Jared Fields

Klea

Jared Fields i Big Brother kapet në transmetime të drejtpërdrejta duke tradhtuar nënën e tij dhe duke përdorur një ‘slur’, fansat duan që ai të hiqet

Jared Fields i Big Brother kapet në transmetime të drejtpërdrejta duke tradhtuar nënën e tij dhe duke përdorur një ‘slur’, fansat duan që ai të hiqet

Jared Fields zgjoi Big Brother polemika pasi ai thirri shokun e shtëpisë dhe objektivin e lojës, Amerika Lopez, fjalën R.

Jared Fields

25-vjeçari, i cili është kryefamiljari aktual, po përziente strategji me aleatët e tij gjatë episodit të 1 shtatorit kur bëri vërejtjen fyese. Jared po përpiqej të shpjegonte se do të dëmtonte lojën e tij nëse Amerikën fitoi Fuqinë e Vetos, e cila do ta mbronte atë nga dëbimi, kur ai e quajti shokun e tij R-fjalë.

Jared Fields

Big Brother tifozët u tërbuan nga e Jaredit koment fyes dhe shumë shikues iu drejtuan mediave sociale për të kërkuar që CBS të merrte masa dhe ta largonte atë nga loja. Produksioni ende nuk e ka adresuar incidentin. Episodi i radhës do të transmetohet më 23 shtator.

Fushat Cirie

Jared tha më vonë Cory Wurtenberger, i cili është në një lidhje romantike me Amerikënse ai u pendua për vërejtjen e tij.

“Unë nuk mendoj se ajo është fjala R. Unë rrëshqita”, Jared tha në një transmetim të drejtpërdrejtë të TV Pluto të shtunën, 2 shtator, siç u nda në mediat sociale. “Natyrisht, isha i zemëruar për këtë [and] Unë jam i gatshëm ta pranoj këtë.”

Jared Fields

Kjo nuk është hera e parë që Big Brother është goditur me polemika. Shikuesit e kanë kritikuar realitetin konkurrues gjatë viteve për incidente që përfshijnë racizëm dhe diskriminim. Aaryn Gries iu referua njerëzve aziatikë si “me sy të hollë” dhe e quajti shoqen e saj zezake, Candice Stewart, “Halla Jemima”, gjatë sezonit 2013.

Prodhuesit e CBS krijuan një precedent në fillim të këtij sezoni kur u hodhën Luka Shën Valentin nga shtëpia pasi u kap duke përdorur fjalën N gjatë një bisede me Cory, Jared dhe Hisam Goueli, më 9 gusht. Rrjeti e hoqi nga grupi edhe pse Jared, i vetmi zezak në lojë, tha Luka se nuk i interesonte sharjet racore.

Jared Fields

Luka ka shkelur kodin e sjelljes BIG BROTHER dhe ka zero tolerancë në shtëpi për përdorimin e një fyerje racore, “tha rrjeti dhe prodhuesit për Us Weekly, përmes një deklarate në gusht. “Ai është hequr nga shtëpia. Largimi i tij do të trajtohet në emisionin e së enjtes mbrëma.”

“Nuk e kam dëgjuar kurrë”, Hisami sqaruar për Us Weekly, muajin e kaluar. “Po ta kisha dëgjuar fjalën, do të isha përgjigjur. Unë nuk jam bashkëpunëtor i racizmit, në asnjë shtrirje të imagjinatës. Unë thjesht po përpiqesha të shkoja në dush. Dua të them, sinqerisht, po e mbaja derën për të Kori që të mund të shkonim në dush. Dhe po pyesja veten se çfarë po merrte kaq shumë në të vërtetë.”

Big Brother

Furnizimet e drejtpërdrejta të serialit shpesh informojnë fansat kur një konkurrent largohet nga shtëpia përpara lajmeve që dalin në shtyp.

Luka iu drejtua shkarkimit të tij të parakohshëm në Instagram Live, muajin e kaluar.

“Nuk jam i mërzitur nga prodhimi. I kishin duart e lidhura. Ata duhej të bënin një sakrificë”, tha ai. “E kuptoj pse. Është shqetësuese. Unë mendoj se ata morën vendimin e gabuar. Mendoj se një shuplakë në dore do të kishte qenë një gjë shumë më e mirë.”