Jax Taylor shpjegon pse ai bëri kaq shumë punë hundësh

Klea

Jax Taylor shpjegon pse ai bëri kaq shumë punë hundësh

Nuk është për t’u habitur që një Bravolebrity do të zgjidhte të bënte pak operacione plastike. Yjet e televizionit të realitetit mbështeten në pamjen e tyre rinore, krahas të tjerëve në industrinë e argëtimit, kështu që të duken më të mirët e tyre është parësore.

Pyetja e ndryshme është se cilat procedura zgjedhin. Së fundi, gjithçka ka të bëjë me rezultatet.

Në rastin e Vanderpump Rules alum Jax Taylor, ai është një adhurues i Botox-it dhe gjithashtu ka bërë gjithsej tre ndërhyrje në hundë. Pra, pyetja është, pse kaq shumë?

Aktivitetet post-op të Jax-it shpesh dëmtonin punën e bërë

Këtu është një katalog i procedurave të kirurgjisë plastike të Jax deri më sot, dhe arsyeja e rregullimeve të shumta të hundës së tij.

Në maj të vitit 2023, ylli i The Valley i tha Rolling Stone se ai “gjithmonë donte një ndërhyrje në hundë”, kështu që ai kënaqi veten.

“Unë kam qenë modele dhe në qendër të vëmendjes, gjithmonë kam dashur të rregulloj këtë apo atë, dhe miqtë e mi janë kirurgë plastikë, kështu që pse jo? E drejtë?” – shpjegoi Jax.

Ishte pakujdesia e Bravolebrity pas operacionit që e detyroi atë të hynte për të përsëritur procedurat.

“Arsyeja pse mora kaq shumë ishte sepse nuk mora kurrë këshillat e mjekut pasi u operova. Shkova për të notuar, hyra në një derë. Unë bëra gjithçka që ju nuk duhej të bënit, dhe kjo është arsyeja pse mora kaq shumë”, pranoi ai.

Në një rast të veçantë, Jax i tha PEOPLE se një takim romantik me gruan e tij, Brittany Cartwright, ishte fajtor.

“Unë sapo kisha filluar të takohesha me Brittany në atë kohë,” zbuloi ai. “Mendoj se ishte si hera e dytë ose e tretë që vinte për të më vizituar dhe ju e dini, ne kishim marrëdhënie… ose çfarëdo tjetër, dhe ajo më goditi me kokë rastësisht dhe ishte si dita e dytë pas operacionit tim dhe unë isha njësoj si , ‘Oh Zoti im!’ Kisha dhimbje të rënda. Pra, kjo ishte pjesë e një prej operacioneve të dyta të hundës, sepse në thelb nuk dëgjova.”

Son Cruz është motivimi i Jax për të qëndruar i ri

Këto ditë, me dyshen aktualisht të ndarë, është atësia ajo që e frymëzon Jax-in të duket sa më mirë. Ai dhe Brittany kanë një djalë që quhet Cruz, i cili është pothuajse tre vjeç.

“E dini, unë jam një person mjaft i hapur. Unë jam një baba i ri. Unë jam duke u rritur dhe ka një gjë në jetë që nuk mund ta mposhtni me të vërtetë, koha dhe mosha,” tha ai për People në atë kohë. “Kështu që e vetmja gjë që mund të bëjmë në jetë është të përpiqemi maksimalisht për ta ngadalësuar atë duke bërë gjëra që ju bëjnë të dukeni pak më të rinj.”

Regjimi i tij përfshin një grup të ri fasetash dhe botox “çdo katër në pesë muaj” për një “përpunim të vogël në ballin tim”.

“Ne jemi në biznesin e argëtimit dhe përsëri, unë dua të qëndroj sa më i ri që të mundem për fëmijën tim dhe të dukem mirë,” shtoi Jax. “Kështu që unë thashë: ‘E dini çfarë, pse jo? Le ta bejme.’ Dhëmbët e mi nuk ishin gjithsesi më të fortët dhe kisha mbushje argjendi dhe të gjitha këto.”

Sigurisht që Jax ka një motiv profesional për ta mbajtur pamjen e tij sa më rinore. Por ai inkurajon të tjerët që të bëjnë operacione plastike për çfarëdo arsye që ata gjejnë motivim.

“Nëse të bën të ndihesh më mirë, atëherë dije se jam për të,” përfundoi ai. “Unë nuk mendoj se njerëzit duhet të gjykojnë askënd. Është një gjë personale. Dhe nëse ju bën të lumtur, atëherë, e dini, jini krenarë. Flisni për të.”

Sinoffi i Vanderpump Rules The Valley jep premierë më 19 mars. Ai përfshin Brittany dhe Jax, së bashku me alumin VPR Kristen Doute.