Jessel Taank dëshiron 'Bratin e llastuar' në RHONY si Nicky Hilton

Klea

Jessel Taank dëshiron ‘Bratin e llastuar’ në RHONY si Nicky Hilton

Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut yll Jessel Taank dëshiron që një anëtar i ri i kastit të hyjë dhe t’ia heqë nxehtësinë. Dikush si Nicky Hilton.

Është sugjeruar që Jessel të sillet si një princeshë, kështu që ndoshta ajo po shpreson që dikush tjetër ta marrë atë titull. Dhe motrat Hilton janë në krye të listës së dëshirave të saj. (Në fakt, Nicky është e vetmja që jeton në Nju Jork, pasi motra e saj Paris Hilton jeton në Beverly Hills.)

“[I] thjesht do të donte të shihte një fëmijë të llastuar – si një trashëgimtare”, tha Jessel për Page Six më 6 dhjetor.

Jessel dëshiron të jetë Paris Hilton

Kur një fanse e pyeti nëse kishte një personazh të famshëm që “donte ta imitonte” kur filloi të filmonte RHONY në vitin 2022, publicisti kishte një përgjigje të gatshme. “Paris Hilton,” tha ajo. “Mendoj se komplotoj disi si ajo pa dollarët e caktuar për mua dhe titullin e trashëgimtares.”

Nëna e dy fëmijëve mendon se ajo dhe Nicky Hilton janë po aq të llastuar. Jessel e quan veten “shumë të pavetëdijshme”, duke shtuar “Unë nuk e di [even] di të mbush gazin” si provë.

E quajtur nga Variety si “zuzari” i shfaqjes së saj, Jessel nuk ka turp të ndajë ndjenjat e saj. Shikuesit do të kujtojnë reagimin e saj kur bashkë-yllja Jenna Lyons i dhuroi asaj një nate sateni të gjelbër. Në vend që ta falënderonte shoqen e saj të re për dhuratën, vendasja londineze nuk mund të ndalonte së ankuari se ajo dukej si “për pema e Krishtlindjes”.

Lufta me Bethenny

Në tetor, Jessel ngriti disa vetulla kur u përball me ish-ikonën e Bravo, Bethenny Frankel. Në një episod të Watch What Happens Live with Andy Cohen, ajo e quajti Bethenny-n amvisen “më të mbivlerësuar”. Duke iu referuar RHONY OG që e quan Andy-n “bruto [and] problematike,” u përgjigj Jessel, “Unë mendoj [she] po del nga binarët.”

Si hakmarrje, Bethenny ia ktheu duartrokitje se amvisa e parë indiane po e kritikonte vetëm për të tërhequr vëmendjen. “Dikush që është në “Houswives” të Nju Jorkut tani në një epokë pas suksesit, ata do të duan ta shtrydhin atë sfungjer për çdo sasi lëngu që mund ta shtrydhin,” tha ajo në tetor. “Ata kanë nevojë për rëndësinë, famën – kjo është arsyeja pse ata shkuan në shfaqje.”

Themeluesi i Skinnygirl shtoi se kasti i RHONY ka vërtet nevojë[s] shtypi” sepse emisioni merr vetëm një “njatqind mijë” shikues në javë.

Një burim në prodhim kundërshtoi shpejt se Jessel “nuk është ende relevante” pasi ajo “është bërë një shpërthim”.

“Jessel, në veçanti, ka qenë kohët e fundit në kopertinën e Vogue India,” tha burimi, “bëri intervista me Variety dhe CNN, ka qenë i ftuar në Access Hollywood dhe [various podcasts].”

Por popullariteti i saj nuk ka ndikuar në aftësinë e saj për t’u tallur me veten, pasi kohët e fundit ajo bëri shaka gjatë një interviste se ajo “e bëri Tribeca të rëndësishme”.