Jax Taylor

Klea

Jax Taylor tërheq kritika për lidhjen e regresionit të djalit me vaksinat pas ndarjes nga Brittany Cartwright

Jax Taylor tërheq kritika për lidhjen e regresionit të djalit me vaksinat pas ndarjes nga Brittany Cartwright

Jax Taylor u godit me reagime pasi ai la të kuptohej se vaksinat e fëmijërisë bënë që djali i tij dy vjeçar të regresohej në fjalimin e tij.

Lugina Ylli hodhi teorinë në mediat sociale pasi ai dhe gruaja u larguan, Brittany Cartwrightzbuloi se djali i tyre i vogël, Cruz, kishte “ndalur së foluri”, gjatë një episodi të fundit të serialit të ri Bravo.

Jax Taylor

Brittany dhe Jax janë duartrokitur për ndarjen e sinqertë të vështirësive zhvillimore të djalit të tyre në emision, por opinioni i fansave mori një kthesë pasi Jax sugjeroi se fajin e kishin vaksinat.

“Djali im zvarritej herët, eci herët dhe madje foli herët.” Jax shpjegohet. “Pastaj e vaksinuam dhe gjithçka ndaloi.”

Rregullat e Vanderpompës alum shtoi – “Unë nuk po them se vaksinat janë shkaku, por çfarë tjetër mund të jetë, si mundet [Cruz] Flisni plotësisht, ecni plotësisht dhe ndaloni dy javë pas vaksinimit.”

Jax Taylor

Jax nuk specifikoi se cilat vaksina i referohej, por fëmijët zakonisht marrin disa vaksina për të mbrojtur kundër fruthit, shytave, lisë së dhenve, poliomielitit, hepatitit dhe më shumë, gjatë fëmijërisë së hershme.

Ylli i Bravo u godit me reagime negative nga fansat pasi sugjeroi se vaksinat potencialisht kishin ngecur e Cruz-it zhvillimin e të folurit.

Jax Taylor

Në X, përdoruesi u nxeh – “Jax Taylor nënkuptimi i këtij lloj pretendimi është i rrezikshëm. VAKSINAT NUK SHKAKTOJNË REGRESION TE FËMIJËT!!!!”

Një përdorues tjetër vërejti – “Duke pasur Jax si baba është ajo që e bëri djalin e tij të regresohej.”

Një person i tretë shkroi – “Jax idioti tha diçka idiote tronditëse.”

Jax-it vërejtjet erdhën më pas Brittany konfirmoi se çifti kishte vendosur të ndahej. Ajo aktualisht po jeton në një shtëpi me qira pasi u largua nga rezidenca e tyre në Los Angeles.

“Pasi pata Cruz-in, kuptova se doja më shumë në një lidhje”, tha ajo për Us Weekly, në fillim të këtij muaji. “Më duhet të sigurohem që Cruz nuk po jeton në një shtëpi ku prindërit e tij po zihen; kjo mund të jetë një mënyrë e tmerrshme për t'u rritur.”

Brittany ndau se ajo do të “falur Jax për gjërat që nuk duhet t'i kisha ndër vite.”

Ajo shtoi: “Unë qëndrova pranë tij pavarësisht se çfarë. Por pas nëntë vjetësh, kjo mund të të vishet.”

Jax Taylor

Tensionet martesore thuhet se vluan më pas Jax erdhi në shtëpi në orën 4 të mëngjesit.

“Unë nuk e di nëse ai ishte i uritur të nesërmen në mëngjes apo çfarë, por ai hyn dhe fillon një luftë të madhe me mua.” Brittany shpjegoi, duke shtuar se burrit të saj “nuk i pëlqen të mendojë se unë po u tregoj njerëzve për problemet tona”.

“Kështu që ai thjesht e shpiku këtë histori të madhe për t'u grindur me mua të nesërmen në mëngjes, sepse ai kishte pasiguri në kokën e tij,” pohoi ajo.

Jax Taylor

Ajo zbuloi se mosmarrëveshja ishte “lufta e fundit para se të paketoja çantën time dhe të thosha: “Duhet të iki nga këtu”.

Lugina transmetohet të martën, në orën 21:00 ET, në Bravo.