Jenelle Evans

Klea

Jenelle Evans rikthehet 'Mami adoleshente' pesë vjet pasi u pushua nga puna

Jenelle Evans rikthehet 'Mami adoleshente' pesë vjet pasi u pushua nga puna

Jenelle Evans po vë në skenë një rikthim madhështor në ekranin e vogël, duke bërë të ndjehet prezenca e saj në sezonin e dytë të Mami adoleshente: Kapitulli tjetër.

Jenelle Evans

E veshur me një kostum pantallonash elegante, 32-vjeçarja shfaqet në mënyrë të dukshme në pamje paraprake, duke paralajmëruar rikthimin e saj “mami” në serialin e dashur dokumentar.

Jenelle Evans

“Unë mendoj se do të jetë mirë të kemi një fillim të ri,” Jenelle shprehur në klip, duke sinjalizuar një kapitull të ri në jetën e saj personale dhe profesionale.

Në një njoftim të fundit nga MTV, është bërë e ditur se Jenelle Evanse cila më parë u pushua nga ekskluziviteti pesë vjet më parë për shkak të marrëdhënies së saj me burrin e saj tashmë të larguar David Easonnuk do të kthehet si anëtar i kastit me kohë të plotë në sezonin e ardhshëm të Mami adoleshente. Në vend të kësaj, Evans do të bëjë një “dukje të veçantë” në sezonin 2, duke u fokusuar në fazën fillestare të ndarjes së saj nga Eason dhe nisja e përpjekjeve të reja “që ndryshojnë jetën”.

David Eason

Ky përditësim vjen vetëm një javë pas Jenelle nxiti thashethemet për rikthimin e saj në Mami adoleshente gjatë një ribashkimi me kolegun e kastit, Briana Dejesus, në Florida. Të kapur në një foto, të dy u panë duke shëtitur së bashku me veshje të relaksuar, mes prodhimit të vazhdueshëm të serialit të realitetit të qëndrueshëm.

Jenelle's ndarja e fundit nga David Eason35-vjeçarja jo vetëm që ka shënuar një moment historik të rëndësishëm personal, por gjithashtu ka hapur rrugën për rikthimin e saj në qendër të vëmendjes së “Mamasë Adoleshente”. Evans u pushua nga seria e MTV në 2019 pasi veprimet e diskutueshme të Eason, të cilat përfshinin qëllimin për vdekje ndaj qenit të familjes, çuan në shkarkimin e tij vitin e kaluar për shkak të një sërë postimesh ofenduese në Twitter.

Jenelle Evans

Në mars, Evans shkoi në TikTok për të njoftuar ndarjen e saj ligjore nga Eason, me të cilin ndan vajzën e saj 7-vjeçare, Ensley. Njoftimi u bashkua në mënyrë krijuese me hitin e Lady Gaga “Applause”, duke nënvizuar momentin. “A mund të marr një vlerësim? Kam paraqitur kërkesë për ndarje,” ndau Evans në postim, duke e shoqëruar me mbishkrimin, “Kapitulli i ri u hap 🔒✨”, duke sugjeruar një fillim të ri dhe potencialisht duke ngacmuar rolin e saj të ardhshëm në “Mamaja adoleshente: Kapitulli tjetër”.

Jenelle Evans

Jenelle, nënë e tre fëmijëve, ka hedhur dritë mbi hapat procedural të ndarjes së saj në një postim të fundit. Evans, e cila ka djalin e saj 14-vjeçar Jace me ish Andrew Lewis dhe djalin 9-vjeçar Kaiser me ish të fejuarën Nathan Griffith, shpjegoi se vendbanimi i saj në Karolinën e Veriut ndikoi në vendimin e saj për të paraqitur kërkesën për ndarje përpara një divorci zyrtar. Sipas ligjeve të shtetit, çiftet duhet të ndahen ligjërisht për një vit dhe të mbajnë dy adresa të ndryshme përpara se të fillojnë procedurat e divorcit. Kjo kërkesë ligjore ka krijuar skenën për Evans ndërsa ajo lundron në këtë kapitull të ri në jetën e saj.

David Eason

Jenelle bëri një paraqitje solo të paharrueshme në Mami adoleshente: Kapitulli tjetër gjatë sezonit të tij debutues në 2022. Ky serial i ri bashkoi “Teen Mom OG” dhe “Teen Mom 2” në një shfaqje të vetme. Kamera e saj ndodhi në një festë të organizuar nga shoqja e saj, Briana Dejesus, e cila është 29 vjeç.

Jenelle, një figurë e vjetër në universin e MTV, u shfaq për herë të parë në “16 & Pregnant” në vitin 2010 gjatë sezonit të tij të dytë përpara se të fitonte famë me spinoffin “TM2”. Rreth kohës së shfaqjes së saj, u raportua se ajo ishte ftuar të ribashkohej me kohë të plotë në ekskluzivitet, por në fund e refuzoi ofertën.

Jenelle Evans

Sipas Jenelle's menaxhere, oferta e MTV-së për ta rikthyer atë në grup ishte e lidhur me një kontratë ekskluzive që do ta kishte kufizuar atë nga ndjekja e sipërmarrjeve të tjera të karrierës. Kjo përfshinte një rol të mundshëm në një “serial të ri dinamik” që në fund nuk u ndoq.

Pavarësisht se rrugët e tyre ndryshojnë gjatë viteve, Jenelle's ish-bashkëylli, Leah Messer, shprehu mbështetjen e saj për kthimin e Evans në ekskluzivitet në një bisedë me Page Six vitin e kaluar. “Unë mendoj se jam i etur të shoh se ku është ajo në jetën e saj dhe çfarëdo që përfundimisht të vendosin drejtuesit është ajo që vendosin ata. I uroj asaj më të mirën”, tha Messer, duke treguar një qëndrim shpresëdhënës ndaj mundësisë së kthimit të Evans.

Jenelle Evans

Në një formacion dinamik për sezonin e ardhshëm, “Teen Mom: The Next Chapter” jo vetëm që do të shohë rikthimin e Jenelle por gjithashtu rifut alumin Mackenzie McKee në kastë për sezonin e tij të dytë. Krahas tyre, të fortët Briana Dejesus, Leah Messer, Catelynn Lowell, Jade Cline, Cheyenne Floyd, Ashley Jones, Maci Bookout dhe Amber Portwood janë gati të bëjnë kthimin e tyre, duke siguruar një vazhdimësi të rrëfimeve të thella personale që seriali njihet. për.

Shënoni kalendarët tuaj: Mami adoleshente: Kapitulli tjetër Sezoni 2 është planifikuar të shfaqet premierë të hënën, më 30 maj, në orën 20:00 ET në MTV.