Jackie Goldschneider është Ekipi Teresa Giudice mes Margaret Josephs Feud

Klea

Jackie Goldschneider është Ekipi Teresa Giudice mes Margaret Josephs Feud

Çfarë po ndodh në The Real Housewives of New Jersey? Derisa Teresa Giudice dhe Melissa Gorga nuk po flasin, të gjitha miqësitë rreth tyre kanë ndryshuar. Dhe ne po shohim të lulëzojnë disa miqësi që dukeshin të pamundura disa vite më parë.

Jackie Goldschneider ndau se kishte një përçarje me shoqen e saj të gjatë, Margaret Josephs. Melissa, Marge dhe JG ishin gjithmonë një treshe e ngushtë. Por tani Jackie ka zgjedhur të kalojë në tryezën e drekës së Terezës. Po – ne jemi kthyer në nivel të ulët.

Grindja e Jackie me Margaret u bë e shëmtuar

Një burim i brendshëm tha për The US Sun, “Jackie është në Team Teresa tani pasi grindja e saj me Margaret shpërtheu dhe u bë e keqe. Ajo është ende shoqe me Melisën, por duke qenë se Melissa është e dashur me Margaret, miqësia e saj nuk është aq e njëjtë duke pasur parasysh tensionin me Marge.”

Mosmarrëveshja midis ish-të dashurve u ndez në lojën bamirëse të softballit të Dolores Catania. “Jackie u dha kopje të librit të saj disa anëtarëve të kastit, por Margaret nuk mori një të tillë dhe kjo e bëri atë të vinte në dyshim miqësinë e tyre,” tha një burim. “Jackie beson se Margaret po përpiqet t’i japë vetes meritën për arritjen e marrëveshjes së librit, por në të vërtetë ishte publicisti i tyre i përbashkët, ai që Margaret i prezantoi Jackie-t, i cili ndihmoi në arritjen e marrëveshjes.”

Një burim i brendshëm pohoi se Teresa përfitoi nga grindja mes dyshes. “Teresa e mori grindjen e Jackie me Margaret si një mundësi të mirë për të rekrutuar Jackie në anën e saj,” pohoi burimi.

Skuadra Tereza?

Jackie kohët e fundit mori pjesë në regjistrimin e drejtpërdrejtë të podcast-it të Terezës, Namaste B$tches dhe shfaqjen e modës së Melissa’s Envy. Në një video të shpërndarë nga faqja e fansave në Instagram All RHONJ Facts, ajo dhe Margaret shiheshin të përfshirë në një bisedë të nxehtë.

Në eventin e Terezës, Jackie iu bashkua Dolores, Jennifer Fessler dhe Jennifer Aydin. Ajo ka shtuar një foto me zonjat në Instagram, duke shkruar “Rreth natën e kaluar” me një emoji zemre në mbishkrim.

Kjo ndjehet si një version Twilight Zone i RHONJ. Nuk e kam idenë se si do të dalë sezoni 14, por mezi pres ta shikoj.