Jax Taylor jep një pamje paraprake të barit sportiv Jax's Studio City

Klea

Jax Taylor jep një pamje paraprake të barit sportiv Jax’s Studio City

Këtu shkojmë përsëri me një dishepull tjetër të Lisa Vanderpump duke hapur barin e tyre. Tom Schwartz dhe Tom Sandoval ishin pionierët e ekuipazhit të Vanderpump Rules për sa i përket përdorimit të aftësive të tyre të mësuara dhe lidhjeve të Lizës, për të hapur restorantet e tyre. Ariana Madix dhe Katie Maloney janë diku mes hapjes së dyqanit të sanduiçëve dhe përballjes me vonesa të mëtejshme administrative.

Por në mënyrë tronditëse, Jax Taylor dhe Brittany Cartwright dolën nga askund për të hapur shpejt dhe me sukses barin e tyre. Kjo dyshe e martuar mori disa vendime të zgjuara dhe mundën të hapnin qendrën e tyre me shpenzime minimale dhe dhimbje koke. Lisa do të ishte krenare.

Jax dhe Brittany donin që bari të ishte “vërtet argëtues” dhe “i përballueshëm për të gjithë”

Hapja madhështore për Jax’s Studio City ishte një festë e Halloween-it më 28 tetor. Jax e përshkroi lokalin sportiv në zemër të Los Anxhelosit për People si “të qetë, miqësor me familjen”.

“Ne kemi punuar me të vërtetë, me të vërtetë shumë për ta hapur këtë shumë shpejt,” zbuloi Jax.

Brittany shtoi se ajo dhe burri i saj ishin “shumë, shumë me fat” që morën pronarët e Tavernës Rocco në bord.

Një tjetër plus? Brittany dhe Jax kishin punë minimale për të bërë. “Gjërat strukturore” ishin në vend, që do të thotë se “lëvizja e hidraulikut” ishte e panevojshme, zbuloi Jax.

“Ne ishim në gjendje ta merrnim përsipër dhe të ndryshonim mënyrën se si duket,” shpjegoi Brittany.

Vendasja nga Kentaki zbuloi se ajo merrej me dekorin, i cili përfshin një kopsht birre dhe hapësirë ​​të jashtme. Ajo vendosi që “të hynte një artist mural dhe të bënte këtë mural të madh jashtë”.

Ka disa arte të stilit Andy Warhol për zonën e barit. Në përgjithësi, Brittany po mendonte për kliente femra që, si fanse të Bravo, mund të vijnë në hapësirë.

“Është një boujee pak e pasur me gjethe palme [on the walls]”, shpjegoi ajo. “Doja që të ishte shumë e gjelbër. Për shkak të Bravo, shumë gra do të vijnë këtu, kështu që ne donim që ajo të ishte ftuese për gratë dhe për burrat.”

Mbajtja e saj miqësore për fëmijët

Sa i përket aspektit miqësor ndaj fëmijëve, Jax dhe Brittany përfshinin lojëra të tilla si tabela e përzier, vrima e misrit, tabela e përzierjes dhe Jenga në madhësi reale. Për sportdashësit, ofrohen ekrane televizive për një eksperiencë optimale shikimi. Dyshja gjithashtu planifikon të përfshijë netë lojërash me zvarritje bingo dhe trivia.

“Ne duam që ajo të jetë vërtet argëtuese për të gjithë,” tha Brittany. Gjithashtu, Jax parashikoi një restorant “të përballueshëm për të gjithë”.

Menuja pasqyron këtë qëllim me pjata të tilla si Arugala Flatbreads, Caprese Wrap dhe Jax’s burger. Përfshihen disa pjata familjare nga Kentaki, si djathi i birrës së Brittany’s Mamaw dhe çaji i djersës.

“Të hapësh një lokal nuk është e lehtë,” pranoi Jax. Por duke punuar së bashku me Brittany dhe duke pasur vendndodhjen afër shtëpisë e bëri atë më të menaxhueshëm. Dyshja, së bashku me partnerët e tyre të biznesit, janë të gjithë prindër të fëmijëve të vegjël, dhe ata e bënë të qartë që të mos pinë në objektin e tyre.

Tani që puna ka përfunduar, Jax dhe Brittany janë gati të shijojnë frytet e punës së tyre. Dhe duket se hapja e një biznesi në LA i ka lidhur edhe më shumë me vendin.

“Është një gjë e çuditshme. kam qenë [in L.A.] që nga viti 2005 dhe kurrë nuk u ndjeva sikur të kisha jetuar këtu. Michigan është shtëpia ime, sepse nga unë jam.” deklaroi Jax. “Por tani që kam një institucion me emrin tim, në fakt më bën të ndihem sikur zotëroj diçka këtu.”

“Kjo është më në fund shtëpia ime,” përfundoi ai.