Jax Taylor

Klea

Jax Taylor shkakton emergjencë gjatë fluturimit në fluturimin JetBlue nga JFK në LAX, avioni u kthye në portë

Jax Taylor shkakton emergjencë gjatë fluturimit në fluturimin JetBlue nga JFK në LAX, avioni u kthye në portë

Një fluturim nga Nju Jorku në Los Anxhelos u desh të kthehej përsëri në pistë për shkak të një problemi që përfshinte Rregullat e Vanderpompës yll, Jax Taylorduke rezultuar në një vonesë të konsiderueshme dhe të zemëruar pasagjerët.

“Aeroplani përfundoi me dy orë e gjysmë vonesë pasi ata ishin tashmë në pistë dhe po binte shi,” tha pasagjeri i irrituar për Page Six, duke shtuar se bisedat në bord treguan se Jax ishte i mërzitur sepse sedilja e tij nuk do të mbështetej.

Jax Taylor

Megjithatë, Jax’s përfaqësuesi sqaroi për median se ylli i realitetit nuk po shfaqte qëndrim; përkundrazi, një sedilje që nuk funksiononte ishte fajtori.

“Aeroplani nuk u kthye [to the gate] për shkak të ndonjë zhurme”, tha përfaqësuesi. “Vendosja e tij ishte në pozicionin e shtratit në klasin e parë dhe avioni nuk mund të ngrihet nëse nuk është i drejtë. Ai nuk ishte në gjendje të ulej në atë vend. Nuk funksiononte. Nuk ishte faji i tij që sedilja nuk lëvizte nga pozicioni i shtratit.”

Rregullat e Vanderpompës

Pavarësisht nga arsyeja, vonesa shkaktoi kërdi për pasagjerët ndërkombëtarë në atë fluturim. Shumë e gjetën veten të nxituar dhe të stresuar ndërsa përpiqeshin të kapnin fluturimet e tyre lidhëse në kohë.

“Burimi ynë zbuloi, “Rreth 13 udhëtarë që shkonin në vende si Singapori dhe Kina ishin në një garë me kohën. Ata fjalë për fjalë kishin rreth një orë për të zbritur dhe për të shkuar në një terminal tjetër përpara se portat të mbylleshin.”

Rregullat e Vanderpompës

Pasagjerët kanë mbetur në errësirë ​​për arsyen e vonesës. Informatori përmendi:

“Kishte një ndjenjë të përgjithshme shqetësimi dhe kurioziteti. Kur u kthyem përfundimisht te porta, njerëzit ishin më shumë të inatosur dhe llafazan sesa të zemëruar plotësisht.”

Në një kthesë që mund të kishte dalë direkt nga seria e tij Bravo, Jax44 vjeç, e gjeti veten në dukje të kapur në përplasjen e fajit.

Brittany Cartwright

Një udhëtar i irrituar shkoi në Twitter, duke deklaruar në lidhje me ndërprerjen, “Rezulton se ishte një person i realitetit televiziv në listën D”.

Pas kësaj, disa përdorues të internetit u hodhën me dy centët e tyre, duke ndezur më tej zjarrin.

Burimet na bënë me dije se Jax ishte ulur rehat në JetBlue Mint, një seksion ekskluziv i cili, siç përshkruhet nga linja ajrore, krenohet me një “ndenjëse plotësisht të sheshtë të ndërtuar me jastëkë T&N Adaptive® Foam të Tuft & Needle, të shoqëruar nga një jastëk me shkumë memorie dhe një batanije të personalizuar”.

Jax Taylor

Para incidentit të fluturimit, ylli i realitetit ishte në Big Apple, duke pritur hapjen madhështore të një lokali të ri elegant dhe të ngrënies në Long Island City të quajtur Newsroom.

Fansat mund ta kapin atë më pas në “House of Villains” të E!, e cila do të shfaqet premierë më 12 tetor.

Jax Taylor

Në një incident të vitit 2018, Jax po shoqëronte gruan e tij të ardhshme, Brittany Cartwright, në një fluturim Delta. Gjatë udhëtimit të tyre, Cartwright pohoi se një pasagjer tjetër i kishte vendosur me keqdashje çamçakëz në flokët e saj.

Jax Taylor

JetBlue ende nuk ka dhënë një koment për këtë çështje.