Jeff Lewis duke thirrur Sonja Morgan nuk është një pamje e mirë: Ja pse

Klea

Jeff Lewis duke thirrur Sonja Morgan nuk është një pamje e mirë: Ja pse

Kur është fjala për Jeff Lewis, ndihem sikur po bën gjithçka që mundet për të qëndruar në qendër të vëmendjes Bravo dhe sinqerisht, ai thjesht duket i tharë. Dikush duhet t’i japë atij pak ujë. Qëndrimi i pacipë i Jeff-it nuk është i ri. Kur luajti në filmin Flipping Out, ai u duk si arrogant kur fliste me stafin e tij apo edhe me miqtë. Por javën e kaluar, ai erdhi për Sonja Morgan. Tani, ma bëj enigmë këtë. Sonja është një ikonë. Një perlë. A mendoi Jeff se kjo do të ishte një pamje e mirë për të?

Jeff Lewis kundër Sonja Morgan

Jeff dhe disa trima të tjerë, përfshirë Sonjarita, morën pjesë në urimin e Andy Cohen-it për 15 vite të lumtura të Watch What Happens Live. Por pas përfundimit të festimeve, Jeff kishte disa fjalë të zgjedhura për mënyrën sesi sillej Sonja. Ndërsa në emisionin e tij në radio, Jeff Lewis Live, ai vuri në dukje: “Më ka mërzitur shumë Sonja dhe besoj se kanë bërë shumë punë për të redaktuar sjelljen e saj të neveritshme, të dehur, por ajo që shihni ishte 20 herë më e keqe. Ajo nuk pushoi së foluri. Ajo ishte luftarake. Ajo ishte e vrazhdë dhe mosrespektuese. Ajo ishte konfrontuese. Ajo erdhi për mua në pushim. Unë isha plotësisht i zhgënjyer nga sjellja e saj.”

Jeff vazhdoi të tregojë se Sonja u përball me të gjatë një pauze reklame, duke thënë: “Unë urrej vetëm një person tjetër më shumë se ju.” Jeff më pas shtoi: “Meqë ra fjala, duke më akuzuar për diçka që nuk mbaj mend ta bëja. Nuk mendoj se ishte diçka që bëra.” Me sa duket, bashkë-prezantuesi i Jeff-it e mbështeti atë, duke vënë në dukje se shikuesit mund ta dëgjonin Sonjën “të bërtiste gjëra në të gjithë pjesën tjetër të episodit”.

Sonja aktroi

Ishte një pjesë e episodit Watch What Happens Live, ku Sonja dukej se doli pak jashtë kontrollit. Teksa Andi po fliste, Sonja u pa duke i ndërprerë dhe duke i përçmuar disa nga fjalët e saj. Ajo e ndërpreu Luann de Lesseps për shfaqjen e saj në kabare duke vënë në dukje se ajo nuk do të luante lojën e saj Marry, F*ck, Kill duke thënë se do të “f*q* Luann, nuk do ta fyej Dorindën sepse Dorinda është, si një vajzë katolike me brekët dhe Ramona do të ishte incest. Ata çmenden. Unë jam një komedian. A nuk është e drejtë?” Pjesa tjetër e të ftuarve u ulën aty të shtangur në heshtje.

Por Sonja ka pasur një javë të vështirë. Ajo zyrtarisht duhej të largohej nga shtëpia e saj e qytetit. Vlen të theksohet gjithashtu se Sonja nuk ka një kockë të keqe në trup. Për vite të tëra, fansat kanë parë që nëna e një fëmije të jetë një far për Real Housewives të Nju Jorkut, duke i udhëhequr gjithmonë miqtë e saj në shtëpi. Pra, ndërsa Sonja mund të ketë qenë e mbingarkuar, duket pak e ulët që Jeff të shkojë për jugular. Thënë kjo, ka një pjesë të madhe të popullsisë që mendon se Sonja duhet të marrë veten nën kontroll.

Jeff Lewis kishte probleme me Teresa Giudice

Unë gjithashtu i pranoj fjalët e Jeff-it me një kokërr kripë. Ish-modelja e brendshme kishte disa fjalë të nxehta edhe me Teresa Giudice. Gjatë të njëjtit segment, OG i Real Housewives të Nju Xhersit i tha Andit: “Epo, ai po më kërkonte falje sepse tha diçka. Por është sikur, nëse nuk e kishe menduar, nuk e di pse e the.” Tre i referohej komenteve që Jeff kishte bërë për grindjen e saj me Melissa Gorga. Sonja dhe Tre nuk janë të vetmet shtëpiake të vërteta me të cilat ka pasur konflikte. Jeff ka thënë fjalë të këqija për Heather Dubrow, Bethenny Frankel, Kyle Richards dhe Vicki Gunvalson.

Personalisht, më duket se Jeff duhet të shikojë nga brenda. Nuk ka kuptim që ai vazhdon të vijë për ndonjë nga amvisat e vërteta, veçanërisht Sonja. Sonjarita jonë nuk i ka pasur vitet më të lehta dhe në vend që ta ul më shumë, komuniteti Bravo duhet ta ngrejë lart. Dhe përveç kësaj, Sonja nuk është tipi i gruas që do të mposhtet ndonjëherë nga disa ndjenja të thëna jashtë radhës.