Ja çfarë thonë fansat e VPR për Arianën në Broadway

Klea

Ja çfarë thonë fansat e VPR për Arianën në Broadway

Më 29 janar, Ariana Madix bëri debutimin e saj në Broadway, që nuk është diçka e vogël. Ajo e ka kaluar seriozisht. Megjithatë, në vend që të harrojë skadovalin e të gjithave, si ish-i i saj, ajo po i kthen limonët e jetës së saj në Limoncello. Në vend që të jesh një dashnor i ngathët Rregullat e Vanderpompësajo tani ka marrë emrin e saj në marque në Teatrin Ambassador në New York City.

Mjerisht, u largova nga NYC vite më parë, kështu që nuk ka gjasa që ndonjëherë ta shoh Arianën të performojë drejtpërdrejt. E njëjta gjë mund të thuhet për shumicën prej nesh. Për fat të mirë, disa fansa të tjerë të VPR-së e patën këtë mundësi dhe pasi panë Arianën të luante në Broadway, ata janë drejtuar në Reddit, duke ndarë mendimet e tyre për performancën e saj. Ja çfarë kanë thënë.

Por së pari, pak histori mbi talentin e Arianës

Ariana nuk është thjesht një fytyrë e bukur në Bravo. Ajo është gjithashtu një interpretuese e trajnuar. Në shkollën e mesme, Ariana mori role të ndryshme teatrale muzikore nëpërmjet korit të shfaqjes së shkollës së saj. Ajo vazhdoi të performonte në kolegj, ku u diplomua në teatër dhe komunikim në transmetim. Pas diplomimit, ajo u transferua në NYC, me një karrierë në Broadway.

Për të paguar faturat e saj, Ariana punonte në restorante të ndryshme në NYC. Më pas ajo u zhvendos në LA. Këtu, Ariana gjeti punë në një nga objektet e Lisa Vanderpump. Kjo e ndihmoi atë të merrte një vend në Vanderpump Rules në 2013.

Në VPR, mësuam se Ariana mund të krijonte një koktej vrasës. Kur ajo u përfshi në Dancing with the Stars vitin e kaluar, grupet e tjera të aftësive të saj u panë më në fund. Këtu, Ariana kërceu pa mundim nëpër grupe të shumta koreografike, ndonjëherë me taka dhe fustane, duke e bërë gjithçka të duket e lehtë. Ne nuk mundëm kurrë, por Ariana mundi, pasi mori në shtëpi çmimin e vendit të tretë gjatë finales.

Për këdo që thotë se Ariana nuk e meriton këtë, ajo e meriton qartë. Për shkak të historisë së saj të gjatë në teatër muzikor, krahas diplomës në këtë fushë, është e qartë se Ariana ka aftësitë dhe aftësitë e nevojshme për sipërmarrjen e saj të re në Broadway.

Turmat shkuan të egra

Kur jetoja në NYC, bëra një ose dy gjëra në teatrin UCB në Chelsea. Çdo herë, shkoja në teatër nga Times Square, sepse energjia rreth Broadway-it gjithmonë më emociononte. Seriozisht, ka vetëm diçka në këtë zonë, ku turmat dynden, duke konkurruar për bileta të lira, apo edhe një vështrim në një nga interpretuesit e tyre të preferuar, i cili mund të jetë fshehurazi në daljet e rastësishme të skenës në çdo moment në kohë. Siç mund të garantojë edhe Ariana tani, zhurma këtu është e vërtetë.

Duke folur për këtë energji, rezulton se turmat jashtë Çikagos javën e kaluar ishin po aq të forta sa do të kisha pritur. Një Redditor kishte një rezervim darke aty pranë. Ata zbuluan se linjat jashtë teatrit ishin të egra. Ata në fakt mund të “dëgjonin ulërimat nga 2 blloqe të qytetit” larg, gjë që është mbresëlënëse nëse më pyet mua.

Gjatë seteve të Arianës, energjitë e turmës mbetën të larta, siç shpjegoi OP “Kur ajo doli në skenë, brohoritjet ishin të çmendura”. Pas shfaqjes, fansat ishin ende në kulm. Dikush duhej të përdorte tualetin, por edhe ata mund të rrëfenin momentin që Ariana bëri të njohur praninë e saj në turmë. “Unë mund të dëgjoja turmën duke bërtitur para se të dilja nga tualeti, kështu që e dija që ajo ishte atje, lol,” thanë ata.

Përveç kësaj, shfaqjet e Arianës në Broadway kanë marrë ovacione të vazhdueshme. Është e qartë të shihet se turmat po e duan debutimin e saj në Broadway.

Reagimet ndaj aftësive të Arianës në Broadway

Tashmë e dimë që Ariana mund të kërcejë, siç dëshmoi koha e saj në DWTS. Por çfarë ndodh me aftësitë e saj vokale? Për këtë, OP deklaroi “Ajo absolutisht e vrau atë!!! Jo vetëm duke kërcyer dhe kënduar, por ajo ishte edhe qesharake.”

Në pajtim, një tjetër fanse e pranishme thirri, duke thënë se ata “mund të konfirmojnë absolutisht se ajo është një yll total – ne e dinim që ajo mund të kërcente, por ato bërxolla që këndojnë janë vrasës!”

Mjerisht, edhe pse e kuptueshme, kamerat janë të ndaluara në teatro të ndryshëm. Kjo shkrimtare pothuajse humbi të sajën ndërsa përpiqej të kapte debutimin e një miku vite më parë. Kështu që mund të dëshmoj, gjetja e ndonjë videoje të kapur të kohës aktuale të Arianës të kaluar në një skenë në Broadway do të jetë thuajse e pamundur. Në këtë rast, një anëtar i audiencës vuri në dukje se “një vajzë e kishte nxjerrë telefonin dhe sapo po dërgonte mesazhe teksa fillonte shfaqja dhe u bërtiti nga një drejtues”.

Në thelb, nëse vërtet dëshironi të shikoni Arianën duke treguar aftësitë e saj në Broadway, do t’ju duhet të blini një biletë dhe thjesht të shkoni ta shihni drejtpërdrejt.

Dashuria e Arianës për mbështetësit e saj ishte e dukshme

Dashuria për Arianën është padyshim në kulmin e të gjitha kohërave. Ai-Who-Must-Not-Be-Named ka të ngjarë të digjet, por kjo varet nga ai. Ne me të vërtetë na pëlqen se sa shumë po lulëzon Ariana tani. Në këmbim, Ariana ka një shprehje të jashtëzakonshme mirënjohjeje për fansat e saj besnikë dhe gjithmonë mbështetës.

Me disa që vinin “nga Teksasi vetëm për ta parë atë”, Ariana qëndroi pas çdo shfaqjeje të saj për periudha të gjata kohore. Kjo është bërë mënyra e saj e përpjekjes për të bashkëvepruar me çdo person që e ka mbështetur praninë e saj në Broadway.

“Ajo qëndroi për një kohë duke nënshkruar autografe për të gjithë. Iu deshën rreth 20 minuta për të arritur tek unë. Sapo ajo nënshkroi, unë u largova dhe dola në rrugë për t’u dhënë njerëzve të tjerë një shans për të marrë autografin/fotot e saj. 20 minuta më vonë…ajo ishte ende atje… dhe është acar në NY sonte…por ajo qëndroi atje”, tha njëri, duke na fryrë zemrat për atë se sa e dashuruar ka të ngjarë që tani ndihet Ariana.

Meqenëse Ariana ka diskutuar shpesh për ngritje dhe rënie mendore, ne e duam këtë gëzim që ajo po jeton tani. Duke ecur përpara, perdet e jetës së saj të vazhdojnë të ngrihen në ditët më të ndritshme në vijim.