Jax dhe Brittany janë të ndarë, apo thjesht po promovojnë Luginën?

Klea

Jax dhe Brittany janë të ndarë, apo thjesht po promovojnë Luginën?

Kur Jax Taylor dhe Brittany Cartwright njoftuan ndarjen e tyre, fansat e Bravo u shfaqën menjëherë skeptikë. Shumë pyesnin veten nëse ndarja ishte thjesht një marifet publiciteti për shfaqjen e tyre të re Lugina. Kjo pyetje vazhdon ende, pavarësisht mohimit të çiftit.

Duke shtuar spekulimet e PR, spin-off i Vanderpump Rules nuk po merr bujë të madhe. Sinqerisht, për të cituar Jax dhe ish-bashkë yll të VPR të Brittany, Peter Madrigal, The Valley “duket si mbeturina”. Konsensusi është se kush e kërkoi këtë? Askush nuk dukej veçanërisht i interesuar. Lajmi i ndarjes është më i shtypuri që ka marrë deri tani seriali i ardhshëm.

Nuk është sekret që Jax dhe Brittany ishin të dëshpëruar për t’u kthyer në qendër të vëmendjes së TV realitetit. Të dy mjelën Scandoval në shfaqje të shumta televizive dhe speciale ekskluzive për Pallua. A do të falsifikonin një ndarje për të vazhduar të zgjasnin 15 minutat e tyre të famës? Ja pse jemi ende të dyshimtë.

Koha është e përshtatshme

Meqenëse zhurma e The Valley është kaq e heshtur, fansat e Bravo mund të mos e kuptojnë se do të shfaqet premierë shumë shpejt. Episodi i parë transmetohet më 19 mars. Spekulimet e ndarjes filluan në mes të shkurtit dhe Brittany konfirmoi se ata po ndaheshin më 29 shkurt. E gjithë kjo ndodhi pak pasi doli traileri i parë (dhe, përveç një ngacmimi të shkurtër, në dukje i vetëm) i sezonit 1 të Luginës. Koha është paksa shumë e përshtatshme, gjë që e bën të gjithën të marrë erë peshku.

Historitë e Jax dhe Brittany nuk përputhen

Nëse është një skemë PR, Jax dhe Brittany nuk mund t’i mbajnë historitë e tyre drejt. Pas njoftimit, Jax pretendoi se Brittany ishte kthyer në shtëpinë e tyre dhe se ata po punonin me të. Të nesërmen, Brittany u fotografua duke u zhvendosur në një banesë me qira. Ajo gjithashtu i tha shtypit se Jax nuk po punonte për martesën e tyre. Natyrisht, gatishmëria e tyre për të pasur dokumente paparacësh çdo moment shton spekulimet në PR.

Çdo shikues i VPR e di se Jax është një gënjeshtar famëkeq. Në House of Villains, ai madje gënjeu se Brittany kishte një goditje në tru. Dhe ai ka pasur shumë momente delirante mohimi. Plus, ai është shumë kokëfortë. Vetëm kohët e fundit, ai i hodhi poshtë pretendimet se bari i tij e dëmtoi martesën. Pra, kjo mund të jetë një shenjë se ndarja është e vërtetë.

Si do të luhet The Break Up në Luginë?

Disa ditë pas lajmit të ndarjes, kamerat u kthyen në The Valley për të kapur pasojat. Bravo bëri të njëjtën gjë dy herë vitin e kaluar, fillimisht për Scandoval, dhe më pas me ndarjen e Kyle Richards dhe Mauricio Umansky në RHOBH. Këto ishin dy historitë më të mëdha në Bravo (dhe TV realitet në përgjithësi) vitin e kaluar. Pra, nuk duket e vështirë të pyesësh nëse njoftimi i ndarjes së Jax dhe Brittany është një dredhi për të ndjekur atë nivel zhurme.

Para se të rifillonin xhirimet, Brittany tashmë po thoshte se arsyet e ndarjes do të shfaqeshin në The Valley. T’u thotë njerëzve se duhet të shikojnë për të parë historinë e plotë nuk e ndihmon argumentin e saj se ndarja nuk është për të promovuar shfaqjen.

Pas gjithçkaje, a do ta linte Brittany Jax & The Valley?

Brittany Cartwright

Për shikuesit e vjetër të VPR, pyetja për Brittany është…pse tani? Brittany tha se Jax nuk e respektoi atë në një farë mënyre, por ai e ka bërë këtë që nga fillimi. Në sezonin 4 të Vanderpump Rules, ai e gënjeu për flirtim me Lala Kent. Në sezonin 5, ai përhapi një thashetheme se Brittany u lidh me Kristen Doute. Dhe sigurisht, Sezoni 6 u shënua nga skandali famëkeq i mashtrimit të Faith Stowers.

Mes gjithë këtyre momenteve, Jax e trajtonte gjithmonë keq (siç bënte me të dashurat e mëparshme). Ai gjithmonë bërtiste dhe fliste me të. Ata luftuan vazhdimisht. Pasi ai mashtroi me Faith, doli një regjistrim ku ai sulmoi Brittany-n dhe tha se nuk ishte i tërhequr nga ajo. Dhe ajo ende e mori atë – vetëm që ai ta poshtëronte dhe ta hidhte nga bluja.

Sa herë që dikush vuri në dukje shumë flamuj të kuq të Jax-it, Brittany merrej me mbrojtje. E mbani mend shkrirjen e saj pas një shakaje “Mos e bëj Brittany” në beqarinë e saj? Nëse ajo më në fund e kuptoi se ai nuk do të ndryshojë, atëherë mirë për të. Brittany ka një histori problematike, por askush nuk e meriton këtë. Megjithatë, ka kuptim edhe pse shikuesit e vjetër janë skeptikë.