Janet Caperna nga Lugina në "Gjënë më të vështirë" që ajo ka bërë ndonjëherë

Klea

Janet Caperna nga Lugina në “Gjënë më të vështirë” që ajo ka bërë ndonjëherë

Xhenet Kaperna bëri debutimin e saj në TV realitet në sezonin 1 të Lugina. Është një çantë e përzier për sa i përket komenteve të shikuesve. Jo të gjithëve u pëlqeu fakti që alumja e Vanderpump Rules, Kristen Doute, u largua nga grupi nga një Bravolebrity fillestar.

Pavarësisht, Janet dhe bashkëshorti i saj, Jason Caperna, do të rikthehen për një tjetër sezon të spinoff-it të hitit surprizë të VPR pasi i gjithë kasti u konfirmua se po rikthehej.

Duke reflektuar në sezonin e saj të parë, Janet tregoi “gjënë më të vështirë” që ka bërë ndonjëherë.

“Emocionet ishin tashmë kaq të larta,” shpjegoi Janet

Janet i tha People se sezoni 1 i The Valley “ishte një sezon i parë i mrekullueshëm”. Por ajo është gjithashtu “e kënaqur që ka mbaruar” duke qenë se është “pak pas lindjes” pasi lindi djalin e saj në dhjetor 2023.

“Si një tifoz Bravo dhe dikush që i do të gjithë [Real] Amvise, mendoj se bëmë një televizor të mrekullueshëm dhe vërtet e sollëm atë,” shpjegoi ajo për suksesin e The Valley. “Kështu që unë jam vërtet e lumtur me suksesin e shfaqjes, por filmimi i shtatzanisë ishte vërtet i vështirë”, duke rrëfyer se gjatë xhirimeve, “emocionet e saj ishin tashmë kaq të larta”.

Një Xhenet mjaft shtatzënë iu desh të mbrohej nga stresi i të gjithave gjatë xhirimeve, pasi një përleshje e veçantë që përfshinte Kristen kishte përjetuar ngërçe. Kjo, pasi Bravolebrity e re mendoi se e dinte “çfarë të priste”.

“Ndihem vërtet krenare për të gjithë ne që ia dolëm të gjitha në një pjesë të vetme,” tha ajo.

Përgjigja nga shikuesit ka qenë pozitive dhe negative. Por shikuesit e tjerë shtatzënë dhanë disa mesazhe mbështetëse.

“Asnjëherë nuk e di se çfarë të presësh kur je vetvetja,” zbuloi Janet. “Pra, padyshim që ka komente që më kanë bërë të qaj dhe ato që më kanë bërë të qaj me lotë të lumtur gjithashtu. Shumë njerëz shtatzëna dhe nëna po afrohen. E dashuroj ate.”

“Pra, është kudo. Ndjehem sikur, me emocione, jam shumë krenare për këtë, por gjithashtu më pëlqen, 'Oh, zot, kjo ishte ndoshta gjëja më e vështirë që kam bërë ndonjëherë'”, shtoi ajo.

Janet premton “anën e saj argëtuese” për sezonin 2

Të qenit “shtatzënë mjaft e mjerë” e la Janet në “një formë të ekzagjeruar” gjatë xhirimeve gjatë verës.

“Pra, ju patë më shumë nga ajo anë, por shpresoj se sezonin e ardhshëm do të shihni shumë më tepër… Po, nga ana ime argëtuese, shpresoj që për sezonin e dytë të shihni,” shpjegoi ajo. Ylli i realitetit shpjegon gjithashtu se për shkak se ishte shtatzënë ajo “duhej të mbrohej [her] hapësira dhe nivelet e stresit.”

Por Xhenet premton një sezon më argëtues për studentët e dytë. Dhe ajo gjithashtu do të jetë në gjendje “të trajtojë pak më shumë stres”.

“Unë do të hyj po aq autentike sa isha sezoni i parë, por në fakt mund të pi disa pije tani,” tha ajo. “Do të jetë kënaqësi, mendoj, të bëj përvojën kur mund të zhytem vërtet në vend që të ndihem vërtet mbrojtës mbi hapësirën time siç isha në sezonin 1.”

Naysayers e kanë thirrur Xhenetin për të përdorur shtatzëninë e saj për të shmangur dramën që ajo supozohet se filloi. Sezoni 2 mund të jetë me të vërtetë një dinamikë krejtësisht e ndryshme. Dhe kjo do të jetë interesante për të parë.