Janelle Brown mendon se martesa me Kody mund të funksionojë nëse 'goditet nga rrufeja'

Klea

Janelle Brown mendon se martesa me Kody mund të funksionojë nëse ‘goditet nga rrufeja’

Në një vështrim të fshehtë në 8 Tetor Gratë Motra episodi, pavarësisht shpërthimit të tyre të madh të mbushur me bomba pak para Krishtlindjeve, Janelle Brown ka në plan të kalojë ditëlindjen me burrin e saj të larguar Kody Brown.

Është e çuditshme pasi ai as që u mundua të kontaktonte me të ose vajzën e tyre më të vogël Savanah për javë të tëra pas luftës së tyre. As për t’i uruar Krishtlindjet.

Por zakonet e vjetra vdesin shumë. Dhe kush dëshiron të jetë vetëm në ditëlindjen e tij? Janelle shpjegon situatën në detaje. Njerëzit kanë të gjithë çajin.

I mirë në ndarje

@janellebrown117 përmes Instagramit

“E dini, përpara se unë dhe Kody të kishim një grindje të madhe,” thotë nëna e gjashtë fëmijëve, “ne kishim arritur një pikë ku nuk ishim të lidhur… isha shumë i frustruar… ai nuk po bënte përpjekje për të parë Savanah.”

“Por në një nivel shumë sipërfaqësor, Kody dhe unë mund të shkojmë të rrimë,” shton ajo. “Ne mund të kalojmë shumë mirë nëse i ndaj dhe i lë mënjanë të gjitha gjërat e tjera … Hej, është më mirë sesa të qëndrosh në shtëpi dhe të shikosh TV.”

Ish-bashkëshortja numër 3, Christine Brown, e cila u nda nga Kody në nëntor 2021, shprehu habinë që Janelle do të dëshironte të kalonte ditëlindjen me të. “Unë mendoj se ata janë në një vend vërtet interesant në marrëdhënien e tyre,” pranon ajo.

“Ajo gjithashtu e do atë [and] ende dëshiron të jetë me të me sa di unë, “vazhdon Christine. “Unë e di se gjërat janë të vështira… Mendoj se shumica e fëmijëve tanë janë mjaft të frustruar [Kody] tani.”

Edhe Janelle vë në dyshim të ardhmen e saj me Kody, duke thënë: “Unë me të vërtetë nuk e parashikoj që Kody dhe unë të zgjidhim marrëdhënien tonë.”

E vetmja mënyrë se si gjërat mund të funksiononin për të dhe për bashkëshortin e saj shpirtëror do të ishte nëse ata “goditeshin nga rrufeja” disi, bën shaka ajo. “Por unë jam gjithashtu një realist dhe e di që nuk duket mirë.”

Shokë përgjithmonë

Gratë Motra
@christine_brownsw përmes Instagram

Edhe pse nuk janë më motra, Christine thotë se do të jenë gjithmonë miq. Siç i tha vajzës së Janelle, Maddie Brown Brush, Christine do ta mbështesë Janelle në çfarëdo vendimi që ajo të marrë.

“I thashë Maddie … Shiko, nëna jote thjesht duhet të jetë e lumtur,” shpjegon Christine. “Vetëm çdo gjë që mund ta bëjë nënën tuaj të lumtur, kjo është ajo që unë do të mbështes… Nëse ajo dëshiron të qëndrojë, unë do ta mbështes plotësisht qëndrimin e saj në Flagstaff. Unë do ta mbështes atë që të qëndrojë me Kody, çfarëdo që ajo dëshiron të bëjë unë do ta mbështes. Nuk ka problem.”

Duke e përshkruar shpërthimin e tyre të festave si “luftën më të keqe” që kishin pasur ndonjëherë, Janelle është ende me shpresë se gjërat do të mbeten të qeta për festimin e ditëlindjes së saj. “Unë nuk dua asnjë grindje,” thotë ajo. “Unë thjesht dua të jem i lehtë dhe të argëtohem dhe të festoj ditën.”

Sister Wives transmetohet të dielave në orën 10/9c në TLC.