Jasmine Cooper fshehu shtatzëninë e saj duke filmuar Martha's Vineyard

Klea

Jasmine Cooper fshehu shtatzëninë e saj duke filmuar Martha's Vineyard

Sezoni 2 i Shtëpia Verore: Vreshti i Martës transmetuar në Bravo më 24 mars. Fansat ishin të emocionuar për të mirëpritur yjet si Jordan Emanuel, Amir Lancaster, Bria Fleming dhe Jasmine Ellis Cooper në ekranet e tyre televizive. Sigurisht, kjo ekuipazh prej 10 miqsh ka të bëjë me kthimin. Megjithatë, ata u tronditën kur Jasmine zbuloi se nuk do të pinte alkool gjatë pushimeve të tyre 15-ditore.

Gjatë bisedave të saj me të tjerët, ajo tha se stili i jetesës së matur i Alex Tyree-it ishte i prekur nga ajo. Megjithatë, e vërteta është se ajo e fshehu shtatzëninë e saj. Jasmine njoftoi se ajo dhe Silas Cooper ishin duke pritur në vitin 2023, dhe episodi i parë i Sezonit 2 tregoi jetën e saj balancuese pa të në shtëpi. (Silas u vendos në Evropën Lindore gjatë xhirimeve.)

“OK, kështu që mos më bëni të qaj – por po, ishte ndryshe,” tha Jasmine për mungesën e bashkëshortit të saj. Por Silas nuk është arsyeja pse ajo e fshehu simite në furrë. “Mendoj se për shkak se e dija se shumë gjëra po ndodhnin mes miqësive, mendoja: ‘Kjo duhet të trajtohet së pari dhe unë duhet të ndihem rehat në këtë shtëpi dhe të ushtroj lirinë time përpara se të ndaj këtë moment të madh’, tha ajo. Faqja e gjashtë. “Ishin prioritete.”

Bria tha se kishte një ndjenjë që shoqja e saj SHMV ishte shtatzënë…

Edhe pse Jasmine nuk i derdhi fasulet gjatë episodit të mbrëmshëm, disa nga yjet e saj kishin një ndjenjë që ajo priste.

“Gjatë xhirimeve u ndjeva si ajo [expecting], dhe mendoj se e thashë në tryezën e darkës. Isha sikur, 'Mendova se ishte shtatzënë', vuri në dukje Bria. “Dhe është shumë qesharake… sepse në [my boyfriend] Simon [Marco]Ditëlindja e 's, unë po porosis margarita pikante, por ajo po porosit versionin e virgjër të kësaj, dhe unë them: 'Jo, ti po pine me mua!' Dhe ajo thotë, 'Jo, nuk isha'”.

“Dhe unë jam si,”Po, ju keni qenë. Të pashë!' Ajo thotë: “Jo, ishte e virgjër”. Unë jam si, 'Kur keni pasur kohë për të porositur një mocktail?'

Jordan dhe Preston thonë se marrëdhënia e tyre me Jasmine…

Episodi i mbrëmshëm tregoi gjithashtu Jasmine duke u përpjekur të rilidhej me miqtë e saj – veçanërisht Jordanin.

Traileri ngacmoi disa momente shpërthyese për të ardhur mes tyre. Megjithatë, gjatë një bisede me Reality Tea, Jordan tha se ata kaluan atë që përjetojnë shumica e miqve.

“Dua të them, padyshim, miqësitë kalojnë nëpër ulje dhe ngritje. Ajo ka pasur shumë ndryshime në jetën e saj; Kam pasur shumë ndryshime në jetën time. Dhe ndonjëherë, ju e dini, ju ndaheni, dhe ndonjëherë ju e shikoni jetën pak më ndryshe. Pra, nuk mendoj se është diçka jonormale nga ajo që kalojnë miqtë normalë. Thjesht i shihni të metat dhe anët e tij pak më shumë këtë sezon se sezonin e kaluar”, tha ajo. “Dhe tani, ne jemi mirë.”

Preston Mitchum është një tjetër yll i Summer House, i cili u përplas me Jasmine gjatë sezonit jashtë sezonit. Pasi ai pushoi me Jordanin dhe disa të tjerë në Xhamajka, Jasmine tha se ndihej e përjashtuar.

Në deklaratën e tij për Page Six, Preston sugjeroi që Jasmine të shikonte nga brenda dhe jo nga jashtë. “Disa gjëra nuk kanë të bëjnë me përjashtimin. Bëhet fjalë ndonjëherë, 'Çfarë po bëjmë për të përjashtuar veten?'”, tha ai.

Stream Summer House: Martha's Vineyard on Peacock.