Jo Wenberg dhe Tom Schwartz "Mos fol më"

Klea

Jo Wenberg dhe Tom Schwartz “Mos fol më”

A mund të më shpjegojë dikush me të vërtetë se çfarë po ndodh mes tyre Tom Schwartz dhe Jo Wenberg në këtë sezon të Rregullave të Vanderpump? Është një nga marrëdhëniet më marramendëse që kam parë ndonjëherë në këtë shfaqje, dhe kjo thotë shumë. Schwartz ka mohuar me vendosmëri se ai dhe Jo ishin në një marrëdhënie të përkushtuar. Megjithatë, ndërsa sezoni shpaloset, ne po shohim shenja treguese që perspektiva e Jo për situatën e tyre është në anën tjetër të spektrit.

Jo kohët e fundit ishte mashtrues me Rachel Leviss duke u shfaqur në podkastin e saj për të derdhur çaj për Schwartz dhe duke filmuar Pump Rules. Ajo zbuloi shumë për dinamikën e saj aktuale me Schwartz-in në episodin e fundit të “Rachel Goes Rogue”, dhe duket sikur Schwartz është kthyer në vendin e nxehtë.

Jo ka mbaruar duke mbrojtur Schwartz-in

Jo zbuloi gjatë podcastit se ajo dhe Schwartz vendosën të mos flisnin më dhe të vendosnin kufij mes tyre. “Kjo nuk do të thotë se ne mund të mos flasim në të ardhmen dhe nuk do të thotë se nuk më mungon ai,” pranoi Jo.

Sipas Jo, ajo dhe Schwartz kishin një marrëdhënie “organike” që është “shumë granola”. Është disi e vështirë të kuptosh Jo të flasë pa e interpretuar Schwartz-in gjuhën e saj të çuditshme. “Ju rendisni të gjitha gjërat që dëshironi të keni në një partner, ata ishin aty”, shtoi Jo. Është mjaft e qartë se ajo ishte në fund të lojës me Schwartz-in, por ai po e trajton atë si një rikthim në tekst.

Në fund, Jo zbuloi se besimi ishte thyer. “Isha i fundit që dija gjithçka dhe gjithçka që bëja ishte të isha vetvetja,” tha ajo.

Drejtësi për Jo

Edhe pse Schwartz ka një të dashur të re në jetën e tij, Jo mendon se ata mund t'i kishin zgjidhur gjërat. “Ne ishim të dashuruar. Ne do t'i thoshim njëri-tjetrit se e donim njëri-tjetrin dhe do të ishim jashtëzakonisht të drejtë në flluskën tonë,” zbuloi Jo. “Më mungon shumë. Unë gjithashtu e di që ai ka vazhduar kështu që nuk mund të bëni asgjë. Do të më duhet shumë kohë për të më çuar sërish në një vend të lumtur me këdo.” Po. A mund ta marrim boo-në e re të Schwartz-it në podcast-in e Rachel-it për të komentuar mbi të gjitha këto?

Pavarësisht se ndihej sikur Schwartz veproi ndryshe kur kamerat VPR po rrotulloheshin, Jo pretendon se ajo nuk është në marrëdhënie të këqija me të. Ajo po fokusohet të vazhdojë të punojë me veten. Megjithatë, nuk ka qenë e lehtë – ajo pranon se ishte “e mërzitur mendërisht” nga situata dhe ndjehej sikur po vuante një vdekje. “Unë shikoj prapa dhe ndihem shumë mirënjohës që kam pasur dikë në jetën time që më ka bërë kaq të lumtur. Nuk mund të kishim qeshur më shumë”, shtoi ajo. Jo i jep Schwartz-it shumë pasime për një tip që e ka ngacmuar plotësisht. Askush nuk e meriton të ndihet i përulur kështu.

Vanderpump Rules vazhdon të martën në 8/7c në Bravo.