Jenn Fessler i RHONJ i përgjigjet Shade-s së John Fuda

Klea

Jenn Fessler i RHONJ i përgjigjet Shade-s së John Fuda

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit Anëtarët e kastit kanë bërë disa shkëmbime miqësie këtë sezon. Jackie Goldschneider është duke u marrë me shkëlqimin e ngrohtë të vëmendjes së Teresa Giudice dhe mund të kujdeset më pak për Margaret Josephs. Ndërkohë, Jenn Fessler zemëroi shoqet e saj të mira Margaret dhe Rachel Fuda kur pati një bisedë komode me Terezën.

Rasheli u trondit kur Teresa pretendoi se burri i saj, Xhon Fuda, ishte “tregtari më i madh i drogës në kontenë Bergen”. A ka mundësi që Tereza të marrë pjesë në një festë dhe të mos e djegë me akuza të egra? Thjesht po mendoja. Siç mund ta mbani mend, John shkoi pas burrit të Terezës, Luis Ruelas, në ribashkimin e sezonit 13 RHONJ. John akuzoi Luisin se kishte punësuar një hetues privat për të hetuar atë dhe familjen e tij.

Ndërkohë Rasheli u lëndua nga sjellja e Xhenit. Gjatë një bisede, Jenn nuk mund ta kuptonte pse Rachel ishte kaq emocionuese për situatën. Tani Jenn është kapur në mes, por po shkon drejt skuadrës së Terezës. Ajo duket për disa, tepër e lakmueshme dhe e frikësuar nga konfrontimi. Epo, Jenn më mirë të qetësohet duke qenë në sediljen e nxehtë këtë sezon.

Jenn mohon të jetë “një alpiniste sociale”

“Unë mendoj se John tha se isha një alpinist social, gjë që mendoj se është interesante,” tha Jenn për Entertainment Tonight. “Unë nuk mendoj se dikush është mbi mua dhe nuk mendoj se dikush është poshtë meje. Nuk ka ku të ngjitet për asnjë prej nesh… këtu qëndroj unë,” shtoi ajo. Por, nëse ajo është e dashuruar me Terezën, mund të ketë një promovim në të ardhmen e saj.

Jenn shpjegoi gjithashtu pse mendonte se biseda e saj me Terezën ishte e mirë. “Synimet e mia ishin të sqaroja disa gjëra… Të flisja me Terezën dhe të sigurohesha që John Fuda nuk ishte një tregtar droge”, tha ajo. “Rachel dhe John do të kishin preferuar që unë të mos flisja fare për ta. Mësimi i nxjerrë”, shtoi Jenn.

Real Housewives of New Jersey transmetohet në Bravo të dielave në orën 8/7c.