Jenelle Evans

Klea

Jenelle Evans kritikon nënën toksike, nuk ndjek David Eason dhe ndan nderin familjar duke përjashtuar Jace

Jenelle Evans kritikon nënën toksike, nuk ndjek David Eason dhe ndan nderin familjar duke përjashtuar Jace

Jenelle Eason kohët e fundit ka postuar një zhurmë të gjatë në TikTok, duke u zotuar se do të qëndrojë larg mediave sociale mes skandalit të fundit që rrethon ish-in Mami adoleshente 2 dhe burri i saj, David Eason.

Jenelle Evans

Jenelle Eason’s Përkushtimi ishte jetëshkurtër, pasi nëna e tre fëmijëve shpejt kaloi në modalitetin e kontrollit të dëmtimeve, ndërsa sulmonte kritikët e saj – duke përfshirë edhe nënën e saj, Barbara Evans.

Barbara Evans

Në fillim të këtij muaji, David Eason u akuzua zyrtarisht për abuzim të fëmijëve në lidhje me një incident që përfshinte Jenelle’s djali 14 vjeç, Jace Evans.

Jace Evans

Autoritetet e Karolinës së Veriut u akuzuan Davidi pasi adoleshenti u largua nga shtëpia e familjes në tre raste të ndara midis gushtit dhe shtatorit 2023. Jace u shtrua në spital dhe iu nënshtrua një vlerësimi mendor pasi ndërhyri CPS. Ai doli nga spitali nën kujdesin e gjyshes, më 10 tetor.

Barbara Evans

Insajderët i thanë TMZ se pamjet video të incidentit të supozuar i ishin dorëzuar policisë lokale dhe Shërbimeve për Mbrojtjen e Fëmijëve. Jenelle ende nuk është akuzuar për ndonjë krim, por kjo mund të ndryshojë sipas burimit të gazetës.

Informatori tha: “Na tregojnë burimet tona të zbatimit të ligjit ndërsa Jenelle ende nuk është akuzuar, ekziston mundësia që ajo të përballet edhe me akuza.”

Jace Evans

Davidi më parë mohoi akuzat e abuzimit në një rrëfim në Facebook, duke shkruar – “I duhet një personi i sëmurë të përhapë gënjeshtra në internet për një fëmijë! Pastaj ju të tjerët jeni të sëmurë për t’u zënë sikur dini diçka sepse i lexoni gënjeshtrat e tyre. Ju njerëz keni nevojë për ndihmë!”

David Eason

Jenelle vazhdon të tingëllojë në rrjetet sociale, së fundmi duke i dhënë një dremitje marrëdhënien e diskutueshme që ajo ndan me nënën e saj, përmes Instagram Story. Ajo e shtyu pikën e saj duke postuar një skenë nga një film që portretizonte një luftë të keqe midis një nëne dhe një vajze.

David Eason

Ndërkohë, Davidi u kap duke komunikuar me ish-in e tij, Whitney Rich, nëpërmjet mesazheve me tekst të rrjedhura që datojnë që nga maji 2022. The US Sun verifikoi mesazhet me tekst të dërguara nga e Davidit telefon nënës së fëmijës së tij të parë, në të cilin ai u përplas me forcë Jenelle në komente Whitney më vonë etiketuar “i papërshtatshëm”.

David Eason

Gazeta raportoi se biseda fillimisht përfshinte vajzën e tyre 16-vjeçare, Maryssa, por u largua nga kursi kur Davidi filloi të ndajë kapjen e ekranit të një shkëmbimi me Jenelle.

“Ajo është e çmendur sepse unë kam dy ngarkesa lavanderi. Ajo e ka të gjithë dhomën të mbuluar me rroba.” Davidi i shkroi Whitney, krahas një fotoje të dhomës së gjumit të çiftit.

Jenelle Evans

Fotoja zbuloi rroba dhe mbeturina të grumbulluara në dysheme dhe krevat.

Whitney më vonë tha për median: “Një dhomë gjumi është hapësira private e një çifti, kjo është dhoma e tyre e gjumit, vendi i tyre intim – ishte çmenduri që ai të më dërgonte foto të saj.”

Jenelle Evans

Në tekstet e mëparshme të zbuluara nga e njëjta ditë Davidi tha Whitney se ajo ishte “perfekte”.

Ai shkroi: “Dhe unë ëndërroj për ty gjatë gjithë kohës. Nuk e di se si përfundova këtu në vend të vendit ku doja të isha. Nuk e di se si përfunduam NE këtu në vend se ku doja të ishim ne.”

Davidi shtoi — “Jam shumë i mërzitur tani. Dhe do të doja të mund ta ktheja orën pas.”

David Eason

Tani duket se Davidi dhe Jenelle kanë unfollow njëri-tjetrin si Jenelle përpiqet të drejtojë vëmendjen e saj në mediat sociale drejt një jete më të lumtur në shtëpi. Ish-ylli i realitetit postoi një seri fotosh familjare-sans Jace – duke pyetur ndjekësit – “Cilat janë disa nga kujtimet tuaja të preferuara?” Ajo shtoi se po “përqendrohej te familja”.

Barbara Evans

Jenelle nuk lejohet të flasë me Jace përveç nëse adoleshenti fillon komunikimin. Davidi është i ndaluar nga çdo ndërveprim me adoleshentin.