Jenna Lyons

Klea

Jenna Lyons: Kthesa e papritur e fundit në historinë e amvisave reale – Dhe ajo është po aq e hutuar!

Jenna Lyons: Kthesa e papritur e fundit në historinë e amvisave reale – Dhe ajo është po aq e hutuar!

Fansat e Bravo ishin skeptikë kur rrjeti njoftoi planin e tyre për të rifilluar Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut me një kastë krejt të re. Shumë shikues janë bërë besimtarë që nga premiera e sezonit 14, kryesisht për shkak të Jenna Lyons.

Jenna Lyons

55-vjeçarja iu bashkua spektaklit si fytyra më e famshme në kastin e ri të ansamblit, si ish-kreu i stilistit dhe presidenti i markës së modës, J. Crew. Ndërsa ajo mund të jetë dukur si një zgjedhje e çuditshme për një kastë të “Housewives”, nuk u desh shumë kohë për Jenna Lyons për të ndërtuar një bazë të madhe tifozësh.

“Nuk e di nëse e kuptoj më mirë”, tha ajo për Us Weekly kur u pyet për popullaritetin e saj. “Por, pasioni dhe besnikëria nga fansat më duket vërtet e pabesueshme. Kjo e bën procesin më argëtues.”

Jenna Lyons

Fansat zakonisht nuk i pëlqejnë yjeve të realitetit që qëllimisht e mbajnë private jetën e tyre personale, por e kanë pranuar me entuziazëm Lionit. Fillestarja e Bravo fshehu një lidhje nga kolegët e saj deri në ndarje dhe arriti të qëndronte nën radar në romancën e saj më të fundit me fotografin Cass Bird.

Jenna Lyons

Jenna Lyons’ Qasja “më pak është më shumë” duket të jetë fituese me fansat e RHONY.

Ajo deklaroi se është “100%” e befasuar nga statusi i saj i yllit të realitetit.

“Pas dy ditëve të para të xhirimeve me personalitete të mëdha si Ubah [Hassan] dhe Brynn [Whitfield], Unë nuk mendoja se dikush do ta mbante mend emrin tim,” tha ajo. “Lëre më një fans dhe një fanboy në rrugë.”

Jenna Lyons

Lionit me tallje, “sepse jam e lezetshme”, kur u pyet për të vlerësuar atë që ajo beson se qëndron pas përgjigjes pozitive të fansave.

Lionit tronditi një traditë të kahershme të “Amviseve” kur ajo filmoi ribashkimin e saj të parë me xhinse, jo me një fustan të shkëlqyeshëm.

“Kam një vlerësim të thellë për të kundërtat dhe nuk ka pasur një botë ku do të vishja një fustan me temina të plotë,” shpjegoi ajo. “Xhirimet u ndjenë si një seancë gjigante terapie. Kishte shumë gjëra që duheshin thënë, dhe të gjithë patën mundësinë të shfryheshin. Ishte shumë katartike.”

Jenna Lyons

Disa nga Lyons’ Bashkë yjet e kanë akuzuar atë se nuk e ndan gjithmonë veten e saj të vërtetë me shikuesit. Lionit me sa duket e mohoi pretendimin kur zbuloi disa këshilla të ofruara nga një producent, në fillim të procesit.

“Vetëm bëhu vetvetja”, kujton ajo që i kishin thënë në fillim të sezonit të xhirimeve. “Audienca do ta shohë mirë nëse nuk jeni.”

Jenna Lyons

Ne korrik, Lionit u hap për të qenë publikisht si lezbike para se të ishte gati të dilte në botë, gjatë një paraqitjeje në Pamja.

Jenna Lyons

Ylli i Bravo shpjegoi se një histori e New York Post ekspozoi seksualitetin e saj mes divorcit të saj nga ish, Vincent Mazeau.

“Isha aq e mbingarkuar me gjithçka që po ndodhte në jetën time, saqë thashë po”, tha ajo para panelit gjatë ditës.

“Nuk prisja që dikush të kujdesej për atë që bëja në jetën time personale dhe papritmas të gjithë u kujdesën”, tha ajo, duke shpjeguar se “dikush e thirri Posto dhe tha se dukej sikur po haja një darkë intime me dikë në një restorant.”

Jenna Lyon

Lionit, amviseja e parë homoseksuale e parë në NYC, e përshkroi përvojën si traumatike, sepse ajo ende nuk kishte dalë me miqtë dhe familjen e saj. Nëna e një fëmije tani është krenare që shërben si model për komunitetin më të ri LGBTQ.