Jada Pinkett Smith

Klea

Jada Pinkett Smith zbulon se ajo dhe Will Smith kanë qenë të ndarë për 7 vjet dhe nuk jetojnë së bashku!

Jada Pinkett Smith zbulon se ajo dhe Will Smith kanë qenë të ndarë për 7 vjet dhe nuk jetojnë së bashku!

Jada Pinkett Smithnë një speciale të ardhshme të NBC News në kohën kryesore me provimin gjithnjë Hoda Kotbderdh fasulet mbi dinamikën reale mes saj dhe legjendares, Will Smith. Dhe le t’ju themi, nuk është përralla që të gjithë supozojnë.

Jada Pinkett Smith

Një vështrim i fshehtë i episodit, i planifikuar të transmetohej më 13 tetor, ishte dëshmitar Pinkett Smith duke ndarë disa kapituj të patreguar të sagës së saj martesore gati çerekshekullore me Smith. Ndërsa ne të gjithë e kemi duartrokitur romancën e tyre të qëndrueshme, pas dyerve të mbyllura, që nga viti 2016, dyshja ka lundruar në “jete krejtësisht të ndara”, 19 vjet tronditës pasi ata thanë: “Unë po”.

LIDHUR: Jada Pinkett Smith rrëfen se ka përdorur Voodoo dhe Santeria për të kuruar DRAMën e saj FAMILJARE!

Por prisni, ka edhe më shumë. Për të gjithë të uritur për të gjithë lugën, Pinkett Smith së shpejti do të publikojë kujtimet e saj të titulluara “Worthy” më 17 tetor. Libri premton të japë një zhytje më të thellë në nivelet e larta dhe të ulëta të marrëdhënies së tyre – nga momentet e saj të lulëzimit deri te kompleksiteti aktual.

Jada Pinkett Smith

Në specialin e para-publikuar, Hoda Kotb nuk mund të mos prekte zbulimet nga “Worthy”, duke përmendur aspektet që e lanë atë më të befasuar. Duke hetuar më tej për natyrën e marrëdhënies së tyre, Hoda merr konfirmimin e qartë kristal: Jada dhe dondonëse të detyruar nga ligji, nuk po lundrojnë më bashkë nëpër detet romantike.

Jada Pinkett Smith

“A nuk ishte një divorc në letër?” pyeti një mikpritës kureshtar, të cilit Pinkett Smith tundi me kokë, duke rënë dakord. Fjala “divorci” u përsërit, duke shënuar ndarjen emocionale, qoftë edhe ligjore.

Pyetja djegëse në mendjen e të gjithëve – pse e mbajtën këtë të fshehtë? Për këtë, Pinkett Smith sinqerisht u përgjigj: “Thjesht nuk jam ende gati… Ende përpiqemi të kuptojmë mes nesh të dy se si të jemi në partneritet… si ua paraqesim këtë njerëzve? Ne nuk e kishim kuptuar këtë.”

Jada Pinkett Smith

Por çfarë çoi në këtë çarje në marrëdhënien e tyre? Jada Pinkett Smith merr frymë thellë përpara se të rrëfejë: “Në kohën kur arritëm në vitin 2016, thjesht ishim të rraskapitur me përpjekjet. Mendoj se të dy ishim ende të mbërthyer në fantazinë tonë për atë që mendonim se duhet të ishte personi tjetër.”

Sa i përket çështjes së një divorci zyrtar, Pinkett Smith pranon se e ka menduar, por ajo është frenuar për shkak të një premtimi të palëkundur: “Nuk do të ketë kurrë një arsye që ne të divorcohemi. Ne do të punojmë për çdo gjë.”

Jada Pinkett Smith

Tani, për ata me kujtime të mprehta, do dhe Jada tregimi nuk është i lirë nga momente të tjera tërheqëse. Kujtoni bombën e vitit 2020, të ashtuquajturën “ngatërrim” të Pinkett Smith me këngëtaren gusht Alsina? Ose momenti i paharrueshëm i Oscars 2022, kur instinktet mbrojtëse të Smith u mbipopulluan, duke rezultuar në atë që ai goditi me shuplakë Chris Rock postoni një shaka në Pinkett Smith model flokësh? Historia e tyre, si individualisht ashtu edhe së bashku, ka qenë asgjë më pak se një slitë.

LIDHUR: August Alsina njofton se është homoseksual dhe zbulon të dashurin e tij

Në episodin e Red Table Talk 2020, të dy folën për kohët e tyre të turbullta. Smith kishte komentuar me shaka: “Mbarova me bythën tënde”. Pinkett Smith ia ktheu, “Po, më ke shkelmuar në bordurë. U ndame.” Pak e dinte bota, që shpresonin tifozët e pajtimit, nuk ndodhi kurrë.

Jada Pinkett Smith

Kësaj përralle hollivudiane i shtohen fëmijët e tyre dy yje – Jaden, 24 vjeç dhe Willow, 21. Për të mos harruar, i parëlinduri i Smith, Trey, 29 vjeç, nga martesa e tij e mëparshme me Sheree Zampino.

“Worthy”, sipas Dey Street Books, i përcjell lexuesit Pinkett Smith udhëtim i trazuar, duke prekur periudhat e saj me depresionin vetëvrasës dhe momentet e saj fuqizuese të vetë-zbulimit. Kujtimet hedhin dritë edhe mbi lidhjen e saj të ngushtë me legjendarin Tupac Shakur, një shok nga ditët e shkollës së mesme.

Jada Pinkett Smith

Hoda Kotb’s e veçantë me Pinkett Smith premton një seancë zemër më zemër ndërsa dyshja bëjnë një shëtitje në korsitë e Baltimores, Pinkett Smith vendlindja. Akordohuni në Today.com në 20:00 më 17 tetor për të kapur përditësime në kohë reale dhe për të zbuluar më shumë rreth dyshes më të përfolur të Hollivudit.