Jennifer Aydin and Teresa Giudice

Klea

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice EKSPOZUARA për orkestrimin e fushatave të shpifjeve në 'RHONJ' Costars!

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice EKSPOZOHEN për orkestrimin e fushatave të shpifjeve në 'RHONJ' Costars!

Drama shpaloset në Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit si Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice po ekspozohen për gjoja orkestrimin e fushatave të shpifjeve kundër bashkë-yjeve të tyre.

Një polemikë ka shpërthyer përreth Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit yll Jennifer Aydin pas akuzave nga a RHONJ faqe e fansave që ajo ka nxjerrë informacione për shokët e saj të filmit.

Jennifer Aydin

Faqja e fansave, e njohur më parë për mbështetjen e saj Jennifer Aydin dhe Teresa Giudiceka ndryshuar qëndrim, duke zbuluar një sërë mesazhesh private të shkëmbyera me Jennifer që dyshohet se ekspozojnë veprimet e saj.

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice

Gabrielaoperatori i faqes së fansave dikur e quajti me humor “Hunda e vjetër e Melisës” në një gërmim në Melissa Gorga, Jennifer dhe te Terezes Rivali në ekran, zbuloi mesazhet nga fundi i vitit 2023. Këto mesazhe thuhet se detajojnë e Xheniferit përfshirja në një mosmarrëveshje gjatë sezonit 14 të shfaqjes, veçanërisht me anëtaren e kastit Danielle Cabral, 38 vjeç. Ky zbulim shënon një kthesë të rëndësishme në besnikërinë e faqes së fansave, duke sugjeruar një shkelje të mbështetjes së palëkundur më parë për Jennifer dhe Tereza.

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice

Gabriela trazoi tenxheren në X, më parë Twitter, duke pretenduar se Jennifer Aydin i ka rrjedhur informacione në lidhje me RHONJ rrëfimet e tregimeve dhe derdhi çaj mbi miqtë e saj. Më 27 prill, ajo postoi një pamje të një artikulli nga Gjithçka rreth amvisave të vërtetame titull “Jennifer Aydin Dhe Danielle Cabral Do të rifillojnë xhirimet RHONJ Mes grindjeve fizike, me mbishkrimin, “Ekskluzive? Më shumë si Jennifer nxorri çajin dhe ne e postuam atë.” Ky postim përfshinte gjithashtu pamje nga ekrani i bisedës së tyre.

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice

Në shkëmbimin e mesazheve të tyre, Gabriela e përshëndeti Jenniferin me: “Mirëmëngjes Jennifer, si po ja kalon?” të cilës Jennifer iu përgjigj shkurt: “Mirë. Mendoj se do të rifillojmë xhirimet. Nëse jo sot, atëherë nesër.” Kur Gabriela pyeti nëse Danielle gjithashtu do të kthehej në xhirime, konfirmoi Jennifer, “Duhet të jemi vetëm në vëzhgim. Jam i sigurt që njerëzit do të dalin nga puna e drurit se sa keq i ka trajtuar ajo.”

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice

Gabriela ishte në pritje të përgjigjeve nga organizatat bamirëse dhe planifikoi të shpërndante një video akuzuese të TikTok Danielle e sjelljes së keqe kur Jennifer komentoi, “Ajo mendoi se ishte vajza e re 'it'. Më shumë si një vajzë 'ick'.” Një tjetër postim në X u zbulua e Xheniferit lutje për sqarim mes dramës që po shpaloset, “Hej. Çfarë po ndodh? Kush është 'kampi im'? Numri juaj nuk është në shërbim. Unë do të doja të flisja … Ju lutem – duhet të di se çfarë po ndodh, “duke treguar dëshpërimin e saj për të kuptuar situatën.

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice

Jennifer gjithashtu iu referua një dhuratë personale, duke i shtuar mesazhit të saj një prekje tradhtie: “Si munde? Cfare ndodhi??? Ti ishe një nga të veçantët… po përpiqem të të tërheq vëmendjen – a mund të flasim?” Gabriela më pas pretendoi se ishte manipuluar nga Jennifer dhe Tereza, duke thënë, “Kur ata thanë se ne ishim bots të programuar nga (Teresa Giudice dhe Jennifer Aydin) kishin të drejtë! Ne ishim të drejtuar si kukulla dhe 'skuadra e ëndrrave' ishin zotërit tanë. Na thanë se çfarë të themi. Si ta thuash. Dhe se ne po e bënim atë për arsyet e duhura.” Ajo shpalli pavarësinë e saj nga ndikimi i tyre me: “Epo me mend kush po i pret fijet? Bëni vetë punën tuaj të pistë!”

Jennifer Aydin dhe Teresa Giudice

Në një shkëmbim tjetër, Jennifer detajuar një makth logjistik që përfshin e Danielle ekipi i glam, “Ne duhej të paguanim për hotelet për Glam-in tonë. Ajo e vendosi Glamin e saj në një hotel që ishte gjysmë ore larg, iu desh një orë me një Uber për të arritur tek ajo çdo ditë me trafikun. Ishte kaq skicë. Glam i saj po telefononte Glam të tjerë duke thënë se sa të frikësuar ishin.” Ajo tregoi tronditjen e saj në akomodimet, “Ne kërkuam hotelin. Dhe kishte disa netë ku ishte 15 dollarë në natë. Kam bërë një regjistrim në ekran. Unë do t'ju dërgoj. Më jep disa minuta që jam duke vozitur. Edhe kur shoferi i taksisë po i linte në hotelin e tyre, ai u thoshte, kini kujdes, kjo është një lagje e rrezikshme.

Jennifer Aydin

Jennifer gjithashtu i sugjeroi Gabrielës të hetonte një thashethem Danielle duke mashtruar ekipin e saj glam, “Nuk mund ta besoj Danielle e vendosi në një hotel kaq të rrezikshëm dhe të sh*tty”, dhe e inkurajoi, “të ndiqni” këtë çështje. Gabriela ekspozoi gjithashtu hipokrizinë që ajo perceptoi në sjelljen e Terezës dhe të bashkëshortit të saj Luis në një ngacmues për sezonin e ardhshëm, “Më lejoni ta kuptoj këtë, Teresa dhe Louie janë të shqetësuar që kasti (RHONJ) u takuan në (Margaret Josephs) për të folur rreth Louie … Ju duhet të shihni se çfarë mbjellin Teresa dhe Louie te shokët e tyre të aktorëve prapa skenave. Qëndroni të sintonizuar”, paralajmëroi ajo.

Jennifer Aydin

Duke mbrojtur besueshmërinë e saj ndaj akuzave për gënjeshtër, Gabriela ndau një foto me të Tereza, duke thënë, “Uau. Disa njerëz me të vërtetë punojnë jashtë orarit duke u përpjekur të më quajnë gënjeshtar. Nëse nuk ju pëlqen ajo që shihni në llogarinë time, vazhdoni. Përpjekja për të diskredituar faturat është një përpjekje shumë e dëshpëruar dhe e kotë për të fshehur të vërtetën. Po, jam takuar me Terezën, por ndryshe nga Roxanne, nuk i kam postuar kurrë fotot me të për ndikim. Unë isha me të kur ajo erdhi në Kaliforni.” Ajo i përforcoi pretendimet e saj me një video të Terezës që i uron ditëlindjen një burri të quajtur Eddie, të cilën ajo e rregulloi: “Nëse nuk më besoni, pyesni MarTEAnis me Eddie, ai më kërkoi një thirrje për ditëlindjen prej saj.”

Danielle Cabral

Gabriela la të kuptohet gjithashtu për zbulime të mëtejshme, duke postuar në Twitter te Terezes tentativa të supozuara për të minuar Dolores Katania“Dolores, a e dinit që Tereza donte të të largonte dhe të fajësonte @MargaretJosephs, do të të tregoj faturat 💯.”

Danielle Cabral

Sezoni i ri i Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit do të shfaqet premierë më 5 maj, në orën 20:00 ET, në Bravo.