Jenn Fessler pa prova Djali i Luis Ruelas Rang Margaret

Klea

Jenn Fessler pa prova Djali i Luis Ruelas Rang Margaret

Sezoni 14 i The Real Housewives of New Jersey është një bishë ndryshe nga sezonet e mëparshme. Fatmirësisht, shikuesit nuk janë më dëshmitarë të grindjes së çrregullt mes Teresa Giudice dhe familjes së saj. Në vend të kësaj, Melissa Gorga dhe Teresa refuzojnë të ndërveprojnë. Pra, ata flasin për njëri-tjetrin në kamera në vend. Por kjo e lë kastin të ndarë në dy kampe. Kur Jenn Fessler kaloi ca kohë me Terezën, Margaret Josephs, dhe Rachel Fuda ndjeu sikur shkoi në anën e errët. Në fund të fundit, akuzat për bashkëshortin e Terezës, Luis Ruelasdhe përdorimi i tij celular ishte goxha i errët.

Jenn beson se Margaret për Luisin duke e thirrur djalin e saj

Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Margaret pretendoi se burri i Terezës, Luis, e thirri djalin e saj në punë dhe e kërcënoi. Ai mohoi të bënte thirrjen. Por ai konfirmoi se ishte numri i tij i telefonit që telefonoi djalin e Marge.

Kur Jenn goditi Watch What Happens Live, ajo iu përgjigj pyetjes së një fansi rreth situatës së çrregullt. “Cila mendoni se është e vërteta nëse Luis e quajti djalin e Margaretës apo jo?” e pyeti pritësi Andy Cohen.

“Faleminderit shumë që pyetët,” u përgjigj Jenn, ndërsa Andy tha: “E di.” Pastaj Jenn e trajtoi pyetjen.

“Mendoj se kur u ula me Terezën, me të vërtetë e besova. Dhe ajo u betua për vajzat e saj dhe absolutisht mendoj se nuk ka asgjë… Teresa, e di sa shumë i do ato vajza,” shpjegoi Jenn. “Kështu që unë patjetër besoj në atë moment se nuk ishte e vërtetë. Që atëherë më kanë dërguar shumë gjëra dhe kam parë shumë gjëra, dhe më vjen keq t'i them, por mendoj se tani është e vërtetë.”

Miqësia e ngushtë e Jenn me Rachel përfundoi pas vendimit të Jenn për t'u çlodhur me Terezën. Në fillim të sezonit të 14-të, Teresa e quajti John Fuda “tregtarin më të madh të drogës në Bergen County”. Ajo po aludonte për një kohë në të kaluarën e Gjonit kur ai ishte i mitur. Kuptohet që Rasheli nuk e duron dot Terezën. Tani Jenn dhe Rachel nuk flasin më, dhe John e quajti Jenn një “alpinist social”.

Me gjithë miqësitë në ndryshim këtë sezon në RHONJ, mbetet për t'u parë nëse Jenn vazhdon të jetë miqësore me Terezën. Apo do të kthehet tek Margaret, Melissa dhe Rachel?

Kapni The Real Housewives of New Jersey të dielave në 8/7c në Bravo.