Jax Taylor akuzohet për shkaktimin e vonesës së fluturimit

Klea

Jax Taylor akuzohet për shkaktimin e vonesës së fluturimit

Pjesa më e keqe e një fluturimi është shpesh sjellja e pasagjerëve të tjerë. Ajo duket si Jax Taylor mund të ketë qenë djali numër 1 në grup lidhur me atë se kush ishte më i neveritshmi në një fluturim të fundit nga NYC në LA.

Disa pasagjerë në fluturim pretendojnë se aeroplani duhej të kthehej në portë kur Jax u grind në lidhje me funksionalitetin e sediljes së tij të klasit të parë. Vanderpump Rules alum Jax, nga ana e tij, mohon se ai është sjellë keq. Sido që të jetë, fluturimi u vonua dhe shumë udhëtarë ndërkombëtarë u desh të përpiqeshin të bënin fluturimin e tyre lidhës pas incidentit.

Një burim thotë se Jax kishte një problem për vendin e tij

Një burim i tha Page Six se avioni mori Jax-ed kur ai shkaktoi një zhurmë për shkak se sedilja e tij e klasit të parë nuk ishte mbështetur. Kjo ishte në një fluturim JetBlue nga JFK në LAX. Ata thonë se kjo ishte arsyeja që avioni u kthye, doli nga pista dhe përfundimisht u ngrit me orë të tëra me vonesë. E gjithë kjo për tmerrin e atyre me një fluturim lidhës ose atyre që dëshironin të uleshin në kohë – pra, të gjithë.

“Aeroplanin e bëri dy orë e gjysmë vonesë sepse ata ishin tashmë në pistë dhe binte shi.

“Ishin 13 pasagjerë që shkonin në Singapor dhe Kinë, të cilët duhej të dilnin me shpejtësi nga avioni. Ata kishin, për shembull, një orë për të zbritur nga aeroplani dhe për të arritur në terminalin tjetër përpara se të mbylleshin dyert.

“Njerëzit ishin të mërzitur, por jo si trazirat, thjesht të frustruar dhe thashetheme kur u kthyem dhe parkuam te porta.”

Restauranteur Jax ishte duke u kthyer në CA nga NYC pasi priti hapjen e një restoranti të quajtur The Newsroom në Long Island City.

Përfaqësuesi i Jax thotë se ai nuk e shkaktoi vonesën

Çuditërisht, Jax Taylor ka një përfaqësues në vitin 2023. Jo befasisht, përfaqësuesi thotë se ishte ekuipazhi i fluturimit që bëri thirrjen se avioni nuk mund të ngrihej me një sedilje që nuk funksiononte, kështu që NUK ishte sjellja e Jax-it që shkaktoi vonesën.

“Aeroplani nuk u kthye [to the gate] për shkak të ndonjë zhurme. Vendi i tij ishte në pozicionin e shtratit në klasin e parë, dhe avioni nuk mund të ngrihet nëse nuk është i drejtë. Ai nuk ishte në gjendje të ulej në atë vend. Nuk funksiononte. Nuk ishte faji i tij që sedilja nuk lëvizte nga pozicioni i shtratit.”

Dikush tjetër tha se Jax u mërzit për një arsye tjetër

Një person që pretendonte se kishte një xhaxha në fluturimin e bezdisshëm shkoi te X për të folur për incidentin. Ata postuan një pamje të ekranit nga Facebook, ku dikush tha se Jax kishte një zemërim sepse drita e sediljes së tij nuk funksiononte.

Në anën e mirë, të paktën gruaja e Jax-it, Brittany Cartwright, nuk ishte aty për t’u grindur dhe për t’i futur përsëri çamçakëz në flokë! Ju mund ta kapni Jax-in, ndoshta duke hedhur zemërime në shfaqjen House of Villains. Kjo transmetohet këtë të enjte mbrëma në Bravo dhe E! në orën 10/9c.