Jax Taylor, Brittany Cartwright konsiderojnë 'Të takohen me njerëz të tjerë'

Klea

Jax Taylor, Brittany Cartwright konsiderojnë 'Të takohen me njerëz të tjerë'

Jax Taylor dhe Brittany Cartwright tani janë të lira dhe në treg.

Pas katër vitesh martesë, alumet e Vanderpump Rules njoftuan ndarjen e tyre në shkurt. Shikuesit e emisionit të tyre aktual, The Valley, kanë marrë një pamje nga sytë e shpendëve në çështjet martesore që kishin përpara se të vendosnin të ndaheshin.

Jax dhe Britt kanë qenë bashkë prindër djalin e tyre trevjeçar, Cruz, teksa përpiqen të kuptojnë gjërat. Megjithatë, duket sikur ata po largohen më tej dhe po i zhysin gishtat e këmbëve për të ecur përpara për mirë. Jax sapo zbuloi se ai dhe Brittany janë të dy të lirë të takohen me njerëz të tjerë.

Jax thotë se ai dhe Brittany “janë të dy në të njëjtën faqe për lidhjet me njerëz të tjerë”

Jax adresoi thashethemet e fundit rreth tij gjatë episodit të fundit të pod-it të tij, When Reality Hits with Jax and Brittany. Njerëzit filluan të flisnin pasi ai shkoi në një takim drekë tre-orësh me modelen, Paige Woolen. Brittany nuk ishte pjesë e episodit – ndoshta sepse ajo nuk mund të durojë as të jetë në të njëjtën dhomë me të.

Jax sqaroi, “Unë nuk jam – po e përsëris – nuk jam duke u takuar me askënd. Unë u pashë me dikë dhe ishte rreptësisht drekë. Natyrisht, unë dhe Brittany jemi të ndarë dhe kemi qenë për një kohë të gjatë.”

Ai pranoi sfidat e tyre. “Ajo që po kalojmë tani është e vështirë. Martesa nuk është e lehtë.”

Jax tregoi se ata po eksplorojnë shumë opsione si terapia dhe takimi me të tjerët përpara se të shqyrtojnë divorcin (ndoshta të pashmangshëm).

“Ne po përpiqemi të shterojmë gjithçka përpara se të shkojmë në rrugën e divorcit – nëse do të ishte kështu.”

Jax thotë se ata pajtohen me takimin, ndërsa ende e mbajnë Cruz-in prioritetin e tyre. “Ne të dy jemi dakord që kjo është në rregull. Gjëja më e rëndësishme, megjithatë, është djali ynë.”

Ai vazhdoi: “Një pjesë e ndarjes së një kohe do të thotë të eksplorosh njerëz të tjerë. Të gjitha martesat janë të ndryshme, por kjo është ajo që është e mirë për martesën tonë. Kjo është diçka për të cilën folëm dhe jemi në të njëjtën faqe. Ne kemi disa rregulla me të, por kjo është ajo që ne po eksplorojmë.”

Sipas tij, edhe Brittany po eksploron në heshtje. “Unë e di se nuk është aty jashtë se çfarë po bën. Por edhe ajo po bën të vetën.”

Jax e mohoi sërish “takimin” me Paige. “Unë nuk jam duke u takuar me askënd, as nuk kam në plan të takohem me dikë. Nuk e di nëse jam gati të filloj sërish takimin; Unë nuk mendoj se jam. Ne thjesht po shoqërohemi tani me këdo.”

Është e lehtë të supozohet pikërisht ajo që Jax dhe Paige po bëjnë – “të mos takohesh” ka të ngjarë të jetë semantikë e pastër. Tani që Britt është i lirë nga të vjellat e saj të shkaktuara nga Jax, shpresojmë se ajo është jashtë dhe nuk do të takohet me modelet gjithashtu!

Lugina vazhdon të martën në 9/8 në Bravo.