Jenna Lyons goditet me reagime pasi veshi xhinse në RHONY Reunion

Klea

Jenna Lyons goditet me reagime pasi veshi xhinse në RHONY Reunion

Javen e shkuar, Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Pamjet e ribashkimit të sezonit 14 iu zbuluan botës. Pamjet u pritën me shumë kritika, veçanërisht për shkak të dallimit të tyre nga njëri-tjetri. Nuk kishte shumë temë për të pasur.

Erin Lichy dhe Brynn Whitfield u përballën me shumë pjekje me zemër të lehtë. Një komentues në Instagram tha se Brynn dukej sikur ishte “gati për të hapur dhuratat e Krishtlindjeve në vitet ’90”. Të tjerë e krahasuan pamjen e saj me një gjykatës. Një përdorues tjetër tha se Erin dukej sikur po “kandidonte për presidente të klasës studentore”.

Por një vështrim u prit me një përçarje më serioze – Jenna Lyons’. Zgjedhja e Jenna-s për të veshur xhinse në ribashkim i fshiu shumë fansa në mënyrën e gabuar. Informaliteti i tij ishte ajo që i shqetësonte më shumë njerëzit dhe ata ishin të zëshëm për këtë.

A janë xhinset e Jenna-s mungesë respekti?

Pamja e ribashkimit të Xhenës u prit menjëherë me kokëfortësi. Një përdorues i Twitter-it shkroi: “Pamja e ribashkimit të Jenna Lyons është e tmerrshme. Askush nuk thotë se ajo duhet të veshë një fustan. Çdo palë pantallona tjetër do të kishte qenë më mirë.” Në përgjigjet e tyre, ata vazhduan të shpjegonin se si Jenna ndoshta donte të ngjallte polemika.

Një tjetër përdorues i është përgjigjur postimit në Twitter duke shkruar: “Më pëlqen ajo, por jam i mërzitur nga vendimi i saj për të veshur xhinse. Është mungesë respekti e ulët.” Posteri origjinal shkruante gjithashtu se zgjedhja e Jenna-s përshkruan hipokrizinë mes fansave të Bravo. Shtëpiake të tjera do të ishin zvarritur pafund në Twitter, por meqenëse fansat e duan Xhenën, ajo po ia del shumë mirë.

Sigurisht, duke qenë se njerëzit e duan kaq shumë Jenna-n, shumë fansa u hodhën në mbrojtje të saj. Një tjetër cicëroj lexoni, “Jenna Lyons është modë. Ajo ishte një pioniere në modë. Ky nuk është një pamje e “bashkimit tradicional të amvisave”, por pionierët nuk ndjekin rregullat. ATA I BËNË!” Një përgjigje shkroi se Jenna do të ishte “e çuditshme dhe joautentike” e veshur me një fustan tradicional.

Real Housewives of New York City vazhdon të dielave në 9/8c në Bravo.