat me familjen e tij.

Në Instagram, Joe ndau foto me të gjitha vajzat Giudice. Të gjithë ishin të buzëqeshur teksa pozonin para pemës së Krishtlindjes. Në një tjetër foto, ai ishte duke buzëqeshur përkrah Terezës dhe bashkëshortit të saj të ri, Luis “Louie” Ruelas.

Çuditërisht, në fillim të sezonit të festave, Teresa zbuloi se në fakt ishte ideja e Luis për ta kaluar Vitin e Ri në Bahamas. Vitin e kaluar, familja e tyre shkoi në Tulum, por ajo tha se Luis kishte idenë të vizitonte Joe këtë sezon festash.

Teresa shpjegoi: “Kështu që këtë vit e pyeta [the kids]’A doni të shpenzoni [New Year’s Eve] me babin tuaj?’ Dhe më pas ata thanë: ‘Do ta kalojmë me babin. Ne do të qëndrojmë me ju për Ditën e Falënderimeve.’ Dhe më pas Louie tha: ‘Babe, dëshiron të shkosh edhe atje? Dhe pastaj ne do të jemi me ta.’ Unë jam si, ‘Sigurisht’.”

Tre zbuloi gjithashtu se ata do të takoheshin me të dashurën e re të Joe gjatë vizitës së tyre për pushime. Të gjithë e dinë se pushimet nuk janë të plota nëse nuk jeni të detyruar të takoni partnerin e ri të një anëtari të familjes. Pavarësisht, i gjithë grupi duket se është i gjithë buzëqeshur në foto. Gëzuar Vitin e Ri Giudices!

Teresa dhe vajzat kthehen në The Real Housewives of New Jersey për sezonin 14, më vonë këtë vit në Bravo.