Gjithçka që duhet të dini për Bachelorette 2024 Jenn Tran

Klea

Jenn Tran do të jetë një beqare e mrekullueshme, ja pse

Tani që sezoni i Joey Graziadei i The Bachelor ka përfunduar, është koha të presim me padurim Bachelorette. Shumë shikues u tronditën kur Jenn Tran u shpall si kryesuesi i sezonit 21, pasi ata prisnin ose Maria Georgas ose Daisy Kent. Ndërsa kastigu i Jenn sigurisht që vjen si një surprizë, është për të mirën. Jenn ka shumë cilësi që do ta bëjnë atë një beqare të mrekullueshme, dhe ne mezi presim ta shikojmë atë të gjejë dashurinë e jetës së saj!

Jenn është gati për dashuri

Jenn është zgjedhja perfekte për Beqarin sepse është gati të gjejë dashurinë. Gjatë gjithë kohës së saj në sezonin e Joey-t, ishte e qartë se Jenn ishte atje me qëllimet e duhura. Ndërsa disa gra shkojnë në “The Bachelorette” për t'u njohur me ndjekësit në Instagram, ishte e qartë se Jenn ishte vërtet aty për të krijuar një lidhje me Joey.

Ndërsa disa fansa shpresonin se Daisy do të ishte kryesuesja e radhës, ndoshta për të mirën që ajo nuk është. Gjatë finales së sezonit 28 të Bachelor, Jesse Palmer e pyeti Daisy nëse ishte gati të dilte sërish. Daisy pranoi se nuk ishte, gjë që është shumë mirë. Është një gjë e mirë që Daisy ishte e sinqertë me veten, pasi nuk do të ishte e drejtë që burrat e aktorëve të kishin një rol kryesor që nuk është gati. Jenn nga ana tjetër duket shumë e gatshme për të marrë këtë rol.

Jenn do të jetë kryesuesja e parë aziatike amerikane

Jenn do të bëjë histori si Bachelorette e parë aziatike amerikane, si dhe duke qenë e para aziatiko-amerikane udhëheqëse që ekskluziviteti ka pasur ndonjëherë. Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme, pasi Bachelor Nation ndonjëherë i mungon kur bëhet fjalë për diversitetin.

Pasi u shpall si Bachelorette, Jenn shpjegoi se duke u rritur ajo kurrë nuk pa dikë që dukej si ajo të gjente dashuri në TV. Kastigu i Jenn-it me siguri do të bëjë një ndryshim të madh në jetën e shumë vajzave të reja aziatike, të cilat më në fund po marrin përfaqësimin që meritojnë.

Përveç disa paraqitjeve shumë të nevojshme, historia e Jenn do të rezonojë me shikuesit e prindërve emigrantë nga çdo sfond. Gjatë sezonit të Joey-t, Jenn foli për mamanë e saj që po përpiqej të kuptonte kulturën amerikane pasi u rrit në Vietnam. Si rezultat, Jenn nuk kishte prezantuar kurrë një burrë në familjen e saj më parë. Kjo është diçka me të cilën shumë njerëz mund të lidhen, e cila në të vërtetë nuk është përfaqësuar në asnjë shfaqje Bachelor më parë.

Jenn ka bukuri dhe tru

Një nga cilësitë më mbresëlënëse të Jenn-it përveç bukurisë së saj është edhe inteligjenca e saj. Jenn është aktualisht një studente e PA dhe po punon për t'u bërë asistente e mjekut. Kjo nuk është diçka e vogël dhe vërtet tregon se sa punëtore dhe e vendosur është Jenn.

E urrej ta them, por kur bëhet fjalë për The Bachelor nuk ka gjithmonë një larmi të madhe karrierash midis konkurrentëve. Disa nga titujt më të njohur të punës që shohim çdo sezon përfshijnë drejtuesit e llogarive, menaxherët e projektit dhe infermierët. Pas kohës së tyre në shfaqje, gjithashtu nuk është e pazakontë të shohësh shumë nga anëtarët e kastit të bëhen ndikues të mediave sociale me kohë të plotë.

Jenn, nga ana tjetër, sfidon këtë stereotip. Është shumë e rrallë të shohësh dikë në The Bachelor të jetë student i çfarëdo lloji, gjë që është mbresëlënëse më vete. Fakti që Jenn është një grua në STEM është një frymëzim i madh për shikuesit në shtëpi. Jenn po dëshmon se mund të jesh jashtëzakonisht i suksesshëm, duke qenë gjithashtu në gjendje të luajë në një shfaqje si The Bachelorette. Ne e duam këtë për të!

Jenn ishte shumë argëtuese në The Bachelor

Që në momentin kur mbërriti në rezidencën e Bachelor, ishte e qartë se Jenn dinte të kalonte mirë. Jenn u tërhoq në rezidencë me një makinë garash natën e parë dhe vrapoi jashtë me Xhoin më vonë atë natë. Unë gjithmonë u vlerësoj konkurrentët që bëhen kreativë me hyrjet e tyre, pasi përshtypjet e para janë jashtëzakonisht të rëndësishme në The Bachelor.

Më vonë, Joey zgjodhi Jenn-in për takimin e dytë kokë më kokë të sezonit. Pavarësisht se ishte nervoze, Jenn u hodh plotësisht në takimin e tyre të sërfit. Ky është një tipar i rëndësishëm i çdo drejtuesi të Kombit Bachelor, pasi ata marrin pjesë në të gjitha llojet e takimeve të çmendura gjatë gjithë sezonit. Jenn do të trajtojë çdo gjë që i del përpara dhe ne mezi presim të shohim se çfarë i pret në sezonin 21 të Bachelorette!