David Eason

Klea

Jenelle Evans mbron akuzat e reja për abuzim ndaj David Eason pas zhdukjes së tretë të Jace

Jenelle Evans mbron akuzat e reja për abuzim ndaj David Eason pas zhdukjes së tretë të Jace

Jenelle Evans po tërhiqet pas pretendimeve se burri i saj, i David Eason abuzimi i supozuar ishte pas djalit të saj, Jace Evans’ Zhdukja e tretë në më pak se dy muaj.

David Eason

Mami adoleshente 2 alum u përgjigj pas nënës së saj, Barbara Evansi tha policisë se Jace po ikte për shkak të veprimeve të njerkut.

“Kjo nuk ka të bëjë Davidi nëse doni ta fajësoni atë apo jo.” Jenelle postoi në Twitter të hënën.

“Mamaja ime u thotë të gjithëve shumë gjëra të pavërteta kohët e fundit për mua, por donte që unë të kisha kujdestarinë? Imagjinoni çfarë nuk dëgjoni nga ana ime,” vazhdoi ish-ylli i MTV.

Jenelle Evans

Kështu ka thënë më tej 31-vjeçari Barbara nuk kishte “provuar të fliste [to] ose duke vizituar” tre fëmijët e saj, Kaiser, 9 vjeç, të cilët Jenelle ndan me ish, Nathan Griffith, dhe Ensley, vajza 6-vjeçare me të cilën ndahet David, që nga korriku.

Ajo shkroi në Twitter: “Sinqerisht e di pse nëna ime po sillet ashtu siç është. Ndjej se tani ajo po përdor policinë për të raportuar në mënyrë të rreme thjesht duke u përpjekur të na bëjë të dukemi keq si familje. Ka shumë njerëz të përfshirë në këtë situatë dhe ata e dinë të vërtetën, po ashtu edhe Zoti.”

Jace Evans

Jacetë cilit Jenelle aksionet me ish-in, Andrew Lewis, u raportua i zhdukur për herë të tretë më 28 shtator. Jenelle i tha policisë se adoleshenti doli nga një dritare pa celularin e tij, sipas një raporti të TMZ.

Barbara, 70, i cili kishte kujdestarinë e Jace përpara Jenelle fitoi djalin e saj në mars, u tha autoriteteve se Jace ishte sulmuar nga Davidi dhe po “fshihej” nga njerku i tij.

Jenelle Evans

Përmbledhja e realitetit të Ashley-t mori një raport incidenti që thoshte—“Ka kontaktuar me Barbara i cili këshilloi [Jace] nuk ishte në banesë. Ajo këshilloi se kishte folur me të [Jace] herët në mbrëmje kur ai telefonoi nga një numër i panjohur dhe i tha asaj se ishte sulmuar nga David Eason dhe se ai iku dhe ishte fshehur.”

Jace iku nga shtëpia e familjes në dy raste të tjera që nga mesi i gushtit. Jenelle mohoi se incidentet kishin të bënin me bashkëshortin e saj.

David Eason

Më 15 gusht, Jace u raportua i zhdukur nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Brunswick pasi la shkollën atë pasdite. Adoleshenti problematik u gjet përfundimisht “në pemët prapa ndërtesës së shkollës” sipas vendndodhjes së tij në Snapchat. Më 28 gusht, Jenelle thirri policinë pasi ajo nuk kishte marrë vesh Jace për disa orë. Ai u gjet më vonë në një pikë karburanti rreth 10 minuta larg shtëpisë së tyre.

Janelle Evans

Jenelle’s menaxheri këmbënguli në atë kohë që Jace’s sjellja nuk kishte “absolutisht asnjë lidhje me” njerkun e tij.

Jenelle ka lënë të kuptohet se ngjarja e dytë ka ndodhur pasi në telefonin e djalit të saj është zbuluar përmbajtje e papërshtatshme.

“Unë do të them një gjë: Monitoroni telefonat e fëmijëve tuaj,” u tha ajo ndjekësve të saj në TikTok. “Sepse, ju e dini, unë monitoroj telefonin e fëmijës tim dhe ndonjëherë ata bien në telashe. Ndonjëherë ata e marrin atë për pasojat e veprimeve të tyre, apo jo?

Jenelle Evans

Jenelle dhe Davidi35 vjeç, kanë ndarë një marrëdhënie të vështirë ndër vite. ne vitin 2018, Jenelle thirri policët për të shoqin, duke pretenduar se ai i kishte plasaritur klavikulën e saj. Një vit më vonë, Jenelle u nis nga “Teen Mom 2” pas Davidi qëlloi dhe vrau qenin e tyre pasi kafshoi vajzën e tyre të vogël. Jenelle dhe Davidi u ndanë pas incidentit, por u pajtuan disa muaj më vonë.