Jessel Taank

Klea

Jessel Taank përgjigjet pasi u akuzua si snob i shkollës private!

Jessel Taank përgjigjet pasi u akuzua si snob i shkollës private!

Jessel Taank ka vendosur rekordin menjëherë pasi ajo u akuzua për portretizimin e një narrative të rreme mbi Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut.

Jessel, e cila foli për rritjen e saj në një shkëmbim me bashkë-yll, Sai de Silva, u thirr për gjoja fshehje të arsimit të klasit të parë.

Jessel Taank

Përdoruesi i Twitter, @LouisStaples, i akuzuar Jessel të gënjyerit të fakteve, duke shkruar—“Po përqesh Jessel duke e përshkruar veten si një emigrante që erdhi në SHBA dhe u ngjit nga fundi … kur shkoi në një nga shkollat ​​private më elitare të vajzave në Londër.”

e Jessel-it Lidhja në dukje Shkolla e Vajzave St. Paul në Londrën Perëndimore dukej se ishte marrëveshja e vërtetë, sipas faqeve të ndryshme të internetit. Përdoruesi i Twitter vuri në dukje se shkollimi dhe tarifat për frekuentimin e tre viteve do të arrinin rreth 40 mijë dollarë.

Jessel Taank

Louis u tërhoq nga pretendimi i tij pasi u kontaktua nga fillestari Bravo. Ai hoqi postimin e tij në Twitter dhe kërkoi falje.

Ai shkroi në Twitter: “Përshëndetje #RHONY fansa, bëra pak boo boo – e lexova atë në internet Jessel shkoi në një shkollë private elitare në Londër dhe postoi në lidhje me të. Por ajo me shumë mirësjellje ra në kontakt me mua personalisht për të sqaruar se kjo nuk është e vërtetë. Ndihem keq që përsëris informacione të rreme – më falni!”

Franshiza e rifilluar “Housewives” është dokumentuar e Jessel-it Udhëtim IVF, një udhëtim që ajo e quajti “surreal” në një intervistë të fundit me People.

“Jam mësuar me këtë botë të argëtimit dhe modës, duke qenë në këtë industri, por derisa të transmetohet shfaqja, nuk ndihet reale,” tha ajo për median. “Ju jeni duke filmuar dhe jeni në të dhe bëni të gjithë shtypin, por nata e premierës ishte kur unë thashë, ‘O zot, njerëzit në fakt po e shohin këtë tani’. Ishte një përvojë e tillë jashtë trupit për mua, sinqerisht.”

Jessel Taank

Jessel shpjegoi se donte t’u jepte fansave një vështrim të brendshëm se çfarë u desh për të sjellë në botë djemtë e saj binjakë 2-vjeçarë, Kai dhe Rio.

“E di që ndoshta nuk është as e krahasueshme me atë që përjetojnë disa gra të tjera atje, por mendoj se na u deshën nga fillimi në fund, gati katër vjet.”

Publicistja e modës tregoi për slitën emocionale që erdhi me përpjekjen e saj për të mbetur shtatzënë.

“Kam kaluar shumë emocione të ndryshme,” tha ajo. “Unë me të vërtetë arrita në fund, në një pikë depresioni. Dhe nuk mendoj se njerëzit flasin mjaftueshëm për atë pjesë të saj dhe unë me të vërtetë dua ta normalizoj atë bisedë.”

Jessel Taank

Derisa Jessel kishte mbështetjen e bashkëshortit, Pavit Randhawa, ajo pranoi se nuk foli për përvojën me familjen ose miqtë e gjerë. Ylli i Bravo zbuloi gjithashtu se ishte e zhgënjyer pasi bashkë-yjet dhe fansat peshuan mbi marrëdhënien e saj të ngecur intime me burrin e saj.

“Me çështjen tonë të fertilitetit, unë po e kaloja atë fizikisht, por ishte gjithashtu shumë e vështirë për të, dhe mendoj se shumë njerëz e reduktojnë këtë,” tha ajo. “Ne jemi të martuar dhe ai po kalonte saktësisht të njëjtat emocione që isha unë. Thjesht duket e padrejtë se si shumë njerëz u hodhën në supozimet se ai po mashtronte për shkak të situatës pas lindjes. Më çmend që njerëzit u hodhën në atë përfundim negativ, kur në fakt, ai ka qenë kaq mbështetës në gjithçka.”

Jessel Taank

40-vjeçarja, e cila e quajti bashkëshortin e saj “partneri i përsosur në të gjithë këtë”, shtoi se një diskutim rreth shtimit në familjen e tyre “po ndodh gjithmonë”.

Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut transmetohet të dielave, në orën 21:00 ET, në Bravo.