Jessel Taank Dishes on Raising Binjake: 'Shumë intensive'

Klea

Jessel Taank Dishes on Raising Binjake: ‘Shumë intensive’

Jessel Taank është pjesë e kastit freskues dhe të rinovuar të Real Housewives të Nju Jorkut. Ajo është një publiciste e modës dhe pjesëmarrësja e parë nga Azia Jugore e ekskluzivitetit. Ajo po fiton gjithashtu një reputacion për shprehjen e pashpirt të mendimit të saj në çdo kohë.

Në një nivel më personal, Jessel ndau udhëtimin e saj të fertilitetit me fansat e RHONY, duke përfshirë fekondimin in vitro (IVF) për të konceptuar djemtë e saj binjakë. Sfidat e prindërimit të fëmijëve të saj janë shfaqur gjithashtu brenda grupit. Shokët e Jessel-it u befasuan më shumë kur dëgjuan se ajo dhe burri i saj nuk kanë qenë intime që nga lindja e të vegjëlve.

Por qartazi, Jessel është shumë e apasionuar pas ndarjes së historisë së saj të prindërimit me fansat. Ka qenë tema për të cilën ajo komentohet më shumë në intervista. Dhe diskutimi vazhdon me një ulje të fundit me NJERËZIT.

Jessel jep përditësime mbi zhvillimin e binjakëve

Jessel foli për arsyet që ndau historinë e saj IVF dhe komentoi reagimin e publikut ndaj saj. E reja e RHONY e quajti ndarjen e jetës së saj në ekran “shumë surreale” për t’u parë.

Konceptimi dhe rritja e Kait dhe Rios ishte “një pjesë e madhe” e jetës së fundit të Jessel. Si e tillë, efektet e prindërimit të dy fëmijëve të gjallë e zbehin pjesën më të madhe të historisë së saj.

Publicisti i modës zbuloi se Kai dhe Rio sapo arritën një moment historik të madh dhe “sapo kanë filluar të flasin”.

“Është vërtet argëtuese të shohësh personalitetet e tyre të zhvillohen”, tha Jessel. “Dhe ata janë shumë aktivë. Ka qenë shumë.”

Djemtë po fillojnë çerdhet në vjeshtë dhe Jessel është “përgatitur për shkollën”. Dhe duket sikur nëna me të vërtetë pret ndihmën. Në fund të fundit, ajo e ka “dyfish problemin” dhe pranon se ndihet “e stresuar” ndonjëherë.

“Do të jetë vërtet argëtuese të shohësh se si e trajtojnë atë,” shpjegoi ajo. “Ndjehem sikur nuk mund t’i argëtojmë sa duhet, pavarësisht se çfarë bëjmë. Ne shkojmë në park, po luajmë me fëmijë të tjerë, por ata kanë nevojë për stimulim të vazhdueshëm, kështu që mendoj se do të jetë mirë që ata të ekspozohen me më shumë miq të moshës së tyre dhe të kenë atë stimulim të vazhdueshëm gjatë gjithë ditës.”

Rritja e binjakëve është si “një tërbim”

“Mënyra se si më pëlqen ta përshkruaj është, ti blen bileta për një rave dhe dëshiron të shkosh në rave, por atëherë kur je në rave, thjesht nuk mund të largohesh,” tha Jessel. “Ju jeni vazhdimisht duke kërcyer me muzikën dhe është shumë intensive. Por nuk do ta ndryshoja me asgjë, sepse ka pozitive.”

“Ata kanë njëri-tjetrin dhe do ta kenë gjithmonë njëri-tjetrin. Ata kanë personalitete kaq të ndryshme dhe është mjaft magjepsëse. Ata janë të njëjtë, por secili është zhvilluar në vetveten e tij të vogël, dhe kjo ka qenë një përvojë kaq e mrekullueshme për mua dhe bashkëshortin tim”, zbuloi Jessel.

Kapni më shumë për Jessel dhe familjen e saj në Real Housewives të Nju Jorkut të dielave në orën 21:00 ET në Bravo.