Jennifer Pedranti mbështet Emily Simpson pasi pranoi përdorimin e Ozempic

Klea

Jennifer Pedranti mbështet Emily Simpson pasi pranoi përdorimin e Ozempic

Deri tani, të gjithë keni dëgjuar për fenomenin më të fundit që ka pushtuar Hollivudin, madje edhe Real Housewives. Po, ne po flasim për ilaçin diabetik të tipit 2, Ozempic.

Diskursi filloi në fillim të këtij viti kur Kyle Richards filloi të ndante foto të saj me një figurë të dobësuar dhe një trup të grisur. Përdoruesit u hodhën menjëherë në komentet e yllit të realitetit, duke e akuzuar atë se ishte në Big O. Megjithatë, Kyle iu kundërpërgjigj urryesve të saj, duke ndarë më shumë rreth rrugëtimit të saj të maturisë dhe rutinës rigoroze të fitnesit.

Më vonë, amvise të tjera pranuan se u hodhën në trenin Ozempy, si Dolores Catania, e cila u kap për komentet e saj. “Unë nuk do të vija në ribashkim duke u dukur më e madhe se kushdo tjetër, kështu që u futa në bandwagon,” tha ajo gjatë një paraqitjeje në Watch What Happens Live.

Pastaj, pas yllit Real Housewives of Orange County Emily Simpson tregoi humbjen e saj në peshë, ajo fillimisht mohoi thashethemet e përdorimit të Ozempic para se të pranonte se e kishte përdorur atë menjëherë pas. Tani, shoku i saj RHOC dhe guru i fitnesit, Jennifer Pedrantipo ndan mendimin e saj për çmendurinë e fundit.

Punojeni, vajzë!

Në një bisedë të re me Us Weekly, Jenn u përqendrua vetëm në transformimin e fundit të yllit të saj, duke shtuar se Emily bëri atë që funksionoi më mirë për të. “Dëgjo, ajo e zotëronte atë,” filloi ajo. “E di që njerëzit janë shumë gjykues për këtë. Mendoj se femrat duhet të bëjnë atë që i bën të ndihen mirë dhe ta shikojnë atë tani.”

Kur Emily i tha Jeff Lewis-it në qershor se kishte marrë ilaçin për humbje peshe, ylli i realitetit foli edhe për rutinën e saj të re të fitnesit, për të cilën ajo thotë se i ka dhënë krahë vrasës. Jenn u pajtua, duke shtuar se ajo e sheh “atë në palestër”, e cila plotëson përdorimin e saj të ilaçit diabetik.

“Dua të them, nëse unë jam atje, ajo është atje dhe po ia prish gomarin. Pra, fakti që ajo e provoi… e kuptoj.”

Real Housewives of Orange County vazhdon të mërkurën në 8/7c.

NA THONI – ÇFARË MENDONI PËR NJERËZIT QË PËRDORIN OZEMPIC PËR HUMBJE PESHE? A MENDONI ËSHTË NJË MUAJ E MADHE? APO DUHET TË PROVOJNË NJERËZIT METODA TJERA?