Jen Shah pozon në një foto me temë Barbie në mes të përvjetorit të parë në burg

Klea

Jen Shah pozon në një foto me temë Barbie në mes të përvjetorit të parë në burg

Ka kaluar një vit që nga ish-anëtari i kastit të Real Housewives të Salt Lake City Jen Shah u raportua në burg dhe sot, ajo po flet hapur se si gjërat kanë ndryshuar.

Falë People, Jen zbuloi se si jeta e saj ka ndryshuar që kur u dorëzua te zyrtarët pasi u deklarua fajtore për rolin e saj në një skemë masive mashtrimi. Në një foto të ndarë me publikimin, ish-zonja e egër pozoi si Barbie përkrah një të burgosuri tjetër gjatë konkursit të tyre të flokëve me temë Barbie.

Ndërsa përshkruante rastin në shënimin e saj të detajuar, ylli i realitetit tregoi më shumë se si familja e saj, veçanërisht bashkëshorti i saj, trajneri Sharrieff Shah, besimi në Zot dhe historitë e shokëve të saj të burgosur ndihmuan të ndryshonte këndvështrimin e saj dhe po e drejtonin atë gjatë gjithë udhëtimit të saj.

Dëgjoni më shumë nga Jen Shah…

“Kam një vit që jam larguar nga familja. Thellësia e dhimbjes sime është e paepur dhe e papërshkrueshme. Megjithatë, gjatë gjithë këtij procesi të dhimbshëm, Zoti e ka rritur ndjeshëm përulësinë, mirënjohjen dhe guximin tim”, thuhej në shënimin e Jen-it.

“Me hyrjen në FPC Bryan, besova me gjithë zemër se askush nuk po vuante aq keq sa unë. E kuptova shpejt se kaq shumë gra janë këtu duke luftuar dhe kapërcyer rrethana shumë më të këqija se të miat. Elasticiteti i tyre më frymëzon dhe më përul vërtet.”

“Kjo foto është bërë gati tetë muaj pasi u dorëzova. Më në fund, këshillat e bashkëshortit tim u vendosën në zemrën time. Dhe gjeta guximin për të buzëqeshur dhe për të gjetur gëzim dhe të qeshura të sinqerta duke marrë pjesë në një konkurs “Barbie Hair Show” si “Adventure Barbie”. Ekipi im i Barbie dhe unë mahnitëm kategorinë Real Hair Updo me një rutinë plotësisht koreografike në “Big Energy!” të Latto-s! Më solli kaq shumë gëzim të buzëqeshja në fytyrat e shokëve të mi të burgosur. (Dhe po, ne fituam kategorinë tonë.)”

“Ka ende shumë gjëra që duhet të mësoj ndërsa jam këtu në FPC Bryan, jam mirënjohës që Zoti më ka dhënë një bazë më të mirë për të vlerësuar dashurinë dhe bekimet e tij të palëkundura për të luftuar për atë moment lumturie çdo ditë.”

A do të kthehet Jen ndonjëherë në RHOSLC?

Meqenëse pranimi i fajësisë dhe anashkalimi i ribashkimit të sezonit 3 të Salt Lake City, është e sigurt të thuhet se të shohësh Jen në një sezon të ardhshëm të ansamblit më të rrëmujshëm Housewives të Bravo-s është jashtë pamjes.

Gjatë BravoCon 2022, Andy Cohen hodhi poshtë mundësinë e kthimit të saj në të ardhmen, duke vënë në dukje në thelb se dera ishte e mbyllur.

Megjithatë, gjëra të çuditshme kanë ndodhur në botën e Bravo dhe The Real Housewives.

Transmetoni sezonet e mëparshme të RHOSLC në Peacock.